Arī šogad bez maksas savāks agroplēves, polipropilēna maisus un plastmasas kanniņas 3

Otrreizējo izejvielu šķirošanas un apstrādes uzņēmums SIA „Eko Reverss” arī šogad turpinās iepriekšējos gados iesākto tradīciju un no zemnieku saimniecībām visā Latvijā bez maksas savāks agroplēves, polipropilēna maisus („Big bagus”) un plastmasas kanniņas, pretī izsniedzot apliecinājumu par iepakojuma nodošanu otrreizējai pārstrādei. 


„Atsaucība no zemnieku saimniecībām bijusi ļoti laba, un kopumā pēdējo divu gadu laikā esam savākuši aptuveni 10 000 m3 ar izlietotajiem materiāliem. Zemnieki par šādu iespēju ir pateicīgi, jo viņiem nav jāraizējas, ko iesākt ar izlietoto iepakojumu un vecajām agroplēvēm. Tomēr joprojām virkne zemnieku saimniecību nezina, ka šos materiālus var nodot bez maksas, tie nav jāsadedzina, kaitējot dabai un cilvēkiem, vai jāizmet kopā ar sadzīves atkritumiem apglabāšanai poligonā. Agro polimērus var pārstrādāt otrreizējās izejvielās un pēc tam ražot jaunus rūpnieciskos izstrādājumus. Tāpēc mēs aicinām zemnieku saimniecības pieteikt polimēru materiālu izvešanu bez maksas un ietaupīt savus izdevumus par atkritumu apsaimniekošanu,” norāda SIA „Eko Reverss” direktore Kristīna Tamuža. 


K.Tamuža atgādina, ka no plēvēm un polipropilēna maisiem ir jāatdala tīkli un auklas, kā arī savācamais materiāls ir jānovieto vienkopus vietā, kur var piebraukt specializētā tehnika un uzkraut to ar manipulatora kausu. Tas nozīmē, ka materiāli nevar stāvēt lauka vidū, jo automašīna var nogrimt, braucot tiem pakaļ, kā arī materiālus nedrīkst novietot zem kokiem, nojumēs, pie elektrolīniju vadiem, jo tādā gadījumā iekraušana nebūs iespējama.


Lai uzņēmums SIA „Eko Reverss” varētu nodrošināt bezmaksas materiālu savākšanu, zemnieku saimniecības aicinātas zvanīt pa tālruni +371 26183666, vai rakstīt e-pastu uz [email protected]. Zemnieku saimniecības pēc materiālu nodošanas saņems apliecinājumu par iepakojuma nodošanu otrreizējai pārstrādei, kas kalpos kā apstiprinājums Valsts vides dienestam, ka iepakojums nav sadedzināts vai aprakts zemē, bet ir apsaimniekots atbilstoši vides aizsardzības un atkritumu apsaimniekošanas prasībām. 


SIA „Eko Reverss” no zemnieku saimniecībām savāktais un pēc tam sašķirotais materiāls tiek vests pārstrādei uz „Eco Baltia grupas” polimēru materiālu pārstrādes uzņēmumu SIA „Nordic Plast” Olainē. No polipropilēna maisiem iegūst augstas kvalitātes PP granulas, bet, pārstrādājot cieto plastmasu (kannas un pudeles), iegūst HDPE ekstrūzijas granulas. Pēc tam no granulām tiek ražoti dažādi rūpnieciskie izstrādājumi – caurules, rūpnieciskā tara, atkritumu konteineri, tvertnes, plēves, atkritumu maisi u.t.t..  Gandrīz visu saražoto produkciju SIA „Nordic Plast” eksportē, pārsvarā uz Eiropas Savienības valstīm. 


SIA "Eko Reverss" dibināts 2001.gada 23.martā un nodarbojas ar otrreizējo izejvielu savākšanu, apstrādi un tirdzniecību. SIA „Eko Reverss” otrreizējo izejvielu tirdzniecībā un pārstrādē sadarbojas ne vien ar uzņēmumiem Baltijā un Eiropā, bet visā pasaulē, nodrošinot augstas kvalitātes izejmateriālus atkritumu pārstrādei. Uzņēmuma produkcija tiek eksportēta uz septiņām valstīm. Attīstot un paplašinot uzņēmuma darbību, SIA „Eko Reverss” šogad pavasarī pārcelsies uz jaunu modernu ražotni, kas ļaus palielināt otrreizējo izejvielu šķirošanas iespējas un ražošanas jaudas. 

Komentāri 3

i

Hehe, man jau viens onka, kas ar to agroplēvju savākšanas biznesu nodarbojas, pateica, ka ar to var labi nopelnīt! Neviens jau to par pliku paldies nedarītu!

pirms 6 gadiem, 2015.02.24 01:14

i

Kas viņiem nekait, ka par velti var savākt materiālu, neko nesamaksājot zemniekam! Jo pēc taisnības zemniekam pienāktos naudiņa par nodoto materiālu!

pirms 6 gadiem, 2015.02.24 01:16

vienkāršs puika

http://cermet.lv/cenas/pleves-un-plastmasas-pienemsanas-cenas9/?cmd=print

lūdzu!!!!!!

pirms 6 gadiem, 2015.02.24 12:39

Bizness