Autoceļa A2 Rīga - Sigulda - Igaunijas robeža posmu remontēs līdz pamatam   1

Vēl dažas nedēļas autovadītājiem jārēķinās ar ātruma ierobežojumu un remontdarbiem autoceļa A2 Rīga - Sigulda - Igaunijas robeža 115,1. kilometrā, Launkalnes pagastā.


Minētajā ceļa posmā šopavasar izveidojušās rūguma vietas, pamatīgi sabojājot un sadrupinot asfalta segumu gabalos, skaidro Juris Jansons, valsts akciju sabiedrības “Latvijas Valsts ceļi” Vidzemes reģiona Smiltenes nodaļas vadītājs. 

Lai satiksme tur būtu droša, ir uzstādītas brīdinājuma un ātruma ierobežojuma zīmes un rūguma vietas tiek uzturētas, aizberot ar šķembām vai pieplanējot. Rūguma vietu pilnīgu likvidēšanu “Latvijas Valsts ceļi” plāno aprīļa nogalē vai maija sākumā - atkarībā no klimatiskajiem apstākļiem.

“Lai rūguma vietas salabotu pamatīgi un uz ilgāku laiku, objektā plānojam atjaunot jeb faktiski izbūvēt no jauna ceļa konstruktīvās kārtas un uzklāt jaunu karstā asfaltbetona kārtu,” skaidro J. Jansons.Rūgšanas process uz ceļiem parādās pavasaros, kad ceļa pamatne kļūst mitra un ceļa segas nestspēja ievērojami samazinās.

 Autovadītājiem tas izraisa neērtības. “Šķembas līdz tikai uz laiku, jo smagās automašīnas tās izsit ārā, un tad brauktuves abās joslās  bedres ir milzīgas, kā āliņģi,” uz nedrošu satiksmi minētajā Vidzemes šosejas posmā “Ziemeļlatvijai” norāda kāds tālbraucējs šoferis un aicina ceļu uzturētājus salabot bedres kārtīgi pēc iespējas ātrāk.

Komentāri 1

nazis

Mūs, vienkāršos ceļu lietotājus, vairāk interesē, kāda būs satiksmes organizācija remontdarbu laikā. Vai būs apbraucamais ceļš, vai būs luksofori, ar cik lielu kavējumu jārēķinās? Cik saprotu, tad ceļš šajā vietā ir jānorok un jāuzbūvē no jauna. To taču nevar izdarīt tikai ierobežojot ātrumu un neapturot satiksmi kaut vai vienā joslā.

pirms 6 gadiem, 2015.04.14 20:33

Bizness