Cilda Purgale: Nevaram ne aicināt, ne aizliegt "Trikātas sieram" atgriezties Beverīnas novadā 3

 Neatkarīgi no Beverīnas novadā piedāvātajām iespējām uzņēmumam pašvaldība nevar ne aicināt, ne aizliegt "Trikātas siera" ražošanai atgriezties Beverīnas novadā, pašvaldības bezspēcību uzņēmuma jautājumā aģentūrai LETA skaidroja novada domes priekšsēdētāja Cilda Purgale ("Abulieši").

"Pašvaldība nav ne akcionāri, ne kā citādi var ietekmēt uzņēmuma iekšējo darbu. Tik, cik varam darīt, esam jau izdarījuši - runājuši gan ar uzņēmējiem, gan zemniekiem, gan visiem pārējiem," atzina Purgale. Pēc viņas teiktā, pašvaldības darbinieki, arī patlaban, kad novadā palikusi vien neliela daļa "Trikātas siera" produkcijas ražotnes, aizvien turpina diskusijas ar potenciālajiem sadarbības partneriem un palīdz veidot kontaktus

.Novembra vidū pašvaldības darbinieki dosies darba vizītē uz Pleskavas apgabalu, kur tiksies arī ar vietējiem uzņēmējiem, ar kuriem novada pašvaldība plāno diskusijās rosināt jautājumu par atbalstu Beverīnas novadā palikušajai siera ražotnei un kontaktu dibināšanu, sacīja Purgale. "Neko citu jau mēs darīt nevaram," viņa piebilda.

Viņa noliedza, ka pastāvētu iespēja ražotni vecajā apjomā atjaunot atpakaļ novadā, arī ņemot vērā "Latvijas piena" problēmas ar sertifikātu iegūšanu Krievijas tirgū. "Protams, mēs būtu tikai priecīgi, bet atpakaļ viņi nenāks. Tur būtu atkal jautājums par ražošanas apjomiem, attīrīšanas iekārtām un tā tālāk." Viņa norādīja, ka uz Jelgavu pārceltajai ražotnei būtu ļoti sarežģīti atkal atjaunot "Trikātas sieru" "vecajās sliedēs", pat ja tas tiktu mēģināts.

Tomēr uz vietas palikusī kūpinātā siera "Beverīna" ražošana pēdējā laikā arvien vairāk attīstoties. "Vēl nesen darbinieki pašvaldībā izņēma jaunu piesārņojuma atļauju, jau nomainīja vai tuvākajā laikā mainīs kurināmo materiālu - kopumā var just, ka tur notiek dzīvība," atzina Purgale. Pēc viņas teiktā, "ir sajūta, ka uzņēmums uz vietas grasās reanimēties".

LETA jau ziņoja, ka "Trikātas siers" uz "Latvijas piena" rūpnīcu Jelgavā tika pārcelts šā gada jūlijā, vecajā rūpnīcā atstājot tikai kūpinātā siera "Beverīna" ražošanu. Lēmums tika pieņemts kooperatīva "Trikāta KS" biedru kopsapulcē, pamatojot to ar stratēģisku mērķi "Trikātas siera" produktu ražošanu bāzēt Jelgavā.Tomēr Jelgavas piena rūpnīcas attīstītājam SIA "Latvijas piens" ir nācies pavisam aiziet no Krievijas tirgus, kad kļuvis skaidrs, ka jaunajai piena rūpnīcai Krievijas sertifikāts tuvākajā nākotnē nav sagaidāms, savukārt vecajā SIA "Trikātas siera" ražotnē sieru Krievijai ilgāk ražot nebija iespējams, tā biznesa portālam "Nozare.lv" atzina uzņēmuma pārstāvis, kooperatīva "Trikāta KS" valdes priekšsēdētājs Uldis Krievārs.

Viņš skaidroja - ja rūpnīca pārceļ ražošanu uz jaunām ēkām, kā tas noticis "Latvijas piena" gadījumā, ražošanu pārceļot no Trikātas uz Jelgavu, nepieciešama jauna sertifikācija. Vecajai rūpnīcai tāda bijusi, tikmēr jaunā rūpnīca Jelgavā sertifikātu pieprasījusi un joprojām to vēl gaida.Krievijas tirgus zaudēts tādēļ, ka Latvijā joprojām nav ieradusies Krievijas Federācijas sertifikācijas komisija, kuras uzdevums ir pēc attiecīgām pārbaudēm izsniegt sertifikātus Latvijas pārtikas ražotājiem preču eksportam uz Krieviju, norādīja uzņēmējs.

Komentāri 3

Ando Krūze

Un ne viena vārda par to , ka Trikātas siera ražotnes vecajās telpās jau vairākus mēnešus rosās Sandris Brālēns , kura darbošanās rezultātā tiks atjaunota siera ražošana '. Pašreiz situācija Beverīnas novadā situācija jau kļūst brīžiem pat amizanta , jo viss ko dara Sandris Brālēns ir neatbalstāms un par to pat nav jārunā . Daudzas labas un iesāktas lietas ir paslaucītas zem tepeķīša . Paši savas kļūdas neredzam , bet Brālēna kļūdas bakstām ik uz soļa. Mums , pašvaldības iedzīvotājiem , tomēr būtu pieņemamāka lietu kārtība , ja katreiz pēc varas maiņas nemainītos saknē arī kurss pa kuru dodas pašvaldība. Interesanti pa kādu ceļu iesim nākošajās vēlēšanās ?

pirms 7 gadiem, 2013.10.31 16:56

Trikātietis

Malacis Brālēns ! Cilda var viņam tikai kurpes pucēt ! Un nevajag aizmirst ka vislielākā uzticība un balsu skaits vēlēšanās novadā tomēr bija Brālēnam . Tev atbalstītāju pietiek , Sandri ! Turies ! Izturību un mieru cīņā pret administratīvajām žurkām !

pirms 7 gadiem, 2013.10.31 17:05

Sviests

Un kāpēc tad nevaram aicināt atgriezties ? Kurš tad to var liegt ? Tad nu gan ir patriotisks viedoklis no pašvaldības vadītāja puses !Bet laikam jau viss pie kājas , ka tik krēsls zem dibena. Solīts makā nekrīt . Pirms vēlēšanām sasolīja Trikātiešiem ūdeni ar domu ,ka balsos . Un balsoja ar , ar cerību , ka beidzot būs kvalitatīvs ūdens. Čušš ! Vēlēšanas beidzās -krēsls ir dabūts , bet solītais pildīts netiek un arī laikam netiks.

pirms 7 gadiem, 2013.11.03 10:09

Bizness