Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Eiropas Komisija uzklausa tirgotāju sūdzību

Pagājušajā nedēļā Eiropas Komisijas (EK) Izaugsmes ģenerāldirektorātā Briselē izskatīja Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) sūdzību par Latvijā veiktās kases aparātu reformas neatbilstību Eiropas Savienības pamatnostādnēm. LTA prezidents Henriks Danusēvičs paskaidroja asociācijas nostāju par to, ka kases aparātu reformai jābūt efektīvai un tādai, kas neapgrūtinātu mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) darbību Latvijā, kā arī tehnoloģiju ieviešana jāveic par saprātīgām izmaksām. 

EK tika iepazīstināta ar sertifikācijas izmaksām, sākot ar Rīgas reģionā esošu kases automātu (autostāvvietās u.tml.) – 16 000 eiro, peldbaseinā uzstādītu kases sistēmu - 18 000 eiro, autoostas tirdzniecības automātiem kopumā par sertifikāciju jāmaksā aptuveni 40 000 eiro un Latvijas ražotājam ar savu veikalu tīklu 210 000 eiro.

 Jaunie noteikumi attiecas arī uz medicīnas pakalpojumu sniegšanas vietām, piemēram, doktorātā attālā Latvijas novadā sertifikācija prasīs 1200 eiro. Patlaban sabiedrībā tiek spriests par ģimenes ārstu, ārsta palīgu un medicīnas māsu nepietiekamo atalgojumu - šī summa salīdzinājumā ar mediķu algām ir ļoti liela. LTA arī informēja EK par kopējām kases aparātu reformas izmaksām, kas sastāda 30 eiro uz vienu iedzīvotāju, jeb kopā aptuveni 60 miljonus.

LTA paskaidroja Eiropas Komisijai, ka patlaban prasības par kases aparātu nomaiņu pilnībā attiecas tikai uz MVU, bet lielie uzņēmumi ir atbrīvoti.

EK Iekšējā tirgus politikas un pārraudzības daļas vadītājs konstatēja, ka Latvijas valdība nav informējusi EK par privātās komercsertifikācijas ieviešanu un par atšķirīgas attieksmes noteikšanu atkarībā no uzņēmuma lieluma.

EK lūdza LTA iesniegt papildinformāciju par četriem ar reformu saistītiem punktiem un šonedēļ no Eiropas Komisijas LTA saņems oficiālu apstiprinājumu par sūdzības iesniegšanu. Šīs sūdzības izskatīšanu Komisija uzsāks pēc atvaļinājumu perioda beigām - augustā.


Bizness