Lombards ar filiāli arī Valkā pērn strādājis ar zaudējumiem

Lombards "Moda kapitāls" pagājušajā gadā strādājis ar 68 316 eiro zaudējumiem iepretim 2013.gadā nopelnītajiem 23 936 eiro, teikts biržā "Nasdaq Riga" iesniegtajā nerevidētajā konsolidētajā pārskatā.

Pērn par 28% samazinājies "Moda kapitāla" apgrozījums. 2014.gadā uzņēmuma neto apgrozījums bija 1,09 miljoni eiro. Salīdzinājumam - 2013.gadā apgrozījums bija 1,51 miljons eiro.

Uzņēmuma vadība prognozē, ka 2015.gadā apgrozījums būs aptuveni tādā pat līmenī kā 2014.gadā un ka šogad tiks gūta neliela peļņa. Uzņēmuma valde iesaka 2014.gada zaudējumus segt no nākamo gadu peļņas.

"Moda kapitāla" pamatdarbība ir īstermiņa kredītu izsniegšana pret kustamās mantas ķīlu, nekustamo īpašumu un patēriņa (bezķīlas) kredīti, kā arī dārgmetālu un mazlietotu sadzīves tehnikas priekšmetu tirdzniecība.

Uzņēmuma paziņojumā teikts, ka 2014.gadā turpinājās process, kas mainīja uzņēmuma kredītportfeļa struktūru, samazinoties nelielo aizdevumu, proti, aizdevumu pret kustamas lietas ķīlām, īpatsvaram, kas negatīvi ietekmēja uzņēmuma finansiālos rezultātus un ienākumus. Uzņēmums prognozē, ka līdzīga situācija varētu saglabāties arī turpmāk, tādēļ aktīvāk tiek attīstīta bezķīlas aizdevumu izsniegšana, kuru ietekme uz uzņēmuma finansiālajiem rādītājiem bija jūtama jau 2014.gada otrajā pusē un saskaņā ar uzņēmuma prognozēm dos rezultātus arī 2015.gadā.

Pērn optimizēts uzņēmuma darbinieku skaits un uzlabota uzņēmuma saimnieciskā darbība. Reorganizācijas un uzlabojumu rezultāti ir atspoguļojušies arī būtiskākajos uzņēmuma finanšu rādītājos, salīdzinot 2014.gada pirmo un otro pusgadu.

Pārskatā teikts, ka 2014.gadā "Moda kapitāls" slēdza divas filiāles - vienu Cēsīs un otru Rīgā. Dažās pilsētās tika mainītas filiāļu atrašanās vietas, filiāļu jaunās atrašanās vietas ir uzskatāmas par ģeogrāfiski izdevīgākām uzņēmuma esošajiem klientiem un dod priekšrocības jaunu klientu piesaistīšanā.

Augošās konkurences un tirgus situācijas dēļ uzņēmuma prioritāte nav jaunu filiāļu atvēršana, bet gan esošo filiāļu darbības uzlabošana un rentabilitātes palielināšana. Šā gada janvārī tika reorganizētas uzņēmuma Daugavpils filiāles, apvienojot divas filiāles un abu filiāļu klientu apkalpošanu turpmāk veicot vienā filiālē.

Uzņēmums informē, ka lielākajā daļā filiāļu ir nostabilizējies pastāvīgo klientu loks, kuri turpina aktīvi izmantot uzņēmuma sniegtos pakalpojumus. Tāpat kā iepriekšējos gados liela vērība tiek pievērsta klientu maksājumu disciplīnai un individuālam darbam ar klientiem, lai sadarbojoties risinātu maksājumu kavējumu problēmu.

Patlaban darbojas 28 lombarda filiāles: Aizkrauklē, Alūksnē, Balvos, Bauskā, Cēsīs, Dobelē, Daugavpilī, Gulbenē, Jēkabpilī (divas filiāles), Jelgavā, Krāslavā, Kuldīgā, Liepājā, Limbažos, Madonā, Ogrē, Rēzeknē, Rīgā, Saldū, Talsos, Valmierā, Ventspilī, Tukumā, Preiļos, Ludzā, Valkā un birojs Rīgā.

 

Bizness