"Smiltene Impex" ieguldīs 520 535 eiro tehniskajā aprīkojumā

Zāģmateriālu eksportētāja un laku, līmju, kā arī abrazīvo materiālu vairumtirgotāja SIA "Lameko Impex" meitasuzņēmums "Smiltene Impex" ieguldīs 520 535 eiro tehniskajā aprīkojumā, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.


Tostarp kompānija plāno ieguldīt 347 167 eiro (286 915 eiro bez PVN) automātiskās darbības ūdens apkures katla iekārtā un ražotnes otra apkures katla automatizācijā, kā arī 173 368 eiro (143 280 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN)) piecu esošo koksnes mākslīgās žāvēšanas kalšu aprīkošanā ar gaisa siltummaiņiem darbam automātiskā režīmā.


Investīciju projektu uzņēmums īstenot līdz 2019.gada 31.decembrim "Silvas kokzāģētavā", Launkalnes pagastā, Smiltenes novadā ar mērķi paaugstināt kurināmā un siltuma enerģijas izmantošanas efektivitāti, piesaistot finansējumu darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" specifiskā atbalsta mērķa "Veicināt efektīvu energoresursu izmantošanu, enerģijas patēriņa samazināšanu un pāreju uz atjaunojamajiem energoresursiem apstrādes rūpniecības nozarē" otrajā projektu iesniegumu atlases kārtā.


Uzņēmuma izsludinātajā iepirkumu konkursā par automātiskās darbības ūdens apkures katla iekārtas un ražotnes otra apkures katla automatizāciju uzvarēja vienīgais šajā iepirkumu konkursā pieteicies pretendents "Orions Siltums", savukārt konkursā par piecu esošo koksnes mākslīgās žāvēšanas kalšu aprīkošanu ar gaisa siltummaiņiem darbam automātiskā režīmā uzvarējusi kompānija "BES Bollmann B.V.", kas arī bija vienīgā pretendente, kura iesniedza pieteikumu.


Informācija "Firmas.lv" liecina, ka 2017.gadā strādāja ar 15,706 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa bija 72,064 eiro, pretēji 84,123 eiro zaudējumiem gadu iepriekš.


Kompānija ir reģistrēta 1994.gadā un tās pamatkapitāls ir 4,000 miljoni eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir SIA "Lameko Impex". SIA "Smiltene Impex" zāģētava ir kokapstrādes rūpnīca, kas ražo produkciju ar augstu pievienoto vērtību.

Bizness