"Smiltenes piens" pagājušajā gadā palielinājis apgrozījumu par 7,6% - līdz 17,869 miljoniem eiro

 Piena pārstrādes uzņēmums AS "Smiltenes piens" pagājušajā gadā strādāja ar 17,869 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,6% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa samazinājās par 0,1% - līdz 818 472 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".


Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka izejvielas - piena, vājpiena un krējuma - iepirkuma apmērs aizvadītajā gadā bija par 13% mazāks nekā gadu iepriekš. "Smiltenes piens" sagādes zonas iepirktā piena vidējā cena bija par 41% augstāka nekā 2016.gadā. Kompānijas pamatdarbībā galvenais akcents tika likts uz siera ražošanu. Pērn ievērojami - par 12% - palielinājās svaigo un pasta filata sieru ražošanas apmērs, savukārt biezpiena desertu ražošanas un realizācijas apmērs palielinājās par 1% salīdzinājumā ar 2016.gadu.


Tāpat vadība norāda, ka pērn kompānija lielu uzmanību veltīja produktu pilnveidošanai un kvalitātes uzlabošanai, kā arī jaunu produktu izstrādei. Tāpat savas pozīcijas piena produktu tirgū nostiprināja svaigais siers, kura sērija papildināta ar Filadelfijas tipa sieru konditorejai.


"Smiltenes piens" pērn turpināja veiksmīgu sadarbību ar lielākajiem veikalu tīkliem - "Rimi", "Maxima", "Top", "Elvi" un "Baltstor". Tāpat kompānija strādāja pie jaunu noieta tirgu atrašanas. Sadarbības partneru meklējumos sabiedrība ERAF projekta ietvaros piedalījās starptautiskajās pārtikas nozares izstādēs - "Gulfood 2017" Dubaijā, "Riga Food 2017", "Anuga 2017" Ķelnē. Kompānija pagājušajā gadā eksportēja produkciju uz Izraēlu, Moldovu, Igauniju, Lietuvu, Poliju un citām valstīm. Tāpat "Smiltenes piens" pērn veica iestrādes jaunos eksporta tirgos.


2018.gadā "Smiltenes piens" plāno palielināt apgrozījumu par 4% salīdzinājumā ar 2017.gadu, izstrādāt jaunus produktus, lai apgūtu jaunus eksporta tirgus, palielināt apgrozījumu svaigo sieru, pasta filata sieru grupai un biezpiena desertiem. Šā gada pirmajā ceturksnī uzņēmums pabeidza īstenot projektu Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākuma "Ieguldījumi materiālajos aktīvos" apakšprogrammā "Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē". Kompānija iegādājās biezpiena fasēšanas iekārtu un nodos ekspluatācijā ražošanas notekūdeņu priekšattīrīšanas iekārtu. Projekta kopējās izmaksas ir 357 169 eiro.


Informācija "Firmas.lv" liecina, ka 2016.gadā "Smiltenes piens" strādāja ar 16,604 miljonu eiro apgrozījumu un 819 617 eiro peļņu.


"Smiltenes piens" dibināts 1993.gadā, un tā pamatkapitāls ir 472 962 eiro. Informācija "Firmas.lv" liecina, ka uzņēmums pieder 40 fiziskām personām, kā arī divām juridiskām personām, tostarp SIA "Invest SPGM", kura īpašniece ir Gita Mūrniece. Lielākā daļa no "Smiltenes piena" produkcijas ir sieri, bet uzņēmums ražo arī pienu, kefīru, sviestu, skābo krējumu, saldo krējumu, vājpiena un pilnpiena biezpienu, dažādus biezpiena desertus. Pērn kompānijā vidēji bija nodarbināti 128 darbinieki.

Bizness