Valkā: Joprojām aicina Zemkopības ministriju atbalstīt olu ražotni 4

Šodien Valkā, pašvaldības namā Beverīnas ielā 3 notika informatīvais seminārs lauksaimniekiem, kurā piedalījās arī Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs. Vietējie lauksaimnieki bija ieradušies kuplā skaitā, lai uzzinātu pašu svaigāko informāciju par gaidāmajiem Eiropas Savienības atbalsta pasākumiem un noteikumiem, kas būs jāievēro, lai saņemtu finansiālo atbalstu.

 Starp jautājumiem un diskusijām Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis klātesošos iepazīstināja ar novada attīstībai nozīmīgo projektu par olu ražotnes būvniecību Valkas pagasta Saulē. 

Jau informējām, ka ukraiņu investori ir izteikuši vēlmi Valkas novadā investēt vismaz 50 miljonus eiro, lai uzbūvētu mūsdienīgu ražotni, kurā vistas netiktu turētas sprostā. Ja projekts tiktu īstenots, tiktu radītas vairāk nekā 160 jaunas darba vietas. Savs labums būtu arī vietējiem graudu audzētājiem un zemkopjiem.

 Taču līdz šim Zemkopības ministrijas nostāja ir noraidoša, aizbildinoties, ka ir jāmaina Meža likums, lai Valkas novada domei varētu nodot 70 hektāru valsts mežu teritorijas ražotnes būvniecībai. Par to, kādi ir galvenie Jāņa Dūklava argumenti, kāpēc viņš ir visnotaļ skeptisks par šāda veida uzņēmējdarbības atbalstīšanu un ko viņam skaidro V. A. Krauklis, lasiet piektdienas, 1. jūnija, laikrakstā “Ziemeļlatvija” .   

Komentāri 4

bezugunsnavdumu

Ūtainie investori ar tipa 50 moljoniem eur kabatā nevar paši nopirkt zemi. Kraukļa kungam izdodas atrast feika investorus. Kur palika turks, kurš tipa gribēja hoteli Parka ielā, ka Kraukļa kungs aiz laimes pat neapmeklēja vidusskolas izlaidumu?

Nebūs Jums īpaša likuma. Te jāveido balss vākšanu manabalss, lai nepieļautu valsts izzagšanu.

pirms 3 gadiem, 2018.05.31 00:45

bezugunsnavdumu

Kur vēl ES pastāv norma, ka valsts zemi caur pašvaldību var uzdāvināt komersantiem?

Nākāmā Kraukļa kunga ideja būs, ka pašvaldībai jāspēj dot aiz devumus komersantiem? Vai pat valstij tas būtu jādara?

Krievijas tikumi, ko vēl vē gūt viesojoties atpalikušo zemē. Civilizācijā jau šīs kungs sazin kāpēc negrib. ASV, Francija, Itālija. Vācija.

pirms 3 gadiem, 2018.05.31 00:49

bezugunsnavdumu

Atpalikušo zemē ir tīri normāli pensijas fonda naudu novirzīt komersantiem kuri cieš zaudējumus dēļ sankcijām. Arī valsts zemi Kīnai ir tīri normāli uzdāvināt.

pirms 3 gadiem, 2018.05.31 00:50

bezugunsnavdumu

Un kāpēc šiem miljonāriem vajadzīga zeme tieši pie dzelzceļa, ja graudis vedīs vie'tejie, nevis no Ukrainas? Uz Eiropu olas ar vilcienu? Idiotu bars, kurš neko nesajēdz logistikā, vai arī smalka afēra, kur slēpjās poligona veidošana okupācijas vajadzibām, lai no vateņzemes ievest sastāvu ar tankiem.

Tad ir skaidrs, ka šīem nav 300000 eur zemes iegādei.

pirms 3 gadiem, 2018.05.31 00:54

Bizness