Vienādos tarifus bijušajā Valmieras un Valkas rajona teritorijā

Sākot ar šodienu, 2015.gada 14.septembri, reģionālo vietējo maršrutu autobusu tarifi tiks vienādoti bijušajā Valmieras un Valkas rajonā, kur sabiedriskā transporta pakalpojumus nodrošina SIA VTU Valmiera. Šobrīd reģionālo autobusu pārvadājumos ir 24 dažādi tarifi, tādēļ to vienādošanas rezultātā braukšanas maksa, braucot dažāda garuma distances, vietām paliks nemainīga, samazināsies vai cituviet pat nedaudz palielināsies. 


Tarifu vienādošana, sākot ar 14.septembri, tiks uzsākta VTU Valmiera apkalpotajā teritorijā bijušajā Valmieras un Valkas rajonā. Plānots, ka Valmieras teritorijā maksa par pirmajiem brauciena kilometriem pieaugs par pieciem eiro centiem, sasniedzot 0,60 eiro, bet Valkas un Smiltenes teritorijā maksa, braucot attālumu starp pirmajām pieturvietām, turpmāk būs 0,50 eiro. Savukārt teritorijā ārpus republikas pilsētas un reģionālās nozīmes centriem maksa par pirmajiem brauciena kilometriem nemainīsies. Tāpat nemainīga būs biļetes cena, mērojot attālumu no septiņiem līdz 33 kilometriem, savukārt braucot garākas distances, maksa par braucienu samazināsies. 


Vienādojot sabiedriskā transporta tarifus, iedzīvotāji par braucienu sabiedriskajā transportā maksās pēc vienādiem principiem neatkarīgi no vietas, kur tie atrodas. Tāpat iedzīvotājiem būs iespēja iegādāties abonementa biļeti, kas regulārajiem pasažieriem par braucienu sabiedriskajā transportā ļaus maksāt lētāk, un perspektīvā plānots ieviest arī vienotu biļeti braucienam gan ar vilcienu, gan autobusu.


Tarifu vienādošanas procesā ir izveidotas četras dažādas minimālās braukšanas maksas, kuru lielums atkarīgs no attīstības centra līmeņa. Maksa par brauciena pirmajiem kilometriem būs atšķirīga Rīgā, pārējās republikas nozīmes pilsētās, reģionālās nozīmes centros un pārējā valsts teritorijā. Tāpat plānots ieviest vienādu maksu par katru brauciena kilometru – braucienam no septiņiem līdz 33 kilometriem maksa būs viena, bet, sākot ar 33.kilometru, plānots cenas samazinājums. Sīkāka informācija par reģionālo vietējo maršrutu autobusu tarifu vienādošanu pieejama šeit.


Ņemot vērā, ka reģionālajā maršrutu tīklā ir ap 7600 reisu ar vairāk nekā 6000 pieturvietu, lai noskaidrotu, par cik centiem mainās biļetes cena, braucot līdz katrai no šīm pieturvietām, aicinām iedzīvotājus sazināties ar attiecīgo pasažieru pārvadātāju uzņēmumu vai Autotransporta direkciju, rakstot uz e-pastu [email protected], sociālajos tīklos Twitter un Facebook vai zvanot pa tālruni 67686499 un 67502869.


14.septembrī jaunie tarifi stājas spēkā arī Jelgavas novadā, daļā Krāslavas un Aknīstes novada, kur sabiedriskā transporta pakalpojumus nodrošina attiecīgi SIA Migar, Robežnieki un Rubenītis. Savukārt 15.septembrī tarifi tiks vienādoti SIA Astašova apkalpotajos maršrutos Krāslavas novadā. Pirmās tarifu izmaiņas stājās spēkā 1.septembrī Bauskas, Tukuma un Aknīstes novadā, kur sabiedriskā transporta pakalpojumus nodrošina attiecīgi SIA Aips, Tukuma auto un Aknīstes pakalpojumi. Autotransporta direkcija turpina darbu pie reģionālo vietējo maršrutu autobusu tarifu aprēķināšanas un saskaņošanas, tādēļ datumi, kad braukšanas maksas izmaiņas stāsies spēkā, atšķiras katra pārvadātāja apkalpotajos maršrutos. 

Bizness