Aicina uz II Ekonomikas Forumu “INDUSTRIĀLĀ rEVOLŪCIJA 4.0: digitālā ekonomika, datu drošības un atbilstības labā prakse”

Šī gada 7. un 8. septembrī Rīgas Kongresu namā norisināsies II Eiropas-Latvijas Ekonomikas Forums “INDUSTRIĀLĀ rEVOLŪCIJA 4.0: digitālā ekonomika, datu drošības un atbilstības labā prakse”. Pasākumu organizē Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūts sadarbībā ar Latvijā vadošo viedo tehnoloģiju uzņēmumu “Latvijas Mobilais Telefons”. Pasākums notiek ar LR Finanšu ministrijas atbalstu. 

Forumu atklāj Ministru prezidents Māris Kučinskis, Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere, Latvijas Republikas finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, Latvijas Republikas zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, Latvijas Zinātņu Akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis. Pirmajā Foruma dienā dalībnieki satiks izcilus ekspertus tādās jomās kā digitālā ekonomika, kiberdrošība un datu aizsardzības regulas (GDPR) praktiska ieviešana uzņēmumos, Latvijas ceļs uz viedvalti, mākslīgā intelekta attīstība Eiropā un daudzas citas. Pasākumā uzstāsies runātāji no Latvijas, Vācijas, Zviedrijas, Šveices un citām valstīm.  

Pasākuma otrā diena tiks veltīta darbam sekcijās un speciālistu diskusijai par viedajiem risinājumiem dažādās tautsaimniecības nozarēs – transporta, loģistikas un pilsētpārvaldības nozarē, enerģētikas un militārajā industrijā, industriju digitalizācijā, finanšu un globālo biznesa pakalpojumu sektorā, veselības un farmācijas nozarē, izglītības, kultūras un valodniecības jomā, lauksaimniecības un mežsaimniecības nozarē un jurisprudences, datu drošības un kiberdrošības jomā. 

Ekonomikas Forums tiek rīkots ar mērķi pievērst plašāku uzmanību informācijas un komunikācijas tehnoloģijām (IKT) un Latvijas resursiem digitālās ekonomikas laikmetā, sekmējot Latvijas kā viedo tehnoloģiju valsts līderpozīcijas un izmantojot zinātnisko potenciālu un pētniecības pārnesi uzņēmējdarbībā, kā arī stimulējot digitālo drošību. 

Turpinot I Ekonomikas Forumā sekmīgi iedibināto praksi, arī šogad Forums kalpos par platformu, kur vienuviet satiksies zinātnieki, uzņēmēji un politiķi, lai apmainītos ar pieredzi, pārrunātu sadarbības iespējas un izstrādātu praktsiki ieviešamus priekšlikumus Latvijas ekonomikas attīstībai.

20180827-1238-image001.png

Bizness