Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Daudzpusīgas mācību iespējas saimniekiem

Vairāk nekā 30 ar mežsaimniecību un lauksaimniecību saistītu tēmu iepazīšana  kā Latvijā, tā ārzemēs jau no oktobra būs pieejama saimniekiem visā valstī, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centram (LLKC) uzsākot piedāvāt jaunu pasākumu “Saimniecību un mežu apmeklējumu nodrošināšana”. 

Jaunā pasākuma mērķis ir nodrošināt saimniecību un mežu apmeklējumus saistībā ar noteiktu tematiku – konkrētām ilgtspējīgas saimniekošanas metodēm vai tehnoloģijām, saimniekošanas veida dažādošanu, dalību īsās piegādes ķēdēs, jaunu darījumdarbību un jaunu tehnoloģiju izstrādi, izmantošanu, meža noturības uzlabošanu un citiem lauksaimniecības vai mežsaimniecības jautājumiem. 

Jolanta Sūna-Strautiņa, LLKC Tālākizglītības nodaļas vadītāja vietniece: “Lai varētu piedalīties apmeklējumos, dalībniekiem būs jāpierāda iesaiste minētajās nozarēs, kā arī jārēķinās ar līdzmaksājumu – Latvijas braucienos 20%, ārzemju – 30% no kopējām viena cilvēka izmaksām.”

Šis pasākums būs kā turpinājums LLKC un Latvijas Lauksaimniecības universitātes divus gadus īstenotajām apjomīgajām mācībām, kuras līdzfinansēja Eiropas Savienība (ES). To ietvaros saimnieki varēja piedalīties 76 dažādu nosaukumu mācībās, no kuram lielākā daļa bija bez maksas. Pasākumā, kas ilga divus gadus, piedalījās 7466 dalībnieki, no kuriem lielākā daļa – 5371 – apmeklējuši ar lauksaimniecību saistītus kursus. Vispopulārākie bija kursi par ES nozīmes zālāju biotopu vai sugu dzīvotņu apsaimniekošanu, bioloģisko lauksaimniecību un ganāmpulku, novietņu un lauksaimniecības dzīvnieku reģistrēšanu un apzīmēšanu. Noorganizēti arī 12 ārzemju pieredzes apmaiņas braucieni, kuros lauksaimnieki ieguva jaunu pieredzi, kā mazināt lauksaimnieciskās ražošanas ietekmi uz vidi, zināšanas par netradicionālo augu vai dzīvnieku audzēšanu un inovācijām zaļās ražošanas jomā.

Plašāka informācija par mācībām: www.llkc.lv, vai interesēties LLKC reģionālajos birojos http://new.llkc.lv/lv/biroji

Uzziņai

Mācību pasākums tika īstenots Lauku attīstības programmas investīciju pasākuma 2014.–2020. gadam “Zināšanu pārneses un informācijas pasākumi” apakšpasākuma “Profesionālās izglītības un prasmju apguves pasākumi” ietvaros. 

Bizness