Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

EK piešķir naudu sērgu apkarošanai

Eiropas Komisija nolēmusi 2019. gadā piešķirt 154 miljonus eiro cīņai pret dzīvnieku slimībām un dzīvnieku infekcijas slimībām, ko var pārnest uz cilvēkiem, kā arī augu kaitēkļu apsekojumu finansēšanai.

Dzīvnieku veselības jomas stiprināšanai piešķirts 141 miljons eiro, lai finansētu kopā 142 slimību apkarošanas, kontroles un uzraudzības programmas. Īpaša vērība pievērsta Āfrikas cūku mēra, kas rada lielu apdraudējumu ES ekonomikai, ierobežošanai, kā arī to dzīvnieku slimību apkarošanai, kas var tik pārnestas uz cilvēkiem, piemēram, liellopu tuberkulozei, trakumsērgai un mājputnu salmonelozei. Augu aizsardzības jomai EK piešķīrusi vairāk nekā 13 miljonus eiro kopā 62 augu kaitēkļu apsekojumu programmām 24 dalībvalstīs. Lielākais uzsvars likts uz cīņu pret baktēriju Xylella fastidiosa, kas ir viens no bīstamākajiem augu kaitēkļiem pasaulē. Šī baktērija skar pamatā ES dienvidvalstis, jo tā apdraud konkrētu kultūraugu, tostarp olīvu, mandeļu un persiku koku, kā arī dekoratīvo augu audzēšanu. Tā ir potenciāls apdraudējums arī citiem kultūraugiem, piemēram, vīnogulājiem un citrusaugļu kokiem, un var radīt postošus zaudējumus, izraisot ievērojamas ekonomiskās, vides un sociālās sekas.

Bizness