Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

InnoEnergy izziņo pirmsakseleratora programmu jaunuzņēmumiem Austrumeiropā un Centrāleiropā

Eiropas ilgtspējīgās enerģijas fonds InnoEnergy jau otro gadu pēc kārtas izsludina pirmsakseleratora programmu Primer, kas paredzēta jaunuzņēmumiem to darbības sākumposmā. Programmas galvenais mērķis ir piesaistīt inovatorus no Centrāleiropas un Austrumeiropas, lai attīstītu to uzņēmējdarbības spējas un sagatavotu jaunuzņēmumus akselerācijas un investīciju programmām. Primer uzstāda jaunu vienotu standartu InnoEnergy pirms akselerācijas perioda aktivitātēm. 

Primer četru nedēļu programmā iekļauta gan teorijas nodarbības un praktisku meistarklases aptuveni  40 stundu garuma, kuras vadīs profesionāli mentori, industrijas eksperti un pieredzējuši uzņēmēji. Programmā iekļautas dažādas tēmas sākot no juridiskā un intelektuālā īpašuma aizsargāšanas, beidzot ar pitch desk dizainu, agile metodiku un citām būtiskām sastāvdaļām. Jaunie uzņēmēji var iegūt zināšanas kā izvēlēties un pielāgot savai idejai visatbilstošāko biznesa modeli, piesaistīt finansējumu un kā veidot pārdomātu mārketinga un pārdošanas stratēģiju. Pirmsakseleratora programmas dalībniekiem, ņemot vērā to vajadzības un specifiku, būs iespēja piedalīties apmācībās, pilnveidojot dažādas nepieciešamās prasmes un iemaņas un uzlabojot līderību un komandas vadību.

“Neskatoties uz faktu, ka dalībai akselatoru programmā piesākās apjomīgs skaits jaunuzņēmumu ar lieliskām inovācijām, savā darbības laikā esam sapratuši, ka jaunuzņēmumu pārstāvjiem pietrūkst būtisku prasmju biznesa veidošanai un konkurencei tirgū. Primer programma izveidota, lai pilnveidotu zināšanas un uzlabotu kopējo uzņēmējdarbības potenciālu visa reģiona ietvaros,” norāda InnoEnergy Centrālās, Austrumeiropas, Tuvo Austrumu un Ziemeļamerikas Biznesa attīstības nodaļas vadītājs Kristo Balinovs (Christo Balinow).

Kā stāsta InnoEnergy Latvija vadītājs Viesturs Zeps: “Katrā valstī Primer programma tiek pielāgota nacionālās inovācijas ekosistēmai, lai maksimāli papildinātu esošās akcelerācijas un inkubācijas programmas. Tipiski Primer dalībnieki ir ļoti agrīnas stadijas jaunuzņēmumi un pirmsakcelerācijas mērķis ir sagatavot tos turpmākajiem attīstības posmiem, piemēram, kādā no akceleratoriem vai inkubatoriem. Primer noslēdzas ar nacionālo demonstrāciju dienu jeb demo day, kuras laikā komandas četru minūšu laikā prezentē savas idejas. Programmas laikā un tai noslēdzoties, jaunuzņēmumi jau ir veikuši virkni uzdevumu, kas precizē to biznesa modeli, pirmos klientus, intelektuālā īpašuma pamatnostādnes, nākotnes darbības plānu un nozares konkurentu aprakstu.” 

Šogad Primer programma norisināsies visās 12 InnoEnergy pārstāvētajās valstīs - Bulgārijā, Grieķijā, Horvātijā, Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Rumānijā, Serbijā, Slovākijā, Slovēnijā, Ungārijā un Turcijā. Savukārt pirmā akseleratora programma tika aizvadīta 2017. gada pavasarī Ungārijā, Serbijā, Slovākijā un Slovēnijā. Pašlaik Primer programmu absolvējuši jau 50 dalībnieki. 

Par Primer: 

Primer ir bezmaksas un bezpeļņas programma, kurā aicināti pieteikties jaunuzņēmumi agrīnā darbības fāzē no 12 valstīm: Bulgārijas, Grieķijas, Horvātijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Rumānijas, Serbijas, Slovākijas, Slovēnijas, Ungārijas un Turcijas.

Vairāk informācijas par Primer iespējams iegūt, sazinoties ar programmas koordinatoru visas Centrālās un Austrumeiropas valstīs Bartlomeju Tokarski (Bartlomiej Tokarski), rakstot uz [email protected]

Lai pieteiktu savu kanditatūru Primer kā dalībniekam, mentoram vai programmas partnerim, aicinām sazināties ar programmas pārstāvjiem Latvijā, izmantojot e-pastu [email protected]

Par InnoEnergy: 

InnoEnergy ir 2010. gadā dibināts un Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) atbalstīts inovāciju fonds enerģijas ilgtspējas jomā, kas līdzdarbojas un iegulda katrā projekta inovāciju tapšanas posmā. Pateicoties tā dalībnieku tīklam, InnoEnergy nodrošina plašas sadarbības iespējas, savedot kopā izgudrotājus un nozares speciālistus, pētniekus un uzņēmējus, absolventus un darba devējus, kā arī uzņēmējiem paver jaunas tirgus iespējas visā Eiropā. Uzņēmums strādā ar trīs būtiskām inovāciju jomām – izglītību, lai veicinātu izpratni par ilgtspējību un industrijas vajadzībām nākotnes darba tirgū; inovāciju projektiem, lai radītu komerciāli īstenojamas tehnoloģijas, kas sniedz rezultātus klientam; kā arī biznesa attīstības pakalpojumiem, kas atbalsta inovatīvus enerģijas jomas uzņēmējus un jaunuzņēmumus (start-up). Apvienojot visas šīs nozares, InnoEnergy veicina katras jomas ietekmi, paātrina tirgum gatavo risinājumu izstrādi un veido vidi, kurā realizēt inovatīvus risinājumus.

Bizness