Notiks vebinārs “45 minūtēs par svarīgāko: Kā sagatavot savu uzņēmumu valsts atbalstam”

Attīstības finanšu institūcija "Altum" aicina pievienoties bezmaksas vebināram “45 minūtēs par svarīgāko: Kā sagatavot uzņēmumu valsts atbalstam?”, kura laikā uzņēmēji varēs uzzināt svarīgāko informāciju, kas nepieciešama, lai veiksmīgi sakārtotu uzņēmumu valsts atbalsta saņemšanai.

Vebinārs norisināsies tiešsaistē šo trešdien, 17. martā, plkst. 10.00. Saite uz vebināru šeit.

“Apkopojot uzņēmumu kredītu pieteikumus dažādām "Altum" aizdevumu programmām, esam identificējuši biežākos uzņēmēju klupšanas akmeņus, kas kavē vai liedz saņemt finansējumu uzņēmējdarbības attīstībai vai uzsākšanai. Lai palīdzētu uzņēmējiem sakārtot uzņēmumu un nepieciešamos dokumentus, vebināra laikā skaidrosim, no kādiem avotiem ir iespējams finansēt biznesu, kādos gadījumos ieteicams izmantot valsts atbalstu, kā arī izvedīsim uzņēmējus cauri četriem praktiskiem soļiem, kas palīdzēs sagatavoties valsts atbalstam,” stāsta "Altum" centra reģiona vadītāja Diāna Lopeta.

Vebināra uzmanības centrā būs visi "Altum" īstenotie atbalsta instrumenti uzņēmējiem, tai skaitā krīzes atbalsta programmas – aizdevumi apgrozāmajiem līdzekļiem, garantijas banku kredītu brīvdienām un atbalsts eksportējošiem uzņēmumiem. Vebinārs paredzēts gan jaunajiem uzņēmumiem, gan tiem, kas jau aktīvi darbojas.

Jautājumus var sagatavot un uzdot arī iepriekš, rakstot komentāru “Facebook” pasākuma lapā. Vebinārs notiks sadarbībā ar Ekonomikas ministriju.

Kopš krīzes sākuma pagājušā gada martā "Altum" Covid-19 atbalstu apgrozāmo līdzekļu aizdevumu veidā izmantojuši vairāk nekā 500 uzņēmumu. Vienlaikus "Altum" dati rāda, ka 2020. gadā ikdienas finanšu programmās aizdevumu apjoms bijis lielākais pēdējo vismaz četru gadu laikā. Tas nozīmē, ka jaunas investīcijas un biznesa attīstība vīrusa dēļ nav apstājusies, bet gan turpinās ar pilnu jaudu.

"Altum" portfelī ir finanšu instrumenti dažādām uzņēmēju vajadzībām, piemēram, starta programma biznesa uzsācējiem, atbalsts mazo un vidējo uzņēmumu attīstībai un energoefektivitātes uzlabošanai, lauksaimniecības zemes iegādei un citām lauksaimnieku vajadzībām, arī sociālā biznesa attīstīšanai. Visas programmas paredzētas dzīvotspējīgiem uzņēmumiem, kuriem nepietiekama nodrošinājuma, paša līdzdalības, pieredzes vai citu objektīvu iemeslu dēļ finansējums nav pieejams komercbankās.

Bizness