Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

NVA rīkos diskusiju par digitalizācijas un moderno tehnoloģiju ietekmi uz darba tirgu

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) sadarbībā ar Valsts kanceleju, Latvijas Personāla vadīšanas asociāciju un tehnoloģiju uzņēmumu Lattelecom rīkos diskusiju par digitalizācijas ietekmi uz nodarbinātību, moderno tehnoloģiju straujās ieviešanas ieguvumiem un zaudējumiem darba tirgū. Pasākums norisināsies 7.februārī plkst. 14.00 Lattelecom viedajā birojā Dzirnavu ielā 105, Rīgā.

Digitalizācija, robotizācija un mākslīgais intelekts kļūst par ikdienas realitāti un pieprasa ikvienam no mums pilnveidot savas iemaņas un apgūt aizvien jaunas prasmes. Pārmaiņas darba tirgū ir vienlaicīgi gan izaicinājumi, gan iespējas, kuriem jābūt gataviem mums visiem – darba devējiem, darba ņēmējiem, studentiem, skolēniem un senioriem. Tehnoloģisku risinājumu rezultātā rodas jaunas darba formas, tiek optimizēti darba procesi, izzūd vairāki arodi, to vietā rodas jaunas profesijas, taču cilvēka individuālais darbs, viņa prasmes un zināšanas nezaudē savu nozīmi. 

Diskusijā “Cik darba vietas Latvijā aizstās tehnoloģijas?” būs pārstāvēta Valsts kanceleja, Labklājības ministrija, NVA, Latvijas darba devēju konfederācija (LDDK), Latvijas Personāla vadīšanas asociācija, Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs, Lattelecom un citi NVA partneri. Par Luksemburgas pieredzi darbaspēka pārkvalifikācijā atbilstoši mūsdienu darba tirgus prasībām stāstīs Luksemburgas nodarbinātības dienesta pārstāvis, iniciatīvas “Prasmju tilts” (Skills Bridge) koordinātors Niko Binsfelds (Nico Binsfeld). 

Pieteikšanās dalībai diskusijā: [email protected]

Bizness