Pasākumā “Laukiem būt!” pieteiktas 64 biznesa idejas!

Līdz 16. janvārim ikviens jaunietis, kurš pasākuma “Laukiem būt!” ietvaros pērn bija izgājis piecu dienu mācību kursu, varēja iesniegt savas biznesa idejas dalībai noslēguma konkursā, kurā paredzētas arī naudas balvas. 

Nemainīgi visvairāk ideju saņemts nelauksaimniecības jomā: pakalpojumu sniegšanā – 23 idejas; ražošanā – 11. 

Elīna Ozola, LLKC Lauku attīstības nodaļas vadītāja: “Šogad priecē, ka aizvien vairāk aktuālu ideju ir arī lauksaimniecībā – šajā kategorijā saņemti 19 ideju pieteikumi, kā arī pievienotās vērtībās radīšanā jeb pārstrādē, kur pieteiktas 11 idejas. Visaktīvākie ideju pieteikšanā bijuši jaunie uzņēmēji no Talsu puses – esam saņēmuši 12 idejas.”

Lauksaimniecībā šogad aktuāla putnkopība un truškopība, kā arī dažādu nišas produktu audzēšana, piemēram, krūmmellenes, sēnes, valrieksti. Nelauksaimniecības jomā tiek piedāvātas dažādas idejas meistarklašu vadīšanā un interesentu izglītošana dažādās jomās, kā arī kosmētikas un ziepju ražošana, koka izstrādājumu un mēbeļu izgatavošana, keramika un porcelāns. Pievienotās vērtības radīšanas kategorijā pieteiktas idejas dažādu ēdamu un dzeramu produktu ražošanā, piemēram, alus, reņģu produkcija, saldējums, kūkas un cepumi.

Pašlaik notiek visu ideju plānu atbilstības izvērtēšana administratīvajiem kritērijiem, lai pēc tam tos varētu nodot žūrijas komisijai. 

Atgādinām, ka pasākuma “Laukiem būt!” noslēguma konkurss notiek divās kārtās:

1. kārtā, kas paredzēta 22.- 23. februārī, tiks prezentēti un vērtēti klātienē tā dēvētās “Izdzīvošanas skolas” ietvaros visi konkursā iesniegtie biznesa plāni. Virzīšanai uz konkursa otro kārtu tiks izvēlēti 16 finālisti, pa četriem katrā kategorijā.

2. kārta jeb konkursa fināls norisināsies martā, un tās laikā dalībnieki cīnīsies par galvenajām balvām, kuru kopējais fonds ir 20 000 eiro.

Konkursa “Laukiem būt!” atbalstītāji un lieldraugi ir valsts attīstības finanšu institūcija ALTUM, kas kopīgi ar LLKC piedalās apmācību procesā un arī konkursa žūrijā.

Bizness