SIA “Parks KM” paaugstina pakalpojumu kvalitāti, taupot klienta laiku un naudu

Pateicoties Valkas novada domes Grantu programmai “Attīsti uzņēmējdarbību Valkas novadā”, viens no Valkas autoservisiem – SIA “Parks KM” – šogad saņēma maksimālo pašvaldības finansiālo atbalstu – 1000 eiro – un iegādājās darbam nepieciešamo diagnostikas aparātu. Lai to iegūtu savā īpašumā, arī pats uzņēmums ieguldīja savu artavu – 500 eiro. 

Lai veicinātu uzņēmējdarbības attīstību novadā, pašvaldība jau trešo gadu ar līdzfinansējumu atbalsta novadā reģistrēto mazo un vidējo uzņēmumu projektus uzņēmējdarbības attīstībai, kā arī fizisko personu projektus uzņēmējdarbības uzsākšanai Grantu programmā “Attīsti uzņēmējdarbību Valkas novadā!”. 

Lai saņemtu šo atbalstu, SIA “Parks KM” iesniedza visu nepieciešamo dokumentāciju un saņēma atbalstu. V. Mikāns skaidro, ka darbam tik svarīgais diagnostikas aparāts līdzīgi kā medicīnā pacientam veic ultrasonogrāfiju, tā automašīnai veic, piemēram, motora vai bremžu sistēmas diagnostiku. Tas atvieglo ne tikai autoservisa ilggadējo un prasmīgo meistaru – Andra Veldres un Vjačeslava Pokoķilova – darbu, palīdz noteikt vainu, bet arī taupa klienta naudu. Proti, veicot diagnostiku, meistars bez liekas aizķeršanās automašīnai atrod iespējamo vainu un var ķerties klāt remontam. Gadījumā, ja nepieciešama auto detaļu nomaiņa, to arī var konstatēt ar jauno aparātu. Taču, kā uzsver V. Mikāns, ne vienmēr ir nepieciešama detaļu nomaiņa. Līdz šim klienti šo autoservisu izvēlējās, jo meistari bija zinoši automašīnu ritošās daļas un dzinēju remontā. Faktiski viņi izdarīja visus darbus, izņemot diagnostiku. Nu arī tā ir pieejama, vienīgi servisam vēl nepieciešams salīdzinoši dārgs aparāts, kas nosaka auto riteņu ģeometriju. V. Mikāns ir apņēmies sagādāt arī šo iekārtu, lai autoserviss būtu konkurētspējīgs un mūsdienīgi aprīkots.   

 SIA “Parks KM” darbojas kopš 2001. gada. V. Mikāns lēš, ka pašlaik pilsētā klientus apkalpo pieci autoservisi, taču viņiem klientu pietiekot. Ir bijušas dienas, kad autoservisa pagalmā savu rindu pie meistariem gaida pat 40 automašīnas. Dienā, kad “Ziemeļlatvija” viesojās autoservisā, pagalmā savu kārtu pie meistariem gaida 14 automašīnas. SIA “Parks KM” pakalpojumus labprāt izmanto klienti no igauņu puses, jo, kā izrādās, otrpus robežai autoservisa pakalpojumi, salīdzinot ar cenām Valkā, ir daudz dārgāki. V. Mikāns atzīst, ka, strādājot šajā pakalpojumu nišā, iztikšanai un darbinieku atalgojuma un nodokļu nomaksai pietiek, bet  reāli trūkst naudas attīstībai. Vietējais uzņēmējs uzskata, ka pašvaldības atbalsts uzņēmējiem ir tiešām atbalstāma lieta.

“Tas ir apsveicami, ka novada dome arī šādā veidā atbalsta savējos. Pašvaldība varēja būt vēl dāsnāka, bet gan ar laiku tā arī būs,” novēl V. Mikāns. Viņš pateicas savai meitai Katei, kas noformēja un pašvaldībā iesniedza pieteikumu finansējuma saņemšanai. Lai sniegtu atskaiti par piešķirtās naudas izlietojumu prasītajam mērķim, novada domē ir jāiesniedz noteiktas formas dokuments. Tas neesot pārāk sarežģīts process, un uzņēmējs to atbalsta, jo pašvaldība atbalstam piešķir līdzekļus, kas uzņēmējam nav jāatgriež ar noteikumu, ja tie tiek izlietoti godprātīgi, kā norādīts projekta pieteikumā. V. Mikāms iesaka vietējiem uzņēmējiem izmantot šo iespēju, jo katrs ieguldītais eiro uzņēmuma attīstībā ar laiku dos savu labumu. Jāpiebilst, ka SIA “Parks KM” autoserviss atrodas Tālavas ielā 31e. Paši darbinieki saviem spēkiem ir sakopuši teritoriju un izveidojuši pievilcīgu zaļo zonu ar nelielu dīķi un apstādījumiem. Tas pierāda, ka ne tikai nauda, bet arī pašu vēlme un darbs attīsta uzņēmuma vidi, kas savukārt klientiem rada pozitīvu priekšstatu un vēlmi atgriezties.

Bizness