Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenes novada ogu un dārzeņu audzētājiem un amatniekiem būs pieredzes apmaiņas brauciens

Kopš Smiltenes novada pašvaldība iesaistās projekta “Pārrobežu sadarbības veicināšana vietējiem pārtikas produktu ražotājiem un amatniekiem pierobežā” īstenošanā, regulāri mājražotājiem, ogu un dārzeņu audzētājiem un amatniekiem ir iespēja gūt pieredzi un veicināt attīstību, apmeklējot gan seminārus, gan dodoties pieredzes apmaiņas braucienos, gan arī dibinot jaunus kontaktus.

No 23. līdz 24. jūlijam Smiltenes novada ogu, augļu audzētāji un nozares uzņēmēji dosies divu dienu pieredzes apmaiņas braucienā uz Igauniju. 


Projekta aktivitāšu vadītājs, Smiltenes novada Tūrisma informācijas centra vadītājs Modris Apsītis stāsta, ka gaidāmajam braucienam dalību pieteikuši 11 Smiltenes novada iedzīvotāji – darītāji. “Šoreiz interese ir liela un piesakās ātri. Projekta pasākumi, ko rīkojam mēs, igauņi un Apes novads, notiek regulāri. Gadā ir aptuveni 12 aktivitātes. Priecē, ka ikreiz iesaistās arī kāds jauns zemnieks vai mājražotājs,” saka M. Apsītis.

Pasākumā pirmajā dienā, 23. jūlijā, paredzēts kopīgs seminārs, kura programmā būs prezentācija par ogu audzētāju kooperatīva “Seto gardens” un “Ogu saldēšanas centra Obinitsa” darbību. Tam sekos prezentācijas par ogu sauso saldēšanu, Igaunijas augkopības apvienības īstenotā sausās saldēšanas projekta prezentācija, kā arī pieredzes stāsti no viesošanās ekoloģiskajās ogu audzēšanas saimniecībās Dānijā un atziņas no Starptautiskās Dārzkopības zinātnes asociācijas konferences Šveicē. Dienas noslēgumā iepazīšanās ar uzņēmuma “Maagõkõnõ” pieredzi pārtikas produktu un vīnu mājražošanā. Kā norādījusi Smiltenes novada domes Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītāja Zelma Mičule, pieredzes brauciena otrajā dienā, 24. jūlijā, paredzēta ogu audzētāju kooperatīva “Seto gardens” ogu tehnikas un kombaina prezentācija uzņēmuma “Ostrova Mari” upeņu laukā, kā arī vizīte un degustācijas uzņēmumā “Uue-Saaluse Winery”, kurā tiek ražoti ogu un augļu vīni.

Plašāku informāciju par pasākuma programmu, norisi un iespējām piedalīties var noskaidrot, zvanot uz tālruni 64707575 vai rakstot e-pastu projekta aktivitāšu vadītājam uz [email protected].

20190710-0922-pieredzes-seminars-igaunij

Bizness