“Ziemeļlatvija” lūko, ar ko  bagāts  Ida - Virumā apriņķis

Aizvadītajā nedēļā arī "Ziemeļlatvijai"  bija iespēja piedalīties triju dienu ilgā ceļojumā uz Austrumviru (Ida - Virumā) apriņķi Igaunijā, lai iepazītu turienes tūrisma objektus.

Ziemeļos Austrumviru apriņķis robežojas ar Somu līci un gleznainu stāvkrastu, bet dienvidos  ar Peipusa ezeru. Šajā apriņķī atrodas arī Eiropas Savienības austrumu robeža.

Narvas upes vienā krastā ir Narvas pilsēta (Igaunija), bet otrā - Ivangoroda (Krievija), no kuras līdz Sankt - Pēterburgai ir tikai aptuveni 140 kilometru. Gājēji un transportlīdzekļi no vienas valsts otrā nokļūst pa tiltu, kas savieno  Narvu un Ivangorodu un kura abās pusēs atrodas  muitas un robežkontroles punkti.

Ida -Virumā no pārējās Igaunijas atdala mežu masīvi un dumbrāji. Tur ir, ko redzēt dabas  mīļotājiem. Varot doties gida pavadībā meklēt mežā lāci, bet daudz grūtāk esot ieraudzīt lidvāveres.

Reģionā ir arī bagātīga kultūras dzīve. Piemēram, Jehvi pilsētā atrodas reģiona lielākā koncertu un izstāžu zāle, ko apsaimnieko aģentūra “Eesti Kontsert” un kas aicina ciemos māksliniekus no Tallinas, Maskavas un citām lielpilsētām.

Kivieli piedzīvojumu tūrisma centrs savukārt piedāvā izklaidi un atpūtu gan ziemā (tur ir garākās slēpošanas nogāzes valstī), gan vasarā, veiksmīgi izmantojot degakmens ieguves rezultātā radušos kalnu, kurā iekšējā temperatūra ir 80 grādu.

Ida - Virumā apriņķī ir arī daudz  atjaunotu muižas kompleksu, no kurām ciemojāmies Mētaguses, Maidlas un Sakas muižā un Kukruses polārmuižā.

Kuremē atrodas Pjuhticas pareizticīgo sieviešu klosteris, kura tuvumā esošajam avotam tiek piedēvēts dziedinošs spēks.

Plašāku aprakstu par Ida - Virumā redzēto publicēsim laikrakstā “Ziemeļlatvija” kādā no nākamajiem numuriem.

Ceļojumā mūs uzņēma Austrumviru apriņķis un tā partneri tūrismā sadarbībā ar tūrisma aģentūru “NOA -  TOUR” no Jelgavas. 

Atpūta