Aizputinātais ceļa posms Grundzālē prasīja papildu rūpes 12

Grundzāles pagastā aizvadītajās brīvdienās tika aizputināts aptuveni trīs kilometrus garais ceļš Priežkalni - Bierņi. Vēl otrdien viens posms šajā ceļā bija neizbraucams, kas radīja problēmas vietējiem iedzīvotājiem.

„Ir skumji, kad pēc ilgāka laika ierodos mājās, bet neviens nevar atbraukt pretī uz autobusu, jo nav iztīrīts ceļš. Tas nekas, ka putenis ir bijis sestdien, bet ceļš vēl nav iztīrīts pirmdienas pēcpusdienā. Man bija jauka pastaiga, spīdēja saule un nebija auksti, bet maniem kaimiņiem pieder ferma un piena mašīna nevar piekļūt, nerunājot par to, ka te dzīvo cilvēki, kuri mācās skolā un strādā," portālā ziemellatvija.lv raksta Sanita Siliņa.

Otrdien Grundzāles pagasta iedzīvotāja ziemellatvija.lv Tautas balsij/8778 iesūtīja fotogrāfijas , kurās nepārprotami redzams, ka iepriekš minētais ceļa posms nav izbraucams ne ar vieglo, ne smago autotransportu. „Un galu galā, vai tad cilvēki nesaņem algu par to, lai šie ceļi tiktu uzturēti kārtībā? Tad kāpēc tas netiek darīts?" vaicā S. Siliņa.

Noskaidrojām, ka pagastā ceļu tīrīšanai paredzēti divi traktori, viens ir pašvaldības, bet otrs zemnieku saimniecības „Vaiņagi", ar ko noslēgts līgums. Grundzāles pagasta pārvaldes vadītāja Alda Zvejniece atzīst, ka Priežkalnu - Bierņu ceļš netika notīrīts laikus, taču tas nav bijis nolaidības pēc.

„Šī ceļa tīrīšanas darbos iesaistījās abi traktori. Diemžēl ne visu ceļu ar šo tehniku bija iespējams iztīrīt, saskārāmies ar problēmām un nācās piesaistīt citu transportu," stāsta A. Zvejniece.

„Vispirms iztīru tos ceļus, kur varu viens izbraukt. Aizvakar aizputināto ceļa posmu, kas bija vairākus simtus metru garš, varēja izbraukt vienīgi ar kāpurnieku. Tagad viss ir kārtībā," komentē „Vaiņagu" saimnieks Uģis Lārmanis.

Pagasta pārvaldes vadītāja piebilst, ka šis konkrētais ceļš ir problemātisks. Uzzinājām, ka tāpēc tuvākajā nākotnē to ir paredzēts rekonstruēt.

Komentāri 12

Pārsla

Tieši tāpat ir Vijciema pagastā arī tur netīra ceļus,varam tik padomāt mēs lauku cilvēki neesm vajadzīgi, vien tad mūs atceras ka neesam laikā nodokļus maksājuši.Barikāžu laikā 1991 gadā ceļi bij iztīrīti,arī tad nauda bij tik cik bij,bet rūpējās par ceļiem lai iedzīvotāji laikā nokļūtu tur kur katram bij vajadzība.

pirms 10 gadiem, 2011.02.02 17:28

nu nu

zinu smiltenes pagastā māju, kur jau mēnesi var tikai aizbrist, ne jau visi ceļi ir iztīrīti

pirms 10 gadiem, 2011.02.02 19:29

nazis

Mīļie! Ja reiz esat izvēlējušies dzīvi laukos, tad pašiem ar visu arī jātiek galā. Pašiem jāuzbūvē sev ūdensvads, pašiem jāgādā par siltumu, reizēm arī par elektrību, un arī ceļi pašiem jāuztur. Tāda ir lauku dzīves patiesība.

pirms 10 gadiem, 2011.02.02 21:31

Arnis

Dir...ā bij arī Launkalnes pagastā... Bet uz tautas balsi šādos gadījumos ziņo tikai mīkstie lašaras... Mēs cīnijāmies un uzvarējām...

pirms 10 gadiem, 2011.02.03 09:34

zina

Esmu braukusi par dažādiem Smiltenes novada pagastu ceļiem un tie ir apmierinoši šiem laika apstākļiem bet Grundzāles pagastā tiešām ceļi ir briesmīgi .

pirms 10 gadiem, 2011.02.03 16:24

jyki

Es nesaprotu kam vajadzīga ir Alda Zvejniece (pagasta pārvaldniece) , ja viņa nevar noslēgt kārtīgu līgumu par ceļa tīrīšanu , nav iztirīts ceļs laika, sods , tad domātu . Pašvaldība ir domāta priekš iedzivotājiem .Un nevajag runāt -naudas nav ,vai vēl kaut ko ...
Tad brīnās, ka iedzivotāji bēg no laukiem un skolā nav bērnu , bet katru reizi pirms 1. septembrau braukā apkārt un lūdzās , lai mans bērns mācītos Grundzāles skolā, un tā ,skola paliks tukša ,ak vai , skolotāji lielākā daļa dzīvo centrā , vieņiem to nesaprast . Ak jā, ceļa pārbūve ir paredzēta , nu nejau tāpēc kā dzīvo tur S vai B , bet gan Deputāts , jā , un vēl Smilšu ielas asfaltāšana būs, a tur kādam dzīvi MAMMA .Viņiem ir paveicies ar dzīvošanu .

pirms 10 gadiem, 2011.02.05 09:30

Siliņa, par ļaunu jau nav pastaigāt ar kājām !

pirms 10 gadiem, 2011.02.08 18:10

Siliņa, par ļaunu jau nav pastaigāt ar kājām !Paši arī varat pakustēt ne tikai ķērkt!!!

pirms 10 gadiem, 2011.02.08 18:14

domātājs

Veltīgi es biju šokā par to ka A. Zvejniece mani rupji izlamāja kad zvanīju par ceļu tīrīšanu.Aumeisteru galā ceļi ir tik šauri, ka mašīnām neiespējami samainīties un dažā vietā tīrīti tikai uz vienu pusi, laikam jau Zvejniece šādu darbu atbalsta. Izlasot rakstu sapratu, ka viņa tālu stāv no tā, ka jāuztraucas par sava pagasta iedzīvotājiem. Galvenais saņemt algu (cik saprotu tā ir pieklājīga) par neko, ka tikai K. Lapiņa un A. Mežuļa kungi ir apmierināti. Gribējām samaksāt par sniega tīrīšanu personīgo māju ceļos, bet kaimiņi sacīja, ka ir jau gribējuši taču atbilde bijusi no Zvejnieces: "Mums privāto māju ceļi nav jātīra un izcenojumus novads nav iedevis, naudu neņemam". Vai tiešām novada priekšsēdētājs Mežuļa kungs arī tā domā un atbalsta šādu rīcību?

pirms 10 gadiem, 2011.02.08 20:16

Noderīgi