Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Brāķētos augļus un dārzeņus aicina ziedot labdarībai

Latvijas Samariešu apvienības (LSA) pārtikas banka “Paēdušai Latvijai” sadarbībā ar Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomi (LOSP) aicina Latvijas saimniekus, lauksaimniekus un pārtikas ražotājus ziedot tos augļus un dārzeņus, kurus nav iespējams realizēt vizuālu bojājumu dēļ. 

Jebkura veida dārzeņus un augļus, standartiem neatbilstošus (izmērs, svars, izskats), bet lietojamus uzturā, aicinām ziedot pārtikas bankai „Paēdušai Latvijai”, lai tie nonāktu pie trūkumā nonākušām ģimenēm ar bērniem. Lai uzzinātu par tuvāko pārtikas bankas sadarbības organizāciju, lūgums ielūkoties www.paedusailatvijai.lv vai  sazināties ar Pārtikas bankas vadītāju Agitu Kraukli, tel. 67518289, 22033700, [email protected]  

“Ražas laiks ir sācies, tomēr ne visām trūkumā nonākušajām ģimenēm ir savs mazdārziņš, kurā izaudzēt kartupeli, burkānu vai kādu citu dārzeni. Savukārt augļi un ogas bērniem no šīm ģimenēm ir liels gardums. Tāpēc aicinām tirgošanai nederīgos dārzeņus un augļus neatstāt lauka malā, bet ziņot par iespējām šo produkciju saņemt ziedojumos. Mēs – pārtikas banka – parūpēsimies, lai šie produkti nonāk uz to cilvēku pusdienu galda, kuriem šī pārtika būtu nozīmīgs atspaids ikdienas solī,” saka “Paēdušai Latvijai” vadītāja Agita Kraukle. 

Noslēdzot ziedojumu līgumu ir iespējams saņemt nodokļu atvieglojumus. Nodokļa atlaidi ziedotājiem piemēro 85 procentu apmērā no summām, kuras ziedotas, bet ne vairāk kā 20 procentus no uzņēmumu ienākuma nodokļa kopējās summas attiecīgajā taksācijas periodā. 

Pārtikas banka „Paēdušai Latvijai” ir Latvijas Samariešu apvienības labdarības programma, kas sniedz atbalstu ar pārtiku ģimenēm ar bērniem ar ienākumiem zem iztikas minimuma. „Paēdušai Latvijai” ir 25 reģionālie partneri, kuriem ir pieejams savs transports, kura izmaksas tiek nosegtas. 

LOSP valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs: “Ņemot vērā šī gada Eiropas Savienības Padomes ziņojumu par pārtikas zudumiem un izšķērdēšanu, nākas atzīt, ka katru gadu gandrīz trešdaļa pārtikas iet zudumā vai tiek izšķērdēta. Lai uzlabotu šo kritisko statistiku un mazinātu bezjēdzīgu pārtikas izmešanu, kurai ir ekonomikas, sociālas un vidi ietekmējošas sekas, aicinām ikvienu savu iespēju robežās piedalīties šajā akcijā un sniegt atbalstu tām sabiedrības grupām, kuras nonākušas trūkumā, tādejādi ar savu rīcību padarot kāda līdzcilvēka ikdienu gaišāku.” 

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) ir biedrība, kas apvieno valsts mēroga ražotāju un pārstrādātāju nevalstiskās organizācijas, kas aptver visu Latvijas teritoriju un visus ražošanas sektorus. Organizācija formulē vienotu lauksaimnieku viedokli ražotāju interešu aizstāvībai un tālākām sarunām ar valsts pārvaldes institūcijām, kā arī citiem sadarbības partneriem. 

„Paēdušai Latvijai” sniedz pārtikas atbalstu ģimenēm ar bērniem ar ienākumiem zem iztikas minimuma, kurām Sociālais dienests neelastīgās birokrātiskās sistēmas dēļ ir atteicies piešķirt trūcīgās vai maznodrošinātās statusu. Mēnesī vidēji tiek palīdzēts ap 1 000 personām. 


Noderīgi