Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Cimzes kapos igauņu puse – pamesta un nesakopta

Pensionāre Liene Kļaviņa bieži apmeklē Cimzes kapus Valkā, kur apkopj vairākas atdusas vietas. Tās atrodas pie pašas Latvijas - Igaunijas robežas, tā saucamajā igauņu galā, kur vairs netiek veikti apbedījumi.

 

Apskatoties L. Kļaviņas koptās kapu vietas, jāatzīst, darbs paveikts rūpīgi. Viņa savu bijušo kaimiņu atdusas vietas spiesta apkopt bieži, jo rudens vējš lapas nesaudzīgi sapūš no nekoptās kapu daļas, kur redzamas apaugušas kapu kopiņas bez norobežojumiem un jelkādām piemiņas zīmēm.

 

Pensionāre iesaka pilsētas domes amatpersonām atnākt uz šo pilsētas centra kapu daļu un apskatīties, kā reāli dzīvē izskatās tā saucamā igauņu puse, kur ir vēl brīvas vietas apbedījumu veikšanai. Iespējams, ka varētu sākt veikt apbedījumus virsū vecajām un vairākus gadus desmitus nekoptajām kapu vietām, jo ne vienmēr veci cilvēki ir spējīgi nokļūt patālajos Meža kapos.

 

 

L. Kļaviņa ievērojusi, ka šoruden neviens domes Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas strādnieks nav redzēts grābjam lapas. Diemžēl arī viņa veselības dēļ viena pati nav spējīga apkopt lielo teritoriju.

 

L.Kļaviņa iesaka amatpersonām aizbraukt pieredzes apmaiņā uz Smiltenes kapiem, kuros lietderīgi tiekot izmantots katrs zemes pleķītis. Šo pieredzi vajagot ieviest arī Cimzes kapos, lai nebūtu tā, ka kapu centrālā daļa ir sakopta, bet nomale - pamesta.

 

Valkas domes Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas darbu vadītāja Vija Iļda atzīst, ka šoruden strādnieku trūkuma dēļ nav izdevies sakopt Cimzes kapu nomali. Kapu pārvaldniece viena nespēj tikt galā ar lielo kapu teritoriju, jo viņa galvenokārt rosās ap centrālo daļu.

 

 

Iepriekšējos gados kapos varēja izlīdzēties ar bezdarbnieku palīdzību, kuri bija nodarbināti pagaidu sabiedriskajos darbos, bet šoruden šādas iespējas vairs neesot. V. Iļda sola, ka pēc novembra svētkiem šo problēmu centīsies atrisināt.

 

 

Kas attiecas uz jaunu apbedījumu veikšanu, nav bijis tāds pilsētas domes rīkojums par jaunu apbedījumu veikšanu uz vecām kapu kopiņām. Šāds lēmums jāpieņem domei. Diemžēl ar pilsētas domes izpilddirektoru Valdi Rogaini neizdevās sazināties, jo viņš pašlaik atrodas komandējumā. "Ziemeļlatvija" sola turpināt šo tēmu.

Noderīgi