Ģimenes no Vidzemes piedzīvo lielisku dienu grupas “Prāta Vētra” koncertā

Pagājušajā sestdienā, kad Valmierā, Pauku Priedēs, pulcējās vairāk nekā 14 000 cilvēki uz grandiozo grupas “Prāta Vētra” koncertu, prieka pilnu dienu pavadīja 13 grūtībās nonākušas ģimenes no Valmieras, Valkas, Smiltenes, Ogres un Burtnieku novadiem. Šādu iespēju, izdzīvot vienu dienu visiem kopā ārpus mājas, deva saldējuma “Mājas”, grupas “Prāta Vētra” un labdarības lapas “Snowflake” kopīgi organizētais sociālais projekts.


“Brīdī, kad prātojām, kā mēs varētu palīdzēt cilvēkiem, kam šobrīd neklājas viegli, organizācijas “Snowflake” vadītāja Linda mūs vedināja domāt, ka jāmudina Latvijas iedzīvotāji saredzēt dažādu lietu vērtību. Lai palīdzētu, nav jābūt turīgam cilvēkam, jo lietas, kas daudziem no mums šķiet nevērtīgas, piemēram, nedaudz izdilis dīvāns, ko vēlamies nomainīt, ģimenēm, kas lūdz palīdzību “Snowflake” organizācijai, ir zelta vērtē. Mēs nolēmām iepriecināt ģimenes, kuras, lai arī tām nav klājies viegli, iedvesmo ar saviem stāstiem un paveikto. Un ceram, ka arī mūsu līdzcilvēki aizdomāsies par to, kā var palīdzēt grūtībās nonākušajiem. Iespējas ir vairākas – finansiāls ziedojums, dažādu mantu uzdāvināšana vai fiziska palīdzība,” stāsta Kristīne Mūrniece, saldējuma “Mājas” zīmola vadītāja.


Ģimenes, kas tika nogādātas uz “Prāta Vētras” koncertu Valmierā, izdzīvoja dienu kopā un apmainījās ar saviem pieredzes bagātajiem stāstiem, kā arī ieguva jaunus draugus. Visi kopā izbaudīja lielisku iespēju – pirms koncerta satikt visus grupas dalībniekus, nofotografēties un ar viņiem aprunāties. Tāpat visas dienas garumā ģimenes labi kopā pavadīja laiku, nogaršojot dažādos saldējuma “Mājas” veidus un spēlējot spēles.


Linda Freiberga, labdarības lapas “Snowflake” izveidotāja: “Mēs ik dienas saņemam dažādus lūgumus pēc palīdzības. Šobrīd visaktuālāk nepieciešami ir mācību piederumi,  bērnu apavi un drēbes, kas vajadzīgas, uzsākot skolas gaitas. Kopā ar Facebook lapas sekotājiem mēs cenšamies rast iespēju palīdzēt cilvēkiem, kas ir pietiekami drosmīgi, lai to lūgtu. Komunicējot ar šīm ģimenēm, esam uzzinājuši, ka ārpus ikdienas problēmu risināšanas viņiem reti izdodas kopā doties uz kādu pasākumu. Tāpēc brīdī, kad saldējums “Mājas” mūs uzrunāja, priecājāmies, ka ģimenēm varēsim uzdāvināt dienu, kuru viņi pavadīs kopā, ārpus ikdienas likstām.”


Jānis Jubalts no grupas “Prāta Vētra” ar sociālajā projektā iesaistītajām ģimenēm ticies jau vairākkārt: “Mums bija iespēja neformālā gaisotnē iepazīties ar lieliskām un stiprām ģimenēm. Redzot entuziasmu bērnu acīs un prieku vecākos, mūsos vēl vairāk nostiprinās sajūta par to, ka šis atbalsts palīdz piepildīt sapņus. Katrā koncertā mēs tiekamies ar jauniem cilvēkiem un esam patiesi priecīgi, ka sadarbībā ar saldējumu “Mājas” un “Snowflake” varam sniegt viņiem neaizmirstamu vakaru.”


Sociālo projektu organizē saldējums “Mājas” sadarbībā ar Latvijas populārāko grupu “Prāta Vētra” un labdarības lapu “Snowflake”, kura laikā tiek iepriecinātas vairāk nekā 50 grūtībās nonākušas ģimenes no Zemgales, Kurzemes, Vidzemes un Rīgas, aicinot tās uz koncerttūres “7 soļi svaiga gaisa” koncertiem. 

Noderīgi