Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Igaunija pensionāriem pieprasa izziņas

Janvāra beigās vairāki Valkas pensionāri, kuri saņem arī Igaunijas valsts pensiju, saņēmuši vēstules ar lūgumu nosūtīt izziņu no Valsts ieņēmumu dienesta ar apstiprinājumu, ka pensionārs dzīvo Latvijā un ir bijis Latvijas nodokļu maksātājs.

Ja pensionārs šādu izziņu neaizsūtīs un pēc tam no neturpinās darīt vienu reizi gadā, tad no viņa pensijas novilks ienākuma nodokli. To paredz Igaunijas likumdošana. Diemžēl vēstulēs teksts rakstīts igauņu un krievu valodā, tāpēc ne visi cilvēki to izprot. Redakcijā pēc palīdzības vērsās pensionārs Jānis Lasis, lai noskaidrotu, kas viņam jādara. Viņš bijis vairākās iestādēs, bet tā arī nav ticis skaidrībā. J. Laša satraukumam ir zināms pamats, jo paziņām, kuri arī saņem kaimiņvalsts pensiju, no tā jau nelielās pensijas apmēra bijis ieturēts vērā ņemams ienākuma nodoklis. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Valkas nodaļas vadītājas vietniece Una Ķieģelmane "Ziemeļlatvijai" apstiprina, ka no janvāra beigām vairāki pensionāri iestādē meklējuši palīdzību. Inspektori iesaka pensionāriem doties uz Valsts ieņēmumu dienesta Valkas rajona nodaļu, kur būs jāaizpilda izsniegtā veidlapa un jānosūta uz Igauniju. Gadījumā, ja pensionāram nav atpakaļadreses, tad to var uzzināt VSAA Valkas nodaļā.

Noderīgi