Kaimiņos dzīvo nešpetnie lidoņi 2

Redakcijā ieradās valcēnietis Egons Sevčuks, lai parādītu savas privātmājas piebūves jumta korē uzietu iespaidīgu lapseņu pūzni.

 

Mājas saimnieks ar nelūgtajiem kaimiņiem ticis galā pašu spēkiem, tos izgaiņājot ar pamatīgu slotu.

 

Bezbailīgi cīnās ar iršiem "Plēšot no jumta nost veco šīferi, apkārt sāka lidot milzīgi daudz lapseņu," atceras saimnieks. Vīrietis neesot nobijies, jo lapsenes neesot bijušas pārāk niknas un ātri vien pēc dzenāšanas aizlaidušās. Pirms vairākiem gadiem suņa būdas jumta korē Egons atradis iršu pūzni.

 

 

Lai to likvidētu, nācies lūgt palīdzību ugunsdzēsības un glābšanas dienestam. Glābēji ieradušies spectērpos un palīdzējuši atbrīvoties no nelūgtajiem viesiem. Pēc iznīcināšanas darbiem atklājies, ka daļa cilvēka veselībai bīstamo lidoņu paglābušies, tāpēc saimniekam nācies pašam ķerties pie darba.

 

 

Egons zina stāstīt, ka iršiem patīk dzīvot ūdens tuvumā. Savu mājvietu viņi arī bija izvēlējušies ūdens tovera tuvumā. Lai lidoņi nevarētu ieķerties apģērbā un caur to iedzelt, gandrīz puskails drosmīgais vīrs viens pats cīnījies ar iršiem, sitot tos ar palielu finiera gabalu. Kādu laiku saimnnieks baidījies pat turēt suni, jo nav bijusi pārliecība, ka visi kukaiņi ir iznīcināti.

 

No kodumiem jāuzmanās Speciālisti atzīst - no lapseņu un iršu kodumiem visvairāk jāuzmanās tiem, kuri cieš no jebkāda veida alerģijas. Pēc kodiena cilvēkam paaugstinās ķermeņa temperatūra, parādās pampums, paātrinās sirdsdarbība, var sākties alerģiskas reakcijas. Šādos gadījumos ir jāmeklē mediķu palīdzība.

 

Lai izsargātos no lapseņu kodumiem, jāatceras, ka tām garšo saldumi. Vienmēr, īpaši brīvā dabā, pirms bāšanas mutē jāpievērš uzmanība auglim, ogai vai saldinātam dzērienam glāzē, jāapskatās, vai tur nav lapsene. Bīstamākā situācija ir tā, ja kodums ir mutes dobumā. Tas var apdraudēt cilvēka dzīvību, jo, piepampstot koduma vietai, cietušais var nosmakt.

 

 

Dodoties brīvā dabā, vēlams nelietot smaržas, jo lapsenes labi tās atšķir. Var lietot speciālus aptiekā nopērkamus līdzekļus - ziedes vai aerosolus insektu atbaidīšanai. Ieraugot lidojošu kukaini, nevajag mēģināt ar to tikt galā ar straujām kustībām.

 

Komentāri 2

nelidonis

Varētu padomāt ka žurnaļuga bijusi klāt un redzējusi kā puskailais Egons cīnās ar lidoņiem,pašai laikam vareni paticis........

pirms 11 gadiem, 2009.09.26 20:48

vells

ui kaa Egons nociiniijies!
kur tad Bancis, ka nemaz nav paliidzeejis ciiniities, un ka passam vecam jaakaap uz jumtu.

pirms 11 gadiem, 2009.09.26 23:08

Noderīgi