Kapos Smiltenē - mistiski brīdinājumi 4

Kāda "Ziemeļlatvijas" lasītāja lūdz noskaidrot, kurš Smiltenes pilsētas kapos pie automašīnas piestiprinājis izdrukātu lapu ar uzrakstu "Te nav stāvvieta".

Sieviete uz Smiltenes pilsētas kapiem devās ar automašīnu. Kapu teritorijā viņa iebrauca no Dzirnavu ielas puses un automašīnu novietoja blakus akai, kas atrodas laukumā starp vecajiem un jaunajiem kapiem. Kad sakopa tuvinieku atdusas vietu, viņa devās atpakaļ uz mašīnu. Liels bija sievietes pārsteigums, kad pie stikla bija piestiprināta zīmīte.

"Ziemeļlatvijas" lasītāja ir neizpratnē par notiekošo, jo, iebraucot kapu teritorijā, nevienu aizliegumu zīmi nav pamanījusi.

"Ziemeļlatvija" devās uz pilsētas kapiem, novietoja automašīnu tajā pašā vietā, kur iepriekš minētā sieviete. Gandrīz divdesmit minūšu prombūtnes laikā neviens vēstījumu pie automašīnas nebija atstājis. Arī pie citām mašīnām nekas tāds nebija novērojams. Vaicājām tuvējo māju iedzīvotājiem, vai viņi pamanījuši noslēpumaino zīmīšu autoru.

"Kur tad tādi brīnumi notiek? Pirmo reizi ko tādu dzirdu. Nedomāju, ka to dara cilvēks no tuvējām mājām. Nevienam no mums ikdienā netraucē kapu ceļa malā novietotās mašīnas. Dienās, kad izved atkritumus, šoferi signalizē tiem autovadītājiem, kuri mašīnas novietojuši priekšā lielajiem konteineriem," stāsta Silvija Sibule.

Pašvaldības uzņēmuma "Smiltenes NKUP" valdes priekšsēdētājs Raitis Melderis par noslēpumaino ziņojumu uzzina no "Ziemeļlatvijas". "Tā pavisam noteikti nav mūsu zīmīte. Nekad neesam devuši norādījumus, ka tajā vietā mašīnas nevarētu novietot.

Noskaidroju, ka neviens no uzņēmuma darbiniekiem neko tādu nav darījis," komentē R. Melderis. Viņš iedzīvotājiem iesaka nereaģēt uz šādām zīmītēm, jo nav aizliegts novietot automašīnas laukumā pie akas. "Protams, ar transportlīdzekļiem nedrīkst iebraukt kapu celiņos un taciņās," bilst R. Melderis.

S. Sibule atzīst, ka vienīgi problēmas rodas kapu svētku laikā. "Tad nav vietas, kur novietot mašīnas. Citi lūdz, vai nevar atstāt pagalmā. Vairākas reizes esmu ierosinājusi, kāpēc gan blakus esošajā neapdzīvotajā īpašumā nevar izveidot stāvlaukumu. Atliek vien likvidēt brikšņus un uzbērt šķembas," uzskata smilteniete.

Kā pastāstīja R. Melderis, tas ir privātīpašums un pašvaldība nav tiesīga veikt tajā izmaiņas.

Komentāri 4

Vajadzēja mašīnu nolikt pie kapu sētas, nevis braukt gandrīz līdz pašai kapu kopiņai. Cilvēki nu gan ir slinki palikuši. Pat līdz mūža mājai jābrauc ar mašīnu.

pirms 10 gadiem, 2010.06.15 11:21

Austere

Ja atļautu braukāt pa kapiem, tad brauktu ar līdz pašai kapavietai.

pirms 10 gadiem, 2010.06.15 13:54

urmass

nezinu, paskataties Kapusvētkos, tad saviem piederīgajiem tiek atrādīti daudz un dažādi spēkrati.
Vispār jau laiks ieviest latviešiem tradīciju, kad kapos piebrauc pie kapa un nesēž uz kaut kādiem tur soliņiem, bet atlaižas ērti sēdeklī Nav ko kaunēties sevi nest un parādīt. kā saka- kauns iet pa ceļa malu, ne pa ceļa vidu..

pirms 10 gadiem, 2010.06.15 14:29

Pfu, droši Sinkai tā gadījās, jo vajadzēja par kaut ko uzrakstīt :D

pirms 10 gadiem, 2010.07.11 01:26

Noderīgi