Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kārķos neredz LNT

Jau ilgāku laiku Kārķu daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji neredz televīzijas kanālu LNT. Par to "Ziemeļlatvijai" telefoniski pastāstīja paši kārķēnieši.

 

 

Izrādās, kārķēnieši vispār skatās tikai četrus televīzijas kanālus, un vienu no tiem jau kopš marta sākuma diemžēl neredz. "LNT kanāla vietā redzam vai nu briesmīgu miglu bildi, vai arī pēkšņi pazūd skaņa," stāsta pagasta iedzīvotāja. Viņa atklāj, ka meklējuši palīdzību, zvanot uz LNT raidījumu "Tautas balss", kā arī par to informējuši Valmieras televīzijas torņa administrāciju.

 

 

Noskaidros traucējošos faktorusSazinoties ar Valmieras televīzijas torņa administrācijas vadītāju Arni Perševicu, viņš pastāstīja, ka esot informēts par LNT kanāla traucējumiem. Viņš solīja, ka jau tuvākajā laikā, iespējams, jau šonedēļ, uz Kārķiem izbrauks speciālisti, lai uz vietas noskaidrotu traucējošos faktorus, kas neļauj antenai uztvert konkrēto kanālu. Viņš arī gan piebilda, ka Kārķi atrodas ārpus LNT garantētās uztveršanas zonas. Mūsdienās traucējošie faktori var būs vairāki, jo arvien vairāk saimniecībās izmantojam jaudīgus starojošus objektus, piemēram, internetu. A. Perševics pieļauj, ka arī Igaunijas tuvums var traucēt kanāla uztveršanu.

 

Jāpērk pareizās antenasA. Perševics iesaka iedzīvotājiem, kuri televīzijas kanālus uztver pa gaisu, iegādāties antenas, kas domātas konkrētam televīzijas kanālam, nevis Polijā ražotās antenas ar pastiprinātāju. LNT raida pa 11 metru viļņu kanālu.

Noderīgi