Komunistiskā genocīda upuru atcerei veltīts piemiņas brīdis Valkā

Kā ik gadu arī šogad notiks piemiņas brīdis par godu izsūtītajiem latviešiem un viņu ģimenēm. 25.martā Lugažu stacijā plkst. 16:00 notiks komunistiskā genocīda upuru atcerei veltīts piemiņas brīdis. Plkst. 17:00 Valkas pilsētas kultūras nama mazajā zālē represētie tiek aicināti uz atmiņu pēcpusdienu pie tējas tases.

25. marts ir diena, kas iezīmēta sēru krāsās, jo Latvijā tiek pieminēti 1949. gada masveida deportācijas upurus. Divi latviešu tautai liktenīgi datumi- 14. jūnijs un 25. marts. Tā ir vēsture, tie ir fakti, tā ir emociju jūra.

Nav jākaunas no asarām, kad pārcilājam atmiņas par tiem. Tās ir nevis izlutināto, bet pazemoto sāpes. Vienīgi, runājot no sirds uz sirdi, var cerēt uz savstarpēju sapratni starp paaudzēm un tautām. Tas ir visīsākais ceļš, un jūs, dzīvie vēstures liecinieki- ceļa zīmes. Lai jaunā paaudze apjaustu 25. marta deportāciju apmērus, jāiedomājas Dziesmu svētku gājiens- 40 000 priekā starojošu ļaužu. No Latvijas toreiz izveda 42 975 cilvēkus. Divas latviešu straumes: viena, izdziedot un izdejojot prieku, otra- dodoties pretī nolemtībai.

Atcerēsimies un pieminēsim visus tos, kuru ģimenēm ir nācies pārdzīvot šo mirkli.

 

Autobuss uz Lugažu staciju  aties plkst.15.40 no kultūras nama.

Noderīgi