Mums raksta:Iedzīvotājus interesē pārmaiņas Smiltenes pagasta pārvaldē 2

Smiltenes novada domē tiek domāts, kā uzklausīt Smiltenes pagasta iedzīvotāju viedokli par topošajām pārmaiņām pagasta pārvaldes modelī. Kā tas tiks darīts? Kā iedzīvotāji var piedalīties šajā procesā?

Šobrīd Smiltenes pagasta pārvalde neattaisno savu mērķi - sniegt iedzīvotājiem kvalitatīvus pakalpojumus, jo kvalitatīvākus pašvaldību kompetencē esošus pakalpojumus pagasta iedzīvotāji var saņemt Smiltenes pilsētā, nevis pagastā Kalnamuižā. Gan pagasta pārvaldniece, kura nedzīvo pagastā, gan es un citi Brutuļu iedzīvotāji pārliecinājušies, ka ērtāk šos pakalpojumus saņemt Smiltenes pilsētā, kur vieglāk nokļūt un kas atrodas tuvu pagastam.

Smiltenes pilsēta visādā ziņā ir pieejamāka pagasta iedzīvotājiem nekā pašreizējais pagasta pārvaldes namiņš ar tā darbiniekiem kalna galā. Nokļūšana pagasta pārvaldes ēkā no Smiltenes autoostas pa stāvajām kāpnēm cilvēkiem gados un cilvēkiem ar kustību traucējumiem ir ļoti smaga fiziska slodze, kuru tie nespēj izturēt. Zinu vairākus gadījumus, kad pensionāri, kāpjot augšā pa šīm kāpnēm, ir zaudējuši samaņu.

Top pārmaiņas Smiltenes pagasta pārvaldes modelī, iedzīvotāji grib par tām zināt, jo tās skars katru pagasta iedzīvotāju. Katram pagasta iedzīvotājam ir tiesības izteikt viedokli šajā jautājumu. Kā es varu piedalīties Smiltenes pagasta pārvaldē? Kur, kad, kam es varu izteikt savu viedokli par Smiltenes pagasta pārvaldes modeli? Šie jautājumi interesē ne tikai mani, bet arī citus pagasta iedzīvotājus.

Iedzīvotājiem jādod iespēja iepazīties ar informāciju par topošo Smiltenes pagasta pārvaldes modeli, lai to pārdomātu, apspriestu ar kaimiņiem un izteiktu savu viedokli. Iedzīvotāji vēlas, lai pārmaiņas pašvaldībā tāpat kā pārējais pašvaldības darbs ir atklāts un prognozējams un topošās pārmaiņas pašvaldībā būtu pagasta iedzīvotājiem zināmas.

Iedzīvotājiem ir ne tikai tiesības, bet arī par labu nāktu savlaicīgi interesēties un uzzināt par pašvaldības darbu Smiltenes pagasta pārvaldes modeļa veidošanā. Kāda būs Smiltenes pagasta pārvalde - lielā mērā atkarīgs no mums pašiem, un arī mums pašiem Smiltenes pagasta iedzīvotājiem turpmāk ar tādu būs jādzīvo.

Margita Krišjāne,Smiltenes pagasta iedzīvotāja

Komentāri 2

reāliste laukos

No mums gan, Margita, nekas vairs nav un nebūs atkarīgs, jo centrā nevienu neinteresē, kā savas veselības, lauku ceļu tīrīšanas un labošanas, savu bērnu nokļūšanu līdz skolai un atpakaļ, lauku cilvēku kultūras un brīvā laika pavadīšanas u.c. problēmas risina cilvēki ārpus centra. Ja tur vēl ir saglabājies kāds brīvprātīgais entuziasts, kas nežēlojot savu brīvo laiku(arī savus līdzekļus) kaut ko organizē, vai mēģina rakstīt kādu projektu, saliktām rokām brauc uz centru lūgties kādu latu līdzfinansējumam, tad centrs var ievilkt sev ķeksīti, ka laukos taču viss noteik.
Tā tas viss tagad notiek! Un tur nekas nemainīsies ar vai bez pārvaldniekiem.

pirms 10 gadiem, 2010.12.14 10:20

Vecis no laukiem

Tad jau Tev lauku reālistei nav ko brēkt. Tāpat nekas nemainīsies, bet, ja tā, tad jāsēž klusu.
Nesaprotu, ko var brēkt jau iepriekš, kad vēl nav redzēts, kā strādā citi. Ja pārvaldniece neko nedarīja, tas nenozīmē, ka centrs arī neko nedarīs.

pirms 10 gadiem, 2010.12.14 13:17

Noderīgi