Negrib pārvietoties pa ceļu 3

Nav cita risinājuma, kā vien lietot atstarotājus, iedzīvotājiem iesaka Launkalnes pagasta pārvaldes vadītājs Māris Lazdiņš. Silvas ciemata iedzīvotāji šonedēļ sūdzējās "Ziemeļlatvijai" par nenotīrītu ietves posmu.

Tāpēc atsevišķās vietās ciematā ir jāpārvietojas pa šoseju, kur satiksme ir intensīva. "Ja pa ceļu pretī brauc mašīna, gājējam nav, kur palikt, jo malā ir sniega vaļņi (ceļa nomales tagad gan ir notīrītas, - redakcijas piezīme)," sūrojas pensionāre Aina no Silvas. Silvā dzīvojot daudz vecu ļaužu, un viņiem ir jāiet uz Smilteni, piemēram, lai apmeklētu ārstu.

Satiksmes autobusa biļete ir dārga.

"Ziemeļlatvija" šonedēļ pārbaudīja, ka ietve no Silvas uz Smilteni ir ļoti labi notīrīta gandrīz visā garumā, izņemot divus posmus Silvā. Vienā no tiem joprojām strādā Rīgas firmas "AKVA būve" strādnieki, rokot trasi un liekot caurules, lai Silvas ciematu pieslēgtu Smiltenes pilsētas maģistrālajam ūdensvadam un kanalizācijas tīkliem. Tā ir projekta "Ūdenssaimniecības attīstība Smiltenē" otrā kārta, ko īsteno pašvaldības uzņēmums "Smiltenes NKUP" Silvā un Brantu pagasta Vidzemes ciematā.

Otrs nenotīrītais ietves posms Silvā ir gar BMX trasi. Tur trotuāru klāj bieza sniega kārta. Objektā sastaptie firmas "AKVA būve" strādnieki skaidro, ka šajā vietā būvdarbi ir pabeigti aptuveni pirms mēneša, uz ietves uzbērtas un noblietētas šķembas, tāpēc tur trotuāru var tīrīt.

Tam nepiekrīt Launkalnes pagasta pārvaldnieks Māris Lazdiņš. "Trotuāram gar BMX trasi vecais asfalts ir uzlauzts, pēc trases aizbēršanas uzbērtas šķembas, taču nav nolīdzinātas tā, lai ar tehniku varētu notīrīt sniegu," skaidro pārvaldnieks. Kam taisnība, pārbaudīt grūti biezā sniega dēļ.

Silvēniete Aina lūdz pagastu šajā ietves posmā vismaz ar lāpstu izrakt taciņu, pa kuru varētu pārvietoties kaut viens cilvēks. Vecajiem ļaudīm un skolniekiem tā būtu drošāk, nekā iet pa ceļu, it īpaši diennakts tumšajā laikā.

Komentāri 3

Bezdarbniekus jāliek visā ietves garumā, citādi Silvas bezdarbniekiem jādodas strādāt uz Smiltenei, kaut darbs tepat Silvā pietiek!

pirms 10 gadiem, 2010.12.18 13:37

Niks

Tehnika stāv, bet cilvēkiem jābrien.Vai tiešām nevar pastumt to sniegu lai kājām gājēji varētu droši iet, tai tehnikai tak dzelžu gabals nenokritīs,mēs tak esam visi vienā novadā.

pirms 10 gadiem, 2010.12.19 10:47

Ceļš

Nejau par dzelžu gabaliem te iet runa, bet gan par degvielu, kas maksā naudu. Kam jāiet, lai iet ar savu lāpstu un iztīra.

pirms 10 gadiem, 2010.12.22 16:08

Noderīgi