Noslido pusotru simtu kilometrus

Skrituļslidošanas sešu stundu maratonā piedalījās valcēnietis Ainārs Mazurs un absolūtajā vērtējumā vairāk nekā 70 dalībnieku konkurencē izcīnīja 10. vietu un bija otrais labākais no Latvijas.

Sacensībās uzvarēja latvietis Lauris Bitenieks, kopā noslidojot 157,5 kilometrus. Ainārs piecās stundās 55,43 minūtēs pieveica 150 kilometrus.

"Tas man bija kā atskaites punkts sezonā noslidotajiem 2700 kilometriem. Tik daudz ir noslidojuši arī Ilmārs Zaļais un Vladimirs Makatunens. Diemžēl viņi dažādu iemeslu dēļ maratonā Tallinā nepiedalījās," skaidro A. Mazurs.

Apļa garums bija 2,5 kilometri ar dažādām virāžām itin sarežģītos apstākļos. Katra apļa rezultāts Lillipu parkā Piritā tika fiksēts ar elektronisko čipu. "Patiesībā šīs sacensības ikvienam bija pamatīgs izaicinājums. Daudzus apļus veicu kopā ar fantastisko slidotāju no Latvijas Katrīnu Kotello, kura kļuva par uzvarētāju sieviešu konkurencē. Viņa patiešām ir neparasti talantīga sportiste," uzskata Ainārs. Piedalīties šajās sacensībās viņu rosinājuši skrituļslidotāji Rīgā.

Šīs sacensības ir gana populāras ekstrēmo sporta veidu piekritējiem. Tās prasa izcilu fizisko sagatavotību. Ne visi spēj veikt tik garu distanci. A. Mazurs ir pārliecināts, ka fizisko izturību var trenēt visu mūžu, un Valkā to apliecina divas sporta leģendas - Andris Dainis un Ilmārs Zaļais. Ilmārs ir nolēmis šajās sacensībās piedalīties nākamgad, tad viņš būs 71 gadu vecs.

A. Mazurs domāja, ka šīs sacensības būs grūtākas nekā tās patiesībā bija. Spēka finišā palicis daudz, tāpēc nožēlo, ka neturējis līdzi līderiem. Tiesa, arī līderi bija piesardzīgi, jo valdīja neziņa par spēku optimālu sadalījumu. Spēkus sportisti atguva saunā, baseinā un pie masieriem, ko piedāvāja organizatori.

Noderīgi