Pabalstu izmaksa Smiltenē atbilst normatīvajiem aktiem 10

Esam saņēmuši Smiltenes novada domes skaidrojumu problēmai, kuru forumā "Bērna piedzimšanas pabalsts" uzsācis lietotājs ar niku djd.

Portāla lietotājs ir neizpratnē, kāpēc Smiltenes novada dome nepiešķir vienreizējo bērna piedzimšanas pabalstu? Diskusijas turpinājumā var redzēt, ka iedzīvotāji nav iepazinušies ar informāciju, kas jau iepriekš tikusi publicēta plašsaziņas līdzekļos. Tāpēc vēlreiz lūdzām Smiltenes novada domes speciālistiem atgādināt par izmaiņām normatīvajos aktos.

================

Atgādināsim lasītājiem, ka 2010. gada 13. februāra laikrakstā "Ziemeļlatvija" jau bija skaidrojums. Citēju:

"Pabalsta jaundzimušajiem nebūsLaiks rādīs, kā demogrāfisko situāciju iespaidos izmaiņas pabalstu izmaksā. Smiltenes novadā līdz grozījumu veikšanai pašvaldības saistošajos noteikumos dome šobrīd vēl maksā pabalstu par katru jaundzimušo (50 latu) un apbedīšanas pabalstu pensionāriem (40 latu). Pēc vairākiem mēnešiem tā vairs nenotiks.

Smiltenes novada domes Sociālā dienesta vadītāja Inta Siliņa informē, ka Ministru kabinets un Saeima apstiprinājusi grozījumus sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā. Tie paredz, ka pabalstus drīkst maksāt, tikai izvērtējot personas vai ģimenes ienākumus, un pašvaldības nedrīkst dublēt valsts noteikto pabalstu veidus - dzimšanas un apbedīšanas pabalstu.

Smiltenes novada dome vēl izstrādā grozījumus savos saistošajos noteikumos par sociālo palīdzību. Izmaiņas stāsies spēkā pēc to apstiprināšanas. Minētos pabalstus, kā līdz šim pašvaldības vairs nemaksās. "Ja miris cilvēks, kurš bija bez iztikas līdzekļiem un nesaņēma palīdzību no darba devēja vai valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, tad gan sniegsim palīdzību cilvēka apbedīšanai," piebilst I. Siliņa.

Piemēram, Valkas novada dome atbilstoši jaunajiem saistošajiem noteikumiem jau vairs nemaksā pabalstu par katru jaundzimušo. "Apbedīšanas pabalstu tad piešķiram, ja citur saņemtais pabalsts nesedz minimālos apbedīšanas izdevumus," skaidro Valkas novada domes Sociālā dienesta vadītājas vietniece Natālija Dubrovska."

================

Ņemot vērā, ka iedzīvotāji atkārtoti aktualizājuši šo jautājumu, publicējam pašvaldības skaidrojumu.

Atsaucoties uz portāla „Ziemeļlatvija" lūgumu sniegt skaidrojumu par bērna piedzimšanas pabalstu nemaksāšanu Smiltenes novada domē, Smiltene novada dome skaidro:

2010. gada 19. februārī Smiltenes novada domes kārtējā sēdē tika atcelti Smiltenes novada domes 2009.gada 31. augusta Saistošie noteikumi Nr.3/10 „Par Smiltenes novada pabalstiem, neizvērtējot ģimeņu (personu) materiālo stāvokli", kur bija noteikta bērna piedzimšanas pabalsta piešķiršanas kārtība. Šis lēmums, par saistošo noteikumu atcelšanu, Smiltenes novada iedzīvotājiem tika arī publicēts 2010.gada 27.marta laikrakstā „Ziemeļlatvija".

Šie grozījumi tika veikti pamatojoties uz to, ka 2009. 29. oktobrī tika veikti grozījumi „Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzība" likuma 35.panta 3.daļā, kas paredz, ka pašvaldība kopš 2009.gada 1.decembra sociālos pabalstus drīkst izmaksāt, tikai izvērtējot ģimenes (personas) ienākumus un tikai pamatvajadzību apmierināšanai., kā arī pamatojoties uz to, ka Labklājības ministrija aizrādīja un aicināja Smiltenes novada domi sakārtot pabalstu izmaksāšanu atbilstoši normatīvajiem aktiem.

Noslēgumā ziemellatvija.lv atgādina, ka vislabāk informētais par visu aktuālo ir tas lasītājs, kurš lasa jaunumus mūsu portālā, kā arī abonē laikraksta drukāto versiju, kurā aktuālie jautājumi tiek iztirzāti plašāk.

 

Tieši drukātajā versijā ir publicēti sludinājumi, reklāma un paziņojumi, kuri lasītājam ļauj uzzināt aktuālus jaunumus, kas savukārt var uzlabot dzīves kvalitāti.

Komentāri 10

kāposts

cik man zināms, tad Ventspilī vēl aizvien dome izmaksā vienreizējo bērna piedzimšanas pabalstu Ls 180 apmērā, Valmierā arī šogad vēl maksā Ls 50.... ko tad atkal smiltenieši tiek tā apdalīti...

pirms 10 gadiem, 2011.02.23 12:43

Galā vēl avīzes reklāma...

Kā saprast šo?:

Piemēram, Valkas novada dome atbilstoši jaunajiem saistošajiem noteikumiem jau vairs nemaksā pabalstu par katru jaundzimušo. "Apbedīšanas pabalstu tad piešķiram, ja citur saņemtais pabalsts nesedz minimālos apbedīšanas izdevumus," skaidro Valkas novada domes Sociālā dienesta vadītājas vietniece Natālija Dubrovska."

pirms 10 gadiem, 2011.02.23 12:51

Zigis

Redziet Smiltenes novada domei nav naudiņas šāda pabalsta izmaksai. Pietiekoši uzpūsts ir novada domes darboņu un ierēdņu daudzums. Pašvaldībās kurās par cilvēkiem domā naudiņa sanāk arī citām lietām.

pirms 10 gadiem, 2011.02.23 13:30

OzolaS

Uzmanīgāk izlasiet tekstu, kuru iekrāsojām ar sarkanu. Šis ir iemesls, kāpēc nemaksā pabalstus!

pirms 10 gadiem, 2011.02.23 13:35

fidels

to ozolas

Uzmanigi izlasi ,ko Zigis komenteja UN IZVEIDO RAKSTU SAJA SAKARA!!

pirms 10 gadiem, 2011.02.23 14:55

zanis

Minētajā likumā iet runa par sociālajiem pabalstiem ,bet nevis par pašvaldību pabalstiem vispār. Sociālis pabalsts nedrīkst b;ut neizvērtēts. Bet atbalsts jaunajām ģimenēm ir pāsvaldības pabalsts un nevis sociāls pabalsts. Ja negrib, tad protams, var atsaukties uz šo Sociālās palīdzības likumu. Citas pašvaldības tomēr sava budžeta ietvaros atbalsta jaunās ģimenes un bēdās nonākušās ģimenes.

pirms 10 gadiem, 2011.02.23 18:47

apnika

Nu jau tiešām sāk apnikt. Nevar taču "bēdu"pabalstus salīdzināt ar bērniņa dzimšanu. Bēdas un traģēdijas var piemeklēt nemanot, bet bērna dzimšanu var plānot un tai gatavoties, vismaz šajā laikā iepazīstoties, kas ir autiņi un ko ar tiem dara. Nav jau noslēpums, ka lielākā daļa visas naudas aiziet pampersiem, kurus vajadzētu patiesībā aizliegt. Civilizētākā pasaulē no tiem sāk atteikties.

pirms 10 gadiem, 2011.02.23 20:35

zzs

Vai tiešām ,Smiltenes novada dome domā, ka tādas pašvaldības kā Venspils un Valmiera pārkāpj likumu?

pirms 10 gadiem, 2011.02.24 00:18

xx

pareizi dara tikai Smiltenes dome , tā tam būs būt !!!!!!!!!!! ( Tas nekas , ka citi smejas)

pirms 10 gadiem, 2011.02.24 07:50

Nata

Piemēram, Valkas novada dome atbilstoši jaunajiem saistošajiem noteikumiem jau vairs nemaksā pabalstu par katru jaundzimušo. "Apbedīšanas pabalstu tad piešķiram, ja citur saņemtais pabalsts nesedz minimālos apbedīšanas izdevumus," skaidro Valkas novada domes Sociālā dienesta vadītājas vietniece Natālija Dubrovska."


Ko tas nozīmē? Kāds sakars Valkas novada Sociālajam dienestam ar Smiltenes novadu? Un kāds sakars jaundzimušajiem ar apbedīšanas pabalstu. Neko nesaprotu, lai gan pēc izlasītā secinu, ka esmu to teikusi. Kaut kāds domu savārstījums, kuru galīgi neatzīstu par savējo.

pirms 10 gadiem, 2011.02.24 14:16

Noderīgi