Pārsteidz Smiltenes kinoteātrī “Kino 80” redzētais 8

Kāda sižeta raidījumus vajadzētu demonstrēt Smiltenes kinoteātrī "Kino 80" pirms gaidāmā kino seansa? Diskusiju par to ir aizsācis kinoteātra apmeklētājs Edgars Ozols.

Viņš pēc ilga laika beidzot aizvadītajā svētdienā aizgājis uz kinoteātri, lai noskatītos filmu "Lielie", un ir nepatīkami pārsteigts par redzēto uz lielā ekrāna.

"Pirms seansa sākuma rādīja jokus. Būtu jau tā neko nedaudz uzjautrināties un pasmieties pirms filmas, bet erotiska rakstura jokus, kailas krūtis, kailas sievietes utt.! Pieaugušajiem viss ir saprotams, bet uz šo filmu bija arī atnākusi ģimene ar trijiem maziem bērniem, un viņiem nācās ko šādu skatīties.

Smieklīgākais ir tas, ka no filmas "Lielie" bija izcenzēti visi erotiska rakstura kadri. Pasakiet, kāda jēga no tā, ja pirms seansa rāda vairāk plikumus, nekā pašā filmā?" portālam www.ziemellatvija.lv atsūtītajā vēstulē taujā E. Ozols.

"Ziemeļlatvija" lūdza komentāru atbildīgajam par kinoizrādēm "Kino 80" Gunāram Liedagam. "Kopš pirms pieciem gadiem izremontētajās kino telpās bija iespēja ierīkot griestu videoprojekciju, gandrīz vai pirms katras kino izrādes skatītāji tiek nedaudz izklaidēti ar kādu īsu programmu, kas pielāgota rādāmās filmas auditorijai.

Pirms bērnu filmām tā ir kāda multenīte, pirms latviešu filmām un filmām vecākai paaudzei - kaut kas latvisks, pirms citām filmām pieaugušajiem - attiecīgajai filmai piemērots. Filma "Lielie", kā jau nosaukums vēsta, ir pieaugušo filma, komēdija ar nedaudz erotisku ievirzi. Šīs izrādes ieskaņai tika piemeklēti asprātīgi video joku sižeti. Katrā ziņā zem jostas vietas nekādi atkailinājumi netika rādīti," skaidro G. Liedags.

Viņš arī aicina bērnu vecākus pašiem sekot līdzi, kad kinoteātri bērniem ir vēlams apmeklēt un kad nē, jo auditorijas ierobežojumus uz afišām vairs nedrukā, vien norāda, kad filmu neiesaka bērniem. Jebkuru pieaugušo filmu (arī "Lielie") neiesaka auditorijai līdz 12 gadiem, bet filmas, kurās ir izteikta vardarbība un šausmu filmas - līdz 16 gadiem.

"Līdz pat 27.novembrim mūsu kinoteātrī nav nevienas bērniem vēlamas filmas, un attiecīgi visa vakara programma tiek komplektēta pieaugušajiem. Vēlama filma bērniem vai nē, to pateiks arī pirms izrādes kino kasē, bet kinoteātra mājas lapā tas redzams sadaļā "Repertuārs"," piebilst G. Liedags.

Komentāri 8

anna

Cien. Liedaga kungs!
Ja velaties skaities uz kailam meicam, tad dariet to vienatne! Kapec man atnakot uz kino butu jaskatas Jusu izveletie "joku-erotiskie-pieauguso" video?! Es naku uz kino, nevis uz Jusu garastavoklim piemerotu pirmskino ieskanu. Pie tam, Jus tacu ziniet, ka dazkart ari nepilngadigie tiek ielaisti uz "pieauguso" filmam un tada gadijuma vini nonak Jusu izveleto erotisko video ietekme. Man personigi bija nepatikami pirms fimlas sakuma skatities uz kaut kadam babam, kuras skraida apkart bez krustura-atgadinaja kaut kadu porniku.
Iesaku Jums labak uzlikt kadu slageri, Smiltenei tacu tik daudz slager-grupu ar kuram lepoties!

pirms 10 gadiem, 2010.10.28 04:09

Kino apmeklētāja

Cien. Anna,ja reiz Jūs ejat uz filmu ,ar tādu nosaukumu,tad iepriekš varējāt palasīt kādu recenziju.Nevajag brīnīties,ja viegli erotiskām filmām arī ievads ir erotisks,vai tad tiešām mēs esam tik puritāniski,ka nedod dievs ieraudzīt kailas krūtis,lai momentā nosarktu un aizklātu acis.Slāgerus varat klausīties mājās,man jau tiešām apnikušas visas tās vietas kur viņi jāklausās(autobusos).Un gimenes ar bērniem arī lai iepriekš painteresējas uz kādām filmām iet.

pirms 10 gadiem, 2010.10.28 09:10

Nu ja

Vecākiem pašiem ir pienākums izvērtēt uz kādu filmu laist atvases. G. Liedags jau pats nefilmē šis pirmsseansa īsprogrammas, tā nāk līdzi katrai filmai.
Atkal kašķējamies nevietā!

pirms 10 gadiem, 2010.10.28 10:27

Pārprastais puritānisms

Vai nu gan-bērns ieraudzīja kailas krūtis, tak bērniem par to ir cits priekštats :) Tas mēs pieaugušie to uztveram kā impulsu nu paši ziniet kam, bet bērns vairāk par estētisko baudījumu iedomāsies :)
Ja tādi vecāki, tad vispār jāskatās cītīgi visam līdz, jo vakar piem. rādīja sižetu par demonstrāciju Ukrainā, kur uz ielas dāmas ar kailām krūtīm uzstājās :)

pirms 10 gadiem, 2010.10.28 12:37

:)

Bet ja jau filma bija "Lielie" un no filmas tika cenzēti visi erotiskie kadri, jo ik pa kādam momentam kadri pēkšņi bezsakarīgi pārleca. UN ja jau ta ir pieaugušo filma, tad priekš kam cenzēt to?

pirms 10 gadiem, 2010.10.28 19:25

XXX

Atceros 90-to gadu sākumā, kad LTV sāka atklātāk runāt par erotiskām tēmām, raidījumā "Labvakar" izskanēja šāda frāze "mums nepatīk, ka citi redz, ka patīk...." :)
Bet runājot par šo filmu - atbalstu to komentētāju viedokli, ka kino skatītājam pašam, pirms pirkt biļeti, ir jāizlasa apraksts par filmu. Ja filma ir ar erotisku ievirzi, bet kinomīlim no erotiskām ainām metās pumpas, tas jāsēž mājās un jāskatās "Panorāma" vai , vēl labāk - laika ziņas - tur plikumi netiks rādīti.

pirms 10 gadiem, 2010.10.28 21:02

tā viņš ir

Bet cik es esmu gājusi uz Smiltenes kinoteātri, ja nemaldos pēdējos 2 gadus pirms filmām rāda tos erotiskos jociņus.Nu nevajag teikt, ka tas ir partēmu.vispār es arī biju šokēta.beidzot kāds to '' paceļ''

pirms 10 gadiem, 2010.10.29 10:58

nu,nu...

Nu nevajag tik pļāpāt ka pirms bērniem domātām filmām, nu piem Harijs Poters utt, kailas krūtis rāda! Ja filmas mērķauditorija ir pieaugušie tad kailas krūtis nevienam netraucēs un vecāki paši lai izlemj vai bērnu līdzi ņemt vai nē!!! Nedomāju ka ''kailie ciči'' bērnam ir kaitīgāki par rīkles pārgriešanu bojevikā, un ''Kobras'' auto nemitīgo dauzīšanu un cilvēku iznīcināšanu, bet to jau skatīties drīkst un tas notiek pēc pulksteņa vēl ''bērnu laikā''!!! Nezvai tie uzspēlētie puritāņi arī skatoties ''Ugunsgrēkā'' gultas ainu kur tante ar onkuli tūliņ pēc seksa guļ un apspriež turpmāko, liek saviem bērniem panikā bēgt uz otru istabu!!!
Liedaga k-gs - neņemiet tos liekuļus galvā!!!

pirms 10 gadiem, 2010.10.29 16:50

Noderīgi