Pašvaldība Smiltenē gaida cilvēku ierosinājumus 11

Portālā atvērts forums "Kāpēc Smiltenē nav publiski lietojama sludinājuma dēļa parastiem iedzīvotājiem?". Iedzīvotāji diskutē, kāpēc tāda cenzūra un kam tas ir izdevīgi.

"Smiltenē nekur nevar brīvi pielīmēt savu lapiņu ar sludinājumu. Uz pāris vienīgajiem afišu stabiem ir norādīts, ka savu lapu drīkst piespraust tikai ar domes atļauju. Sen atpakaļ gan tā nebija, bet tad aizliedza. Kāpēc tāda cenzūra un kam tas ir izdevīgi. Smiltenes dome apspiež savus iedzīvotājus," portālā forumu aizsācis lietotājs ar niku Sludinātājs.

Savukārt kāds cits lietotājs raksta, ka, ja atļaus ko izlikt, tad domei būs nauda. "Bet izlikšana ir atkarīga no tā, vai esi vai neesi simpātisks domes darboņiem, vai esi vai neesi pazīstams personīgi. Arī cena no tā atkarīga. Plus vēl šķiet - zog (cits vārds te neiederētos) pašus izlīmējamos materiālus. Uz jautājumu, kur palika, aizbildinās, ka it kā jau esot izlikuši, bet noplēsts jau! Kaut arī īpaši ir vērots, ka vienkārši neizliek," rakstīts forumā.

Noteikumi visiem vienādiPilsētā pavisam atrodas trīs afišu stabi (Baznīcas laukumā, Rīgas ielā, pie Krāsotāju un Daugavas ielas krustojuma). Smiltenes novada domes ainavu arhitekte Agija Bērtiņa skaidro, ka pilsētā uz tiem izvieto īslaicīgo reklāmu - plakātus, afišas, aicinājumus, kas vēsta par kādu gaidāmu notikumu. "Afišas un plakātus pilsētā izvieto uz afišu stabiem pēc saskaņošanas ar domes speciālistu, mūsu novadā ar ainavu arhitektu, un pēc reklāmas nodevas nomaksāšanas.

Šādu kārtību praktizē lielākā daļa pašvaldību, tajā skaitā arī mēs, jo pilsētā un novadā ir nepieciešama organizēta darbība. Piemēram, reklāmu saskaņošana nepieciešama, lai nepieļautu alkoholisko dzērienu, tabakas izstrādājumu un citu šāda veida reklāmu izvietošanu pilsētā, kas ir noteikts saistošajos noteikumos "Par reklāmu, izkārtņu, sludinājumu un citu informatīvo materiālu izvietošanu Smiltenes pilsētā". Noteikumi par afišu izvietošanu uz visiem attiecas vienādi," saka novada domes ainavu arhitekte.

Iedzīvotājiem jābūt aktīvākiemPašvaldības pārstāve ir sarūgtināta, ka iedzīvotāji savu neapmierinātību pauž interneta komentāros. "Neesam no iedzīvotājiem saņēmuši ierosinājumus, ka šādi speciāli stendi pilsētā būtu nepieciešami, kur varētu izvietot privātos sludinājumus," atzīst A. Bērtiņa.

Viņa aicina iedzīvotājus vērsties Smiltenes novada domē ar rakstiskiem priekšlikumiem un ierosinājumiem par šādu stendu nepieciešamību, kā arī par stenda perspektīvām izvietošanas vietām, jo tad varēs tālāk risināt jautājumus. "Šobrīd tiek gatavoti saistošie noteikumi par reklāmu izvietošanu visā novadā, tādēļ par šo jautājumu arī aicinu rakstīt ierosinājumus vai ieteikumus," piebilst Smiltenes novada domes ainavu arhitekte.

Komentāri 11

smilteniete

Lai Smiltenes novada mājas lapa beidzot dod iedzīvotājiem iespēju izteikt savus priekšlikumus un komentārus par norisēm novadā. Ar katru savu ideju skriet uz domi un kavēt kāda speciālista un savu darba laiku būtu diezgan muļķīgi. Bet sev brīvajā laikā ierakstīt novada mājas lapā priekšlikumu varētu daudzi.
Patreiz tā atbilde ir kā padomju laika anekdotē.
"Kāpēc Jums veikalā nav banānu?"
"Nav pieprasījuma."

pirms 10 gadiem, 2010.10.28 14:38

smiltenes majaslapa nevar pievienot komentarus!tas tik acu manam

pirms 10 gadiem, 2010.10.28 16:19

Es

Kolosāli, tagad arī pagastos varēs izlikt savu sudinājumu par pazudušu kaķēnu tikai ar Smiltenes domes atļauju! Nu jau drīz savā pagalmā bez domes atļaujas nedrīkstēsi uzturēties, jo būs izdoti kaut kādi saistošie noteikumi. Ko vēl varētu noteikt ar sasistošajiem noteikumiem? Kāds domē grib "parādīt, ka strādā" un tik domā noteikumus, kuri ierobežo un pieprasa maksu par jebko.

pirms 10 gadiem, 2010.10.28 17:36

G

Mūsu pagastā ir speciāli izgatavots ziņojumu dēlis ar visu jumtiņu, visi liek un ceru, ka arī turpmāk liks. Cilvēkiem patīk lasīt un likt sludinājumus.

pirms 10 gadiem, 2010.10.28 19:20

Pasaku teicējs

Aizbildinājums, ka no iedzīvotājiem netiek saņemti ierosinājumi par privāto , bezmaksas sludinājumu stendu izvietošanu no domes speciālistu puses, manuprāt skan stipri vien nepārliecinoši. Nesaprotams ir tieši šis pārsteigums , kādu šie speciālisti izrāda par , īstenībā, vienkāršu un pašsaprotamu vajadzību.Tas tikai pierāda , ka dome nedomā par savu iedzīvotāju vajadzībām. Un šāda sludinājumu izvietošana jau nav nekas jauns. Šādi sludinājumi ļoti nesakārtotā veidā ir sprausti visās malās daudzus gadus. Šī lieta vienkārši bija jāsakārto civilizētā formā ar pāris gaumīgiem stendiem. Varbūt, ka arī pati dome tomēr varētu to lietu atrisināt. Iedzīvotāji ir ļoti kūtri , un jāsaka arī baidās un nevēlas iesaistīties jebkādos kontaktos ar jebkādām struktūrām. Jo baidās kļūt par tiem , kam visvairāk vajag . Bet , tā ir tā vienīgā demokrātijas forma uz kuras pamatiem vispār pašvaldība var strādāt. Ja nav šīs iedzīvotāju līdzdalības, pašvaldības darbinieki kļūst pašapmierināti un domā , ka viss ir kārtībā. Ir jāizmanto savas tiesības un daudzas lietas atrisināsies vairākumam pieņemamā veidā.

pirms 10 gadiem, 2010.10.29 09:55

zane

Es nesaprotu,vai tad sludinājuma dēlis veikalā Tops neskaitas,tur tak katrs,kas grib liek savu sludinājumu un neskādē nekādi laika apstākļi.Un cilvēku apgrozība arī ļoti liela,diez vai kāds speciāli ies pie tā stenda meklēt sludinājumu,bet veikalā bieži vien kaut ko gaidot intereses pēc palasa.

pirms 10 gadiem, 2010.10.29 10:21

W

Šajā tehnoloģiju laikā tiešām smieklīgi, jāgriežas domē ar rakstiskiem priekšlikumiem. Paši zinat kāda ir satiksme un cik laika tas aizņem. Tiešām sakārtojat mājas lapu, bibliotēkās internets pieejams, varbūt šādā veidā nezudīs kontakts vismaz ar kādu daļu iedzīvotāju.

pirms 10 gadiem, 2010.10.29 14:39

Guna

...šajā gadsimtā taču pieejamas daudz efektīvākas informācijas izplatīšanas vietas nekā spraust rūtiņu lapiņas uz dēļa, kuras pēc tam pa pusei saplēstas plivinās vējā...Smiltenes centrā tādu vietu NEVAJAG!!!

pirms 10 gadiem, 2010.10.29 15:36

Patiesības teicējs

Ak, nabaga kūtrie iedzīvotāji! Tur jau ir tā problēma, ka paši nekur negrib iesaistīties un tik gaida, kad visu iedos un noliks priekšā. Kāpēc nečīkst tie kas paši kaut ko dara?! Un demokrātija ir tad, kad visi iesaistās, konstruktīvi izsaka priekšlikumus un uzņemās atbildību, arī paši par savu kūtrumu!

pirms 10 gadiem, 2010.10.30 00:40

Pasaku teicējs- patiesības teicējam

Ir pilnīgi nesaprotami par ko jūs šeit runājāt ! Vai jūs vispār izlasījāt rakstu un uztvērāt problēmu ? Kaut ko tikai rakstīt un tukši bārstīt pamācības arī nav nekādas jēgas. Ja rakstām komentārus , vajadzētu gan vispirms varbūt izlasīt rakstu un saprast par ko vispār ir runa.

pirms 10 gadiem, 2010.10.31 09:19

Gunai

ne visiem ir šīs efektīvās informācijas metodes pieejamas. Piemēram, ir vēl daudzi pensionāri , kuriem nav un nebūs interneta... Kā Jūs ieteiktu viņiem savus sludinājumus darīt zināmus sabiedrībai? Normāli noformēts (un pieskatīts!) ziņojumu dēlis vai stabs nudien nav nekas briesmīgs! :)

pirms 10 gadiem, 2010.10.31 17:41

Noderīgi