Piektā daļa ārzemēs dzīvojošo tautiešu vēlas atgriezties Latvijā 7

Domājot par 2015. gadu, katrs ceturtais ārzemēs dzīvojošais tautietis vēlētos sasniegt lielāku finansiālu labklājību, savukārt gandrīz piektdaļa jeb 18% vēlētos atgriezties uz dzīvi Latvijā, – tā secināts veiktajā aptaujā par iedzīvotāju novēlējumiem sev un saviem tuvajiem 2015. gadā.

Līdzīgās domās ir arī Latvijā dzīvojošie, kuri saviem ārvalstīs mītošajiem ģimenes locekļiem, radiem un draugiem 2015. gadā galvenokārt novēl veselību (25%) un iespēju atgriezties atpakaļ uz dzīvi Latvijā (19%). 

“Lai arī finansiālā labklājība un veselība ir būtiski priekšnosacījumi pilnvērtīgai dzīvei, redzam, ka Latvijas cilvēki – gan tie, kuri dzīvo šeit, gan ārzemēs – ilgojas pēc iespējas būt kopā ar saviem mīļajiem, uzturēt tuvas attiecības, sazinoties un daloties ar svarīgāko. To apliecina arī Amigo lietotāju sarunu apjoms uz ārzemēm, kas pēdējos gados arvien pieaug – šī gada 9 mēnešos jau vairāk nekā 20%, salīdzinot ar to pašu periodu pērn. Cilvēki gan zvana biežāk, gan sarunām atvēl vairāk laika,”  stāsta Amigo vadītājs Artūrs Freimanis.

Zīmīgi, ka ārzemēs dzīvojošo tautiešu vēlējumi citiem ārzemēs dzīvojošajiem visbiežāk saistīti ar Latviju – iespēju biežāk ciemoties vai atgriezties uz dzīvi dzimtenē pavisam kopumā vēl gandrīz 30%. Ārzemēs dzīvojošie viens otram 2015. gadā novēl arī veselību – 26%.

“Mūsdienās ir pieejamas patiesi daudzveidīgas iespējas sazināties ar tuvajiem cilvēkiem neatkarīgi no attāluma, kas šķir, un arī telefona sarunas vairs nav nekas ekskluzīvs. Redzot, cik svarīga ārzemēs dzīvojošajiem ir iespēja atkal atgriezties un būt kopā ar sev tuvajiem cilvēkiem, aicinām ikvienu Latvijā uzņemties iniciatīvu un sazināties biežāk ar mīļajiem citās valstīs. Emocionālas un sirsnīgas sarunas ir nepieciešamas labu attiecību uzturēšanā,” norāda Artūrs Freimanis.

Līdzīgi kā ārvalstīs mītošie tautieši, arī vairums jeb 31% Latvijā dzīvojošo paši sev nākamajā gadā visvairāk vēlētu lielāku finansiālu labklājību, kam seko mīlestība (16%) un saticība ģimenē (15%). Savukārt saviem tuviniekiem, radiem un draugiem tepat Latvijā līdzās finansiālajai labklājībai (25%) iedzīvotāji novēl labu veselību (25%) un vairāk laika pavadīt kopā ar ģimenes locekļiem (23%). To pašu saviem tuviniekiem Latvijā vēl arī ārvalstīs dzīvojošie tautieši, – liecina veiktās aptaujas rezultāti. 

Aptaujā piedalījās 888 cilvēki – gan Latvijā, gan ārvalstīs dzīvojoši – vecumā no 15 līdz 75 gadiem.

Komentāri 7

skuju taka

Urnās atgriezīsies,bet kamēr esi darba spējīgs,tad tā ir pareizā izvēle.Nav ko te par kapeikām vergot un savu dzīvi izniekot.

pirms 6 gadiem, 2014.12.28 12:48

Arzem.dzivojosh.

Kadas mu'l'kibas,retais t'a doma',mes jau b'ernus skol'as vedam un ma'jas sapirkushi ,a ko Latvij'a?Bez darba un naudas,bez dzivok'la.Kada aptauja,es nesmu un mani draugi neko nezin,tirais izdomajums.

pirms 6 gadiem, 2014.12.28 19:42

pareizi pareizi

Latvijai nevjadzigi slaisti. nekad te nebraucat. Latviju latviesiem, nevis labuma mekletajiem.

pirms 6 gadiem, 2014.12.29 12:34

Nu nezinu ...

Manus paziņas neviens nav aptaujājis.

pirms 6 gadiem, 2014.12.29 12:29

logiski

nestaigas tak aptaujas vejcejs pa atejam, kur sedeji ar lupatu rokas

pirms 6 gadiem, 2014.12.29 12:34

xa.xa

Tiesam.nezinu nevienu savu pazinu.kurs dzivo arzemes un sapno pec Latvijad

pirms 4 gadiem, 2016.06.20 22:13

Noderīgi