Pietrūkst savstarpējās iejūtības 20

Šobrīd Smiltenē intensīvi norisinās Raiņa ielas un tās pieslēgumu ielu kompleksās rekonstrukcijas darbi, kurus veic Smiltenes firma "8CBR". Šie darbi sagādāja nepatīkamus brīžus kādai "Ziemeļlatvijas" lasītājai.

Smilteniete Aina Grima redakcijā ieradās ar asarām acīs, nosmērētām drēbēm un sāpošu roku. "Devos no mājas Raiņa ielā uz poliklīniku. Bezkaunīgo strādnieku dēļ, kuri strādāja Raiņa un Parka ielas krustojumā, iekritu bedrē.

Tur strādāja ekskavatorists un vēl viens jauns vīrietis. Es viņiem teicu, ka man ir bail iet garām tehnikai. Palūdzu padot man roku, lai drošāk būtu šķērsot vietu. Bet tā vieta tehniku pagrieza pret mani, satrūkos un iekritu bedrē. Drēbes netīras, sasitu nesen operēto roku.

Vai tad tā drīkst strādāt uz ielas?" satraukti vaicā A. Grima. Pēc sievietes teiktā, tas vēl neesot viss. "Kad strādnieki redzēja kritienu, viņi par mani paņirgājās. Viens no ekskavatora kabīnes, otrs ceļa malā. Saprotu, ka viņiem jāstrādā, bet nevajadzēja smieties. Būtu vismaz atvainojušies," saka sieviete.

Noliedz apsmiešanu"Ziemeļlatvija" devās uz notikuma vietu, lai noskaidrotu incidenta apstākļos. Kad informējām strādniekus par saņemto sūdzību, viņi apgalvoja, ka tās esot muļķības. "Lai nestāsta tādas pasakas. Visi cilvēciņi vienmēr iet smuki garām, tikai šī sieviete uzvedās bravūrīgi.

Skaidrā latviešu valodā pateicām, lai iet pa ceļa otru pusi, bet viņa mūs nepaklausīja. Tāpēc tā notika. Iepriekš nekādas problēmas nav bijušas, citi pat paldies pasaka par to, ka viņus palaižam garām. Pēc būtības tas ir negodīgi pret mums. Ne jau mēs te paši uz savu galvu kaut ko darām," skaidro "8CBR" strādnieks, kurš savu vārdu atteicās izpaust.

Viņš ar saviem kolēģiem noliedz to, ka būtu A. Grimu apsmējuši. Vien norādīja, ka, iespējams, tie bija strādnieki, kuri ielu remontē nedaudz tuvāk pilsētas centram.

Stāsts ir senāks?Lai noskaidrotu, kurš ir atbildīgs par darba drošību remontdarbu laikā, sazinājāmies ar "8CBR" projektu vadītāju Mintautu Lukaševicu. "Interesanta ir šīs sievietes nepatika pret mums. Viss sākās jau senāk, kad viņa lūdza nocirst koku savas mājas dārzā.

Tas projektā nebija paredzēts, tāpēc atteicāmies to darīt. Uzzināju, ka sieviete sākusi lamāt mūsu darbiniekus un izaicināt. Tā tas turpinās. Ja cilvēks neklausa darbinieku norādījumus, tad pats ir vainīgs. Vienmēr, kad būvdarbu vietai tuvojas kāds gājējs, strādnieki aptur tehniku un palaiž garām. Esmu pārliecināts, ka darbu veicēji ir pieklājīgi," komentē M. Lukaševics.

"Jā, saruna par kokiem bija, taču tā bija miermīlīga un nekādi nav saistīta ar pārdzīvoto otrdien," iebilst A. Grima.

Vaicājām Smiltenes iedzīvotājam Aleksandram, kuru sastapām Raiņa ielā. Viņam garām strādniekiem sanāk staigāt gandrīz katru dienu. Vīrieša secinājums nav viennozīmīgs. "Ne vienmēr ir iespējams brīvi pārvietoties.

Daži strādnieki laipni palaiž garām, bet ir arī tādi, kuri izliekas mani neredzam. Manuprāt, šādās situācijās jābūt saprotošām abām pusēm. Mums, iedzīvotājiem, jāsaprot, ka viss tiek remontēts pilsētas labā, un jāpacieš neērtības. Bet nav pieļaujama arī strādnieku visatļautība," spriež Aleksandrs.

Komentāri 20

ēm

kad gāju pa Raiņa ielu, strādnieki tiešām laipni norādīja, pa kuru pusi būs ērtāka iešana

pirms 10 gadiem, 2010.05.23 14:52

ACB

Pirms mēneša bija avīzē raksts par izbērtajiem atkritumiem piepilsētas mežā, tad gan viņa lūdza vārdu neminēt, tagad gan atradusies cietušā AINA GRIMMA. Vajag iet kur bija norādīts, nevis kur pašai ienāk galvā.Un nevajag mūldēt par to ņirgāšanos, avīzes zvaigzne vienkārši būt.

pirms 10 gadiem, 2010.05.23 16:33

ACB

Pirms mēneša bija avīzē raksts par izbērtajiem atkritumiem piepilsētas mežā, tad gan viņa lūdza vārdu neminēt, tagad gan atradusies cietušā AINA GRIMMA. Vajag iet kur bija norādīts, nevis kur pašai ienāk galvā.Un nevajag mūldēt par to ņirgāšanos, avīzes zvaigzne vienkārši gribēja būt.

pirms 10 gadiem, 2010.05.23 16:35

Austere

Pie atkritumiem jau īsti vainīga nebija (Tik cik dēlu audzināšanā).

Reāls dzeltenās avīzes raksts. :)

pirms 10 gadiem, 2010.05.23 16:42

Austere

Es gan brīnos kāpēc meža piecūkotājiem nav uzlikts sods?

pirms 10 gadiem, 2010.05.23 16:42

ACB

avīzē bija rakstīts ,ka atkritumus apraks dārzā, bet īstenībā dezināja turpat dārzā un indēja nost kaimiņus.

pirms 10 gadiem, 2010.05.23 22:24

zibanga

Nezinu,vienmeer laipni palaiz garaam,tikai vajag iet kur noraada,nevis dejot pa celju.Bet tantuks drosi vien atriebjaas par saviem atkritumiem

pirms 10 gadiem, 2010.05.23 22:45

jap

Jā, reku pierādījums preses brīvībai, varbūt vajadzētu arī par šo A.Grimu uzrakstīt rakstu par viņas un viņas dēlu darbībām???
Cik, es esmu gājusi vienmēr strādnieki ir laipni...

pirms 10 gadiem, 2010.05.24 09:20

vietejaa

Sai kundzitei butu jasaprot un jasamierinas ar neertibam...pati vainiga,kad neklausas ko stradnieki saka, teelo lielo cieteju...!
p.s-tiesi taa,ka tad tur palika ar tiem atkritumiem? vai tad ir atlauts drazu dedzinat pagalma,kur apkart dzivo citi dzivi cilveki? manupraat nee...tas,kad apkartejiem kaiminiem un stradniekiem bij jaosta tie mesli, tas jau laikam sikums..tad tiesi vajadzeja avize rakstu likt,bet redz ka ostiitaji nokluseja....

pirms 10 gadiem, 2010.05.24 21:33

lll

jūs tiešām visi esi stulbi! sodu kapē neuzlika??? tapēc ka vainīgais jau sen pa citām lietām pa cietumiem vazājas!!! idioti!

pirms 10 gadiem, 2010.05.26 22:35

Bet ir jau vēl jaunākais brālis kuram arī vajadzēja sēdēt.....

pirms 10 gadiem, 2010.05.27 08:27

nu nu

stradnieki jaunam meitene svilpj, smaida.... bet uz tantem nosplauties, butu nu palidzejushi. labu darbu un laipnibas nekad nevar but par maz.
sodien ejot garam vienam citam objektam (kur strada cita firma) stradnieki sava starpa sarunajas tadiem vardiem. te butu tikai piii-piiii-piii!
vai tas ir normali?

pirms 10 gadiem, 2010.05.27 15:35

nu nu

stradnieki jaunam meitene svilpj, smaida.... bet uz tantem nosplauties, butu nu palidzejushi. labu darbu un laipnibas nekad nevar but par daudz.
sodien ejot garam vienam citam objektam (kur strada cita firma) stradnieki sava starpa sarunajas tadiem vardiem. te butu tikai piii-piiii-piii!
vai tas ir normali?

pirms 10 gadiem, 2010.05.27 15:36

:))

Nu nu kurai tad svilpa, ja tik skaidri zināt?:)

pirms 10 gadiem, 2010.05.27 16:25

lll

jaunākam brālim jau nu gan nebija par ko sēdēt! brīnos kur cilvēki tik debīli. un jā ties strādnieki vienmēr ir palaiduši garām.

pirms 10 gadiem, 2010.05.28 13:55

Debīli vai ne debīli, bet kur tev pierādījums, ka viņam nebija jāsēž???

pirms 10 gadiem, 2010.05.28 16:09

lll

varbūt ja būtu jāsēž, tad jau sēdētu??!

pirms 10 gadiem, 2010.06.01 09:55

Noderīgi