Pusaudži un nepilngadīgie Valkas centru pārvērš par cūkkūti 36

Iztukšotas džina un alus pudeles, izsmēķi, saulespuķu sēklu čaulas, papīri, nenosakāmas izcelsmes mitrumā izšķīdušas tabletes - to visu no rītiem var ieraudzīt Valkas centrā - Zvaigžņu ielā - vietā, kur reizēm tantītes pārdot pašu audzētās puķes.

Uz redakciju piezvanīja sētniece Marta Babre, lai pastāstītu par pilsētas centrā notiekošajām cūcībām. Aizejot uz turieni, tik tiešām pārņem dusmas uz tiem, kuri uzvedas ka cūkas vārda cienīgi.

Sienas izraibinātas ar pēdu nospiedumiem Pirms kāda laika šo vietu atjaunoja - nojumei salaboja jumtu, uzstādīja jaunus galdus un nokrāsoja sienas. Sētniece uzskata, ka labāk būtu šīs vietas atjaunošanai iztērēto naudu ieguldīt pilsētas tirgus sakārtošanai, jo šeit vairs praktiski nenotiekot nekāda tirdzniecība - vienīgi pirms kapu svētkiem vai svecīšu vakara kāds tirgojot pašdarinātus vainadziņus un kompozīcijas.

Nesen nokrāsotās sienas izraibinātas ar apavu nospiedumiem. M. Babre pieļauj, ka to izdarījuši jaunieši, kas šo vietu uzskata par savu pulcēšanās vietu.

Sētniece katru dienu savācot pāris lielos maisus ar atkritumiem. Pirms nedēļas viņai pacietības mērs bijis pilns, jo, atnākot uz darbu, priekšā bijušas vairākas cilvēku izkārnījumu čupas. M. Babre stāsta, ka siltākā laikā te mitinājoties kāds tā saucamais bomzis, kurš, iespējams, arī ir viens no piecūkotājiem. Sētniece par Zvaigžņu ielā notiekošo ir informējusi arī pašvaldības policiju.

Iecienīta pulcēšanās vietaPašvaldības policijas inspektore Diāna Jūga atzīst, ka šis Zvaigžņu ielas objekts tik tiešām kļuvis par jauniešu iecienītu pulcēšanās vietu, īpaši tagad, kad bieži līst lietus, jo viņi var paslēpties zem jumta. Vakara stundās, braucot reidā pa pilsētu, parasti tur sēž jaunieši un nepilngadīgie, bet parasti viņi neko neatļautu nedara.

D. Jūga pieļauj, ka iedzeršanas notiek vēlās vakara stundās. Pirms kāda laika šeit vairākas dienas nakšņojis kāds bezpajumtnieks, bet pēc sarunas ar pašvaldības policiju viņš mainījis savu uzturēšanās vietu. Par to, ka vakar šeit un citviet pilsētas teritorijā atrastas nenosakāmas izcelsmes tabletes, D. Jūga nezināja, bet solīja noskaidrot, kas tās ir par tabletēm. "Ziemeļlatvija" uzzināja, ka tabletes sētnieki atraduši arī uz ietves Rīgas ielā - pie bijušās Sadzīves pakalpojumu ēkas.

Komentāri 36

besī

Pasakiet,lūdzu kurā cūku kūtī ir tāda nekārtība?Pabrauckājiet un apskatieties fermas un tad rakstiet tādus salīdzunājumus!!!

pirms 10 gadiem, 2010.11.15 12:53

piekrītu

Katra cūka ir tīrīgāka par šiem divkājainiem mežoņiem!!Kur modrā policija?

pirms 10 gadiem, 2010.11.15 13:59

un kur POLICIJA skatās?kad liktu reālus sodus,tad tā nenotiktu

pirms 10 gadiem, 2010.11.15 14:26

arivalkaniete

visur reizem medz but piedrazots
nu un ja butu salidzinaats ar lidmashinas salonu pec anglju reisa? vai tas mainitu butibu ka esam cuuucigi!!
tas ir tikai izteiciens nevis tieshi saprotams izteiciens daargais Bessi

pirms 10 gadiem, 2010.11.15 14:39

zoja

Riebekļi! Vecāku nav, ja neaudzināti kretīni? Piedodiet, citādi nevaru izteikties. Dusmas nenormālas. Tad jau gaidam drīz 3 burtu vārdus uz kultūras nama vai mākslas skolas.

pirms 10 gadiem, 2010.11.15 14:45

Sarma

Sirds sāp par to,ka tiko atjaunotā un sakoptā vietā tāda nekārtība,vai tiešām jaunatnei vairs nav nekā svēta,citi cenšās,lai Valka paliktu skaistāka un sakoptāka,bet šie izdzimteņi visu rtik posta.Galu galā pas'valdības policijas datrbinieces saņem algu,nezz kurus Valkas kaktus tad vaktē,ja pašā pilsētas centrā šitā notiek.
Vakara stundās, braucot reidā pa pilsētu, parasti tur sēž jaunieši un nepilngadīgie, bet parasti viņi neko neatļautu nedara uzskata Jūgas kundze,nevajag braukt,vajag iet kājām un pienākt klāt pie šiem jauniešiem,lai pārliecinātos,ka aiz letes nav noliktas pudeles vai kas cits,vienkārši braucot garām to pamanīt nevar.

pirms 10 gadiem, 2010.11.15 15:10

Skarbā reāliste

Ja tā turpināsim pieklājīgi attiekties pret kretīniem, kas visur stutē savas ***** un no muter birst lamu vārdi un sēmeņu čaulītes... Valkai drīz nevienu sakoptu vietu nevajadzēs.. visur tupēs, dzers un ***** pabiras, kas nestrādā.. tikai postu un atstāj aiz sevis bardaku!!
Vajag reidus, katru dienu!!

pirms 10 gadiem, 2010.11.15 16:14

prahtweeders

Smieties vai raudāt?Valkā nav iespējams paiet pa Rīgas ielu,lai tūlīt vismaz puse garāmgājēju nekaunīgi nesāktu bolīties,kas nāk un uz kurieni tad šodien iet.Taču,tiklīdz pilsētas centrā ievārās kāda šmuce,neviens neko nav redzējis un neviens darītājus nepazīst,it kā tie būtu no Marsa vai ieklīduši igauņi.Pirmais solis jebkuras problēmas risināšanā ir tās precīzs apzīmējums.Visi jūs,apkārt dzīvojošie,zināt,kurš tur taisa nejaucības.Nesauciet vārdā,pasakiet kaut caur puķēm,kas un cik viņu ir un kāpēc viņiem ļauj uzkundzēties pilsētai.Labi taču saprotat,ka šī avīze nekad par kaut ko tādu nerakstīs,nu nepastāv ''Ziemeļlatvijai'' tā Valka,kas atrodas ārpus domes kantoru sienām.
Trīs lietas,ko gribēju pateikt.
1)Galvenie šmuces taisītāji ir pilngadību sasnieguši vīri,ko lielākā daļa šai pilsētā izliekas neredzam,jo latviski daudzi no tiem nerunā.Neizberzīsiet acis,nekas nemainīsies.
2)Pašvaldības policija Valkā labāk nestrādās,jo tie ir pašvaldības amati.Man te vēl kādam jāatgādina,ka pašvaldības amatos pie mums sēž draudzības,nevis prasmes dēļ.Brīnos,ka domes kantora kūkas šais komentos vēl nav sākušas kviekt,kāpēc nelieši aiztiek mīļās poliču meitenes.
3)Līdz nākamajām pašvaldību vēlēšanām jūs,mīļie komentētāji,esat bauri,kuru viedoklis Albergu,Kraukli un pārējos no tā bara neinteresē pat uz ateju ejot.Pilsētā valdošā kliķe ir pašpietiekama,tāpēc atslābinieties un pacentieties sajust baudu.
Nekas nemainīsies.

pirms 10 gadiem, 2010.11.15 16:22

XXX

Nesaprotu,kāpēc Pašv.policistess vispār braukā ar mašīnu,bet nekad un nekur nav redzētas ejot kājām,vai tad benzīns Domei no gaisa krīt?
Visi viņu reidi beidzās ar sēdēšanu pie Hipotēku bankas nevis kārtības ieviešānas un vispār šo meitenīšu vietā ir vajadzīgi riktīgi,sportiski jauni vīrieši,lai tie visi urlas viņus jau pa gabalu redzot aptaisītos,bet no šiem skuķiem tak nevienam neraustās,pat smiekli vēl nāk.

pirms 10 gadiem, 2010.11.15 17:14

piekrītu L. M.

Piekrītu Mūrnieces domai par pašvaldības policijas likvidēšanu. Ja nav kazai piena, tad nav. Līdzekļu šķērdēšana.

pirms 10 gadiem, 2010.11.15 17:28

Malda

Vai tad Babrei algu nermaksā par sakopšanu? Laikam jau par sūdzēšanos! Vienmēr, visur pēc pasēdēšanas ir mēsklu kaudze! Arī īrētās telpas, kurās rīko maksas korporatīvos pasākumus, kādam nākas sakopt. Par šo tēmu daudz un dikti varētu pastāt Jumja saimnieki. Cik tur izslavētie pieaugušie ir kārtīgi uzvedušies, cik tīras un nepiedrazotas telpas atstājuši.

Protam ir neforši, ka jauniešiem " nakts laikā" ir jāblandās pa pilsētu, bet kur tad viņiem blandīties? Kas, visi šitie dižie nosodītāji, kad bija jauni, nekad " ziepes" nevārīja?
Kārtējo reizi jāsecina, ka labi vien ir, ka mani bērni ir prom no Valkas un pat nedomā šeit atgriezties! Nevajag šajā sūnu ciemā tgriezties! Vienreiz sakopa Zvaigžņu ielas tirgotavas leti un ko domājat, viss?, vairāk nekas turpmākos 50 gadus tur nebūs darāms?, naivie, kas Jūs arī māju vienreiz 50 gados remontējat un pēc tam nekad netītrat un nemazgājat?
Vēlreiz uzsvēršu, ka Babres kundze ir domes algots strādnieks, kam maksā par citu mēslu novākšanu! Tad nu ;lūdzu cienījamā Babres kundze, neuzskatiet, ka šāda informācija ir jādara zināma vispirms presei, tā bija uzreiz jāpaziņo savam darba devējam, lai tas dod rīkojumu pašvaldības policijai, kuras pienākums būtu tos " cūkaušus" noskaidrot un saukt pie atbildī[email protected]
Karpovas kundze! Tur puķes tirgo te tikai tantītes! Dažai labai būtu tā kā laiks mācīties elementāru pieklājību!

pirms 10 gadiem, 2010.11.15 17:36

to Malda

Pieļauju, ka Tavi bērni kuri neatgriezīsies Valkā, arī ir no demolētājiem. Kā gan citādi normālam cilvēkam ienāktu prātā attaisnot dauzoņas un postītājus. Jā, bijām jauni un jā, neko nedemolējam un nelauzām. Tā vecāki bija mācījuši.

pirms 10 gadiem, 2010.11.15 18:39

Malda

Tas nozīmē, ka tagadējie demolētāji nav auguši normālā ģimenē!
P.s. Mani bērni nebija gan no demolētājiem, jo es viņiem liku sakopt aiz sevis un savām ballītēm.
P.s.s. un kurā vietā es viņus attaisnoju? Cūkcepures ir un paliek cūkcepures, vienalga vai tie ir pusaudži (par kuriem ir cerības, ka reiz no viņiem izaugs tomēr labi un cienījami sabiedrības locekļi) vai pieaugušais (cerības uz narmālu rīcību ir vienādas ar nulli) , kurš mājās no daba nākdams savu izsmēķi nomet pie kaimiņa durvēm, vai kaķu (suņu) saimnieks, kas savu lolojumu nevīžo izlaist pa ārdurvīm. Bērni vienmēr, visos laikos ir skatījušies, ko un kā dara pieaugušie un no tā arī mācās.
Ne jau bērni šeit jālamā, bet mums, pieaugušajiem jānokaunās: sliktu piemēru bērniem rādām :(

pirms 10 gadiem, 2010.11.15 18:51

arī "kūka"

Nevajag gānīties,apvainot citus,jo to jūs darāt paslēpušies aiz nikiem. Tātad jūsu varonība ir pseidovaronība.Cik reizes kāds no jums ir piegājis pie šāda bariņa un aizrādījis?Vai arī tad jūs esat prātvēderi? Par Babri-viņai jāpilda darbs, par ko viņai maksā, bet šādi piedi...t, tie draņķi viņu pazemo un tas nav normāli , ka kādam šādi sū.i jātīra. Tie nav cilvēki,bet nevajag apvainot dzīvniekus,viņu vārdos saucot šos...(trūkst vārdu).Nožēlojami un nicināmi!
Manuprāt,vajadzētu atjaunot kaut ko līdzīgu sabiedriskiem kārtības sargiem un iet patruļās.Ne jau katru dienu,bet tomēr negaidīti.Rezultātam būtu jābūt.

pirms 10 gadiem, 2010.11.15 19:51

Maldai....

ne jau vienmēr tiem ne visai kārtīgajiem vecākiem tikai ir tie nevīžīgie vecāki... vienam otram par sevi pašpārliecinātam un iedomīgam vecākam, kuram mājās, iespējams, ir pedantiska kārtība ir vēl mežonīgāka jaunā paaudze, jo vienai daļai šādu vecāku bērnu ir iemācīts aplam labi neizturēties pret zemākstāvošiem cilvēkiem... tā kā, mīļā Maldas kundze, uzreiz nenoliksim pie vienas iedzīvotāju kategorijas šo bērnu vecākus...

kas attiecas uz pašvaldības policiju jeb meitenēm, kas šīs amata vietas ieņem - pilnīgi piekrītu viedokļiem, ka šajās vietās ir jābūt kārtīgiem vīriem nevis sīkaļām (auguma ziņā), no kuram neviens patiesībā pat nebīstās...
tāpat piekrītu prātwēderam, ka nedrīkst klusēt, ja zina vārdā nosaukt šīs šmuces izdarītājus...

kas vēl, lai nu Babres kundzes pienakumos ietilpst netīrumu savākšana viņai iedalītajā teritorija, tas nenozīmē, ka viņa nedrīkst paust savas domas - cilvēkam vienkārši sap, ka tikko atjaunota, sakopta vieta samērā īsā laika posmā tiks pārvērsta par tādu pat, kāda tā bija iepriekš... te nu, manuprāt, Babres kundzei paldies var teikt par vērību...

pirms 10 gadiem, 2010.11.15 19:58

zzs

Piekrītu, ka šie ķēmi, kas posta, lauž, demolē jāsauc vārdos un jāsoda.Tikai tad, ja cilvēki, kaut anonīmi, varēs par šiem idiotiem ziņot un tādējādi viņus saukt pie atbildības, tad apvienojot spēkus, varēsim panākt kārtību pilsētā.Vai šie varoņi bija tie, kas pie autoostas izraka no jauna iestādītās kastaņas, kuras vasarā iestādīja pasākuma dalībnieki, kas ar riteņiem brauca pa Barona takām.Domāju, ka to izdarīja kāds dārziņu kooperatīva darbonis, kam slinkums bija līdz mežam aizstaigāt un atrast sev piemērotu stādāmmateriālu.Baidos, ka tirgus laukumā veidotās nojumes tāpat ilgi nestāvēs un tiks sadraņķētas, jo šiem neliešiem viss ir atļauts, it sevišķi kad galvu apdullina tabletes kopā ar lēto aliņu, tad viss prāts satek ... nu tur- sapratāt jau...

pirms 10 gadiem, 2010.11.15 20:31

Uzskatos maldīgajai Maldai

Jūs esat ļoti aprobežota persona,ja godīgi,tad Jūsu komentāru bija pretīgi lasīt,nākošreiz padomājiet,vai ir vērts pied**** "ēteru"!
Vai tik pati vēl neesi to šmuci uztaisijusi???

pirms 10 gadiem, 2010.11.15 20:36

garsho alus

a kur tad lai satiekaas ar draugiem,papljaapaa,iedzer alinju... nav jau kur...

pirms 10 gadiem, 2010.11.15 21:58

to garsho alus

neviens jau neliedz sēdēt tajā nojumē, bet, ja blakus ir atkritumu urna, tad to bundžu izmet tajā. ja prātiņa būtu un kaut neliela cieņa pret vidi, kurā dzīvo, un cilvēkiem, un galvenais pret SEVI kācilvēku, tad tam nevajadzētu sagādāt nekādas problēmas... bet nu ja dzīvnieciski instinkti vēl liek pa "sienām staigāt", par kādu nevainīgu pasēdēšanu ar drauguem te iet runa????
man galīgi nav iebildumi, ka tu, kam garšo alus, caurām naktī sēdi pažobelēs, parkā, krūmos un ar saviem draugiem dzer aliņu, bet man ir iebildumi, ka tu pēc sevis nesavāc. :(

pirms 10 gadiem, 2010.11.16 00:50

Goga

Tieši tā,jaunieši,dzerat alu,šņabi,ja jums tā garšo,dziedat,raudat,ja emocijas nevarat valdīt,bet atcerieties,Jūs dzīvojat civilizētā pasaulē un esiet lūdzu tik laipni un savāciet aiz sevis!!!
Būtu ļoti svētīgi,ja Pašvaldības policijai (kura kā redzams savas funkcijas nespēj veikt) būtu izveidots anonīmais tālrunis,lai cilvēki var ziņot,ja redz to ko neredz cien.,policistes!

pirms 10 gadiem, 2010.11.16 08:43

Noderīgi