Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolas ēdnīcā nav kečupa un majonēzes 20

Vecāki portālam lūdz noskaidrot situāciju

Šodien Valkas pamatskolas ēdnīcā kūpēja šķelto zirņu zupa ar vistas gaļu. Otrā ēdiena šķīvjos virtuves darbinieces jau bija salikušas rīsus ar maltās gaļas mērci.

 

Portāla pastā saņēmām kāda pirmklasnieka mammas vēstuli. Tajā teikts, ka vairākas reizes dēls stāstījis, ka pusdienās ēdis aukstu ēdienu. Mamma uzskata, ka tas nav normāli, ka bērniem regulāri jāēd atdzisis ēdiens, tāpēc devos uz skolas ēdnīcu, lai pārliecinātos, vai ēdiens tik tiešām ir atdzisis.

 

Problēmu atzīstPirmās trīs klases pusdieno jau pulksten 10.15. Mazākajiem bērniem zupu šķīvjos palīdz saliet skolotājas, savukārt trešklasnieki lej to paši. Kamēr bērni iztukšo zupas šķīvjus, tikmēr atdziest otrais ēdiens. To nenoliedz arī Laima Smirnova, kuras vadītais individuālais uzņēmums saimnieko skolas virtuvē.

 

 

Viņa apsola, ka iespēju robežās domās par šī trūkuma novēršanu. "Daudzi bērni nemaz nevēlas zupu, bet uzreiz ēd otro ēdienu, tāpēc tam jābūt jau uz galda," novērojusi pavāre. Ēdināšanas pārkārtošanu traucē arī tas, ka vienā maiņā uzreiz ēd vismaz 100 skolēnu, kā arī jāpaspēj apkalpot rindā stāvošie, kuri ēdienu iegādājas pēc savas izvēles.

 

 

 Šodien ēdienkartē bija divu veidu zupas, vārīti kartupeļi un frī, sēņu mērce, karbonāde, cepta vista, dārzeņu sautējums, krabju salāti un saldais ēdiena. Pēc pusdienu nobaudīšanas, jāatzīst, ka tas bija garšīgs un beztaukains.

 

Uz veikalu - pēc kārumiem Pie pusdienu galda aptaujātie trešklasnieki atzina, ka viņiem pusdienās garšo zupas, tikai dažreiz negaršojot atdzisušie kartupeļi un mērce. Arī skolas direktore Nadežda Možārova katru dienu pusdieno skolas ēdnīcā un ar ēdiena kvalitāti un cenu ir apmierināta.

 

 

Viņa nenoliedz, ka iepriekšējos gados ar ēdiena kvalitāti ir bijušas problēmas, bet šajā mācību gadā situācija ir uzlabojusies. Ēdienkartē ir iekļauti tikai veselīgi ēdienu, un dažkārt bērni protestē, ka ēdnīcā pie frī nevar iegādāties ne kečupu, ne majonēzi, nav arī cīsiņu.

 

 

Direktore pieļauj, ka šī iemesla dēļ vecāko klašu skolēni pusdienu starpbrīdī dodas uz tuvējo pārtikas veikalu pēc čipsiem un citiem kārumiem.

Komentāri 20

manam mazdelam loti garso zupas mes esam apmierinati ar pusdienam valkas pamatskola
2.C KLASE

pirms 10 gadiem, 2008.12.01 13:43

eee

pusdienas tik tiesham garsigas cepuri nost pavarem bet nesaprotu jegu uztraukumam viekarsi kartejo reiz ziemellatvijai nav ko rakstiit

pirms 10 gadiem, 2008.12.01 16:44

keeksis

mums šadas edienreizes beeniniem nav Latgale,nu piem,kartupeļi frii un karbināde!!!!malači!!!!

pirms 10 gadiem, 2008.12.01 16:53

pofig

Nekas traks, atceros, ēst tajos gados tiešām gribējās jau ap desmitiem, īpaši tiem, kuri brauca uz skolu no lielāka attāluma un cēlās septiņos. Tad saprotams, ka brokastis izpalika, jo tādā agrumā reti kuram gribas ēst. Pareizi jau būtu, ja katram sava kastīte līdz ar augli, kādu burkānu vai sviestmaizi un savukārt, to vajadzētu īpaši mazākām klasītēm jau audzinātājai iedibināt, ka tas nav nekas riebīgs, apēst pa ābolam vai sviestmaizei. Sliktāk ir tad, kad pusdienas jāgaida līdz plkst 13-iem.

pirms 10 gadiem, 2008.12.01 17:31

ai ai

Par ko tik katrs, kam nav slinkums, neraksta komentāru. Un redakcija tūlīt skrien mērīt zupai temperatūru! Redakcija,redakcija, vai jūs neaizraujaties ar anonīmo pētniecību par daudz?

pirms 10 gadiem, 2008.12.01 23:08

Strādnieks

Smiekli nāk.Piestaigājat uz to "ēdnīcu" nedēļas garumā,dažādos laikos un tad redzēsim, ko teiksiet par savu Apetīti...

pirms 10 gadiem, 2008.12.02 08:28

..

Paldies, redakcijai, kura ir vieniigaa, kura veel kaut kur skrien un kaut ko dara lietas labaa. Un mani kaa maati priecee tas, ka ir taada redakcija, kura paarbaudiis arii zupas siltumu, ja buus bazas, ka beerniem jaaeed auksta zupa. Labaak lai vini ruupeejas par zupas siltumu nekaa slavina prieksniekus.

pirms 10 gadiem, 2008.12.02 10:25

velss

hmm.
nesaprotu, kur ir saape.
visiem tagad ir suudigi tas, suudiigi, tas teikssu kaa ir daudzi beerni ri lloti izlepussi.
nezina ko noziimee, ka nav ko eest.
pavaariites turaas.
pats kad gaaju skolaa, neviens neiedomaajaas kaut ko kunkstee, ka bija veess vai kaa. jo bari tacuc eed.
tad lai maammas suudzeetaajas deeleens iet eest uz restoraanu.

pirms 10 gadiem, 2008.12.02 19:51

Paldies redakcijai.ir labi ja ir vel kaads kas var ko noskaidrot par to kas notiek Valkā.bet ediena kvalitate ir reizes ka nav no labajām .Varbut tagad kads sapurināsies.Mēs skolas laikaa visas 12 klases gaajaam pusdienaas vienlaicigi un vis bija silts

pirms 10 gadiem, 2008.12.03 11:06

era

soreiz parsvaraa bij runa par ēdiena siltumu un nav ko te paarspiileet.

pirms 10 gadiem, 2008.12.03 11:12

redz, kā

Avīzes slavinātāji, atjēdzaties! Te nu ir izcils piemērs, ka raksta atsauksmes tie, kam pilnīgi nav jēgas par notiekošo, bet iespļaut otram - svēts pienākums. Vecāku komiteja, skolas administrācija par ēdiena siltuma nodrošināšanu cīnās jau 2 gadus. Avīzē tas jau pagājušogad bija atspoguļots. Nu nav viss ideāli, bet šogad tieši ir uzlabojums. Tātad jāturpina iesāktais. Bet še tev - avīze varone! Stulbi.

pirms 10 gadiem, 2008.12.04 14:58

plīts

Tie nu gan ir cīnītāji!!:)Divus gadus nevar vienu zupu uzsildīt....

pirms 10 gadiem, 2008.12.04 19:21

pepe

Nav jau ko parspilet ar to esanu,pamatskola nu baro tiesam labi.Vai tik atkal kadam neniez mele uz kasisanos.

pirms 10 gadiem, 2008.12.04 19:36

riko

Īstenībā virtuve tur ir briesmiiga - skolotāji klusi sačukstas - no vadības baidās un mammas neuzdrošinās - lai nesaak beernus terorizeet! Pareizi ir, kad redakcija iesaistaas, jo ja beerns atnaak maajaas un saka - mammin nedod man naudinju es tur eest neieshu, jo man nelabi no taa eediena - piekriitiet tas nav normaali - un ne man vienai taa ir - ir pazinjas, kuraam beerni to pashu saka! Un nebuut nav runa par izlaistiem beerniem!

pirms 10 gadiem, 2008.12.04 22:54

FHTAGN

ketčups rakstaas taa.
redaktori aida uz pirmoklasi.

pirms 10 gadiem, 2008.12.06 10:32

pirmā klase

turpinam pareizi rakstīt- kečups! :)

pirms 10 gadiem, 2008.12.06 13:31

Galvenā redaktore

Man patiess prieks, ka cilvēki diskutē par kāda vārda pareizrakstību:) Tas, kā konkrētais vārds ir lietojams, nosaka valodnieki. Un to, kā valodnieki ir noteikuši, ikviens interesents var uzzināt vārdnīcā.Pie tam jāskatās jaunākajos izdevumos, jo, kā zināms, arī vārdu pareizrakstība reizēm mainās:)
Kečups ir svešvārds, ko raksta "Kečups" nevis, kā dažs ražotājs uz mērces etiķetes nodrukājis "Ketčups":)). Ja kāds netic uz vārda, var ielūkoties izdevniecībā "Avots tapušajā 2008. gadā izdotajā Svešvārdu vārdnīcā.
KEČUPS:)tā tam būs būt!!!

pirms 10 gadiem, 2008.12.08 09:43

Noderīgi