Smiltenē: Namu pārvaldei jāuzklausa neapmierinātība 10

Pēc 22. janvārī "Ziemeļlatvijā" publicētās Rīgas ielā 10 dzīvojošās Ineses Sukses vēstules un Smiltenes pilsētas pašvaldības izņēmuma SIA "Namu un komunālo uzņēmumu pārvalde" valdes priekšsēdētāja skaidrojuma par problēmām daudzdzīvokļu namā, redakcija uzklausīja kāda iedzīvotāja neapmierinātību.

 

Pirms kāda laika "Ziemeļlatvija" saņēma smiltenietes Ineses Sukses vēstuli, kurā viņa izklāstīja problēmu, kas skar viņas un vēl citu kaimiņu dzīvokļus Rīgas ielā 10. "Jau vairākus gadus mūsu ģimenei (un ne tikai mūsu) ir aktuāls jautājums par mitrumu dzīvoklī. Protams, ne reizi vien esam vērsušies namu pārvaldē ar sūdzībām, taču neviens mūs nav gribējis sadzirdēt," sieviete rakstīja vēstulē.

 

 

Skaidrojumu par aktualizēto problēmu prasījām arī Namu un komunālo uzņēmumu pārvaldes (NKUP) valdes priekšsēdētājam Raitim Melderim. Taču pēc publicētās vēstules un skaidrojuma "Ziemeļlatvijas" Smiltenes birojā vērsās Rīgas ielas 10. nama iedzīvotājs Guntis Zvirbulis. Viņu neapmierina NKUP attieksme pret iedzīvotājiem.

 

Zīmīte noplēsta?Jau iepriekš rakstījām, ka NKUP valdes priekšsēdētājs teica, ka šai mājai problēmas ir un būs vēl lielākas, ja visi dzīvokļu īpašnieki nepadomās par savu īpašumu un nerīkosies. Bijusi arī mājas kopsapulce, uz kuru bija ieradusies tikai I. Sukse.

 

 

"Esmu sašutis. Kā es varēju ierasties uz mājas kopsapulci, ja nezināju, ka tāda vispār būs. Komunālie zīmīti ar informāciju piesprauž pie ēkas ārdurvīm, bet bērni to noplēš. Vai tad nevar piezvanīt un informēt pa telefonu," sarūgtināts ir smiltenietis.

 

Savukārt R. Melderis apgalvo pretējo. "Tieši sapulces dienā apstaigāju visas mājas ieejas, lai pārliecinātos, ka zīmītes tur atrodas. Domāju, ka, iespējams, kāds noplēsis, ja uz sapulci ierodas tikai viens cilvēks. Bet nekā, zīmītes bija piespraustas. Šādā veidā mēs vienmēr esam informējuši iedzīvotājus par kopsapulcēm. Pa telefonu to nav iespējams izdarīt," saka R. Melderis.

 

Risinās kopīgiLai kopīgi risinātu Rīgas ielas 10. nama problēmas, tiks rīkota vēl viena mājas kopsapulce, kurā NKUP labprāt uzklausīs arī pārējo mājas iedzīvotāju viedokli. Sapulce notiks šo ceturtdien.

 

 

"Mēs vienmēr atbildam uz iedzīvotāju jautājumiem un izskatām viņu priekšlikumus par konkrēto māju. Parasti vērā ņemam vairākuma viedokli, kuru pēc tam izskatām kopīgi ar mājas vecāko. Jau tagad centīsimies noskaidrot, cik varētu izmaksāt remontdarbi," saka NKUP valdes priekšsēdētājs.

Komentāri 10

Nu sen jau namu apsaimniekotājam bija jābūt kontaktiem ar namu iedzīvotājiem.Kāpņu telpās ir pastkastītes visiem mājas iedzīvotājiem. Mājā dzīvoju jau 26 gadus neviena sapulce nav bijusi.Kā ievēl tos mājas vecākos arī nav skaidris. Lūdzu pienākumu aprakstu mājas vecākā ja kāds zin.

pirms 12 gadiem, 2009.01.26 18:10

YEC

Vai tā nav tā kopus cūka, kas nebarojas ne traka?

pirms 12 gadiem, 2009.01.27 15:38

R10

Nav konkurences apsaimniekotājam !
YEC , kas tā par kopus cūku, nesapratu.................

pirms 12 gadiem, 2009.01.27 16:29

Smiltenietis

Uz nabagmāju visus tos pīkstētājus un ņuņas. Ja nemaksā komunālos maksājumus vajag caur tiesu sviest ārā uz ielas. Noteikti ir tādi kas dzīvo 3istabās 1.5cilvēki un vaid. Istenībā uz vienu istabu kādus 7gab. un tad varees samaksāt komunālos maksājumus. Pamulkiši noprivatizēja un tagad paši raud. Valsts pareizi izdarija ka izdalija šādus īpašumus.

pirms 12 gadiem, 2009.01.27 16:57

INESE

Palasu te komentārus un kārtējo reizi saprotu, ka latvietim nav labākas barības par otru latvieti!!! Tiem, kam ar māju Rīgas ielā 10 nav nekāda sakara - labāk stāviet malā!!! Savukārt tiem, kam tā ir sāpe - nevis te gudrus komentārus bārstiet, bet nāciet uz tikšanos ar pārstāvjiem no namu pārvaldes un izsakiet savas domas aci pret aci, segvārdus neizmantojot!
Nosauciet kaut vienu daudzstāvu māju Smiltenē, kurai nav parādu! Vai tāpēc mums, kas savus maksājumus veic 100% un laikā, ir jādzīvo sapelējušos dzīvokļos?! Vai tas ir kāds noziegums - runāt par mums aktuālu problēmu un mēģināt rast risinājumu?

pirms 12 gadiem, 2009.01.27 23:45

Vienkārši fakts "iz dzīves" - Rīgā apsaimniekošanas maksa ir 0.45 Ls/m2. Ja kāds domā, ka par šo naudu tiek veikti remontdarbi, tad šis cilvēks ir ļoti naivs. Tā ir tikai "uzturēšana ". Tad ko jūs gribat? Pa 0.20 Ls/m2 lai vēl arī siltina sienas, maina jumtus, durvis, apkures sistēmas un ko tik vēl ne. Nu ja, namu pārvalde neko nedara, bet par naudu jau nerunāsim, viss par brīvu...

pirms 12 gadiem, 2009.01.28 09:31

iedzivotajs

Ir sāpigi°, ka tu maksā , bet kādi var nemaksāt un viņiem nekas nav ne sodus rēķina, ne liek ārā no dzīvokliem. Par ūdeni ari maksājam lielu naudu, bet kāds tas ir brūns visa vanna, izlietne netīra. Es dzīvvoju Limbažu ielā un mums vispār nav mājas vecākā

pirms 12 gadiem, 2009.01.28 11:51

INESE

Nevienu brīdi neesam gaidījuši, ka par apsaimniekošanas maksu, ko šobrīd maksājam, būtu iespējams veikt mājas renovāciju!!! Saprotam taču, ka ir jāņem kredīts, līdz ar to jāpaaugstina apsaimniekošanas maksa. Tāpēc arī rīkojam kopsapulci, lai uzzinātu reālus skaitļus, kas būs jāmaksā, ja mājas renovācija tiks veikta. Nekas nereāls tas nav, patiesībā jau viss atkarīgs no mājas iedzīvotāju vairākuma viedokļa. Cerība mirst pēdējā!:)

pirms 12 gadiem, 2009.01.28 20:13

Jau labu laiku Smiltenes pisētā mēs maksājam dārgu naudu par ūdeni. Cenas pacēla jau pirms attīrīšanas iekārtu iekārtošanas un palaišanas. Tad kādēļ man joprJau labu laiku Smiltenes pisētā mēs maksājam dārgu naudu par ūdeni. Cenas pacēla jau pirms attīrīšanas iekārtu iekārtošanas un palaišanas. Tad kādēļ man joprojām no krāna tek brūns ūdens??? Par ko mēs maksājam to milzu summu???ojām no krāna tek brūns ūdens??? Par ko mēs maksājam to milzu summu???

pirms 11 gadiem, 2009.08.20 23:14

Jau labu laiku Smiltenes pisētā mēs maksājam dārgu naudu par ūdeni. Cenas pacēla jau pirms attīrīšanas iekārtu iekārtošanas un palaišanas. Tad kādēļ man joprJau labu laiku Smiltenes pisētā mēs maksājam dārgu naudu par ūdeni?

pirms 11 gadiem, 2009.08.20 23:15

Noderīgi