Smiltenē: Vajadzīgs mājas kopsapulces lēmums 13

Raitis Melderis: Šai mājai problēmas ir un būs vēl lielākas. Bet, ja pārējiem dzīvokļu īpašnieki ir vienaldzīgi, tad mēs arī neko nevaram izdarīt.

 

Labdien!Vēršos pie Jums, lai mūs beidzot kāds varbūt sadzirdētu... Runa ir par daudzstāvu dzīvojamo māju Smiltenē, Rīgas ielā 10. Ja nemaldos, tad šī ir viena no vecākajām daudzstāvu dzīvojamajām ēkām Smiltenē. Jau vairākus gadus mūsu ģimenei (un ne tikai mūsu) ir aktuāls jautājums par mitrumu dzīvoklī.

 

Protams, ne reizi vien esam vērsušies Namu pārvaldē ar sūdzībām, taču neviens mūs nav gribējis sadzirdēt. Esmu arī vērsusies namu pārvaldē ar iesniegumu (apstiprinātu kopiju atstājot arī sev), ka mūsu dzīvoklī lietainā laikā no balkona puses līst iekšā ūdens, bet tā arī nekas netika risināts.

 

 Zinu, ka vajadzēja būt uzstājīgākai un rakstīt arvien jaunus iesniegumus, "iet virsū" namu pārvaldei, bet šobrīd dzīvoju mājās ar diviem maziem bērniņiem un, atklāti sakot, nerodu laiku un nu jau vairs arī spēku cīnīties...

 

Visās trijās istabās ārsienas ir klātas ar pelējumu, kaut pirms diviem gadiem istabas tika izremontētas. Vīrs runāja ar celtniecības speciālistiem par risinājumu, reālā situācija esot tāda, ka īsti neesot jēgas istabas siltināt no iekšpuses, jo pelēs tik un tā.

 

Vienīgais reālais risinājums būtu mājas siltināšana no ārpuses. Saprotam jau, ka valstī šobrīd ekonomiskā krīze utt., taču par kādu sodu mums un mūsu mazuļiem ir jādzīvo, pelējuma ieskautiem?! Ja runa būtu tikai par pieaugušajiem, es vēl sakostu zobus, bet pelējums ir ļoti spēcīgs alergēns, un mūsu bērniņi jau tāpat ir alerģiski. Sekas var būt astma... Tās nav manas iedomas, tas ir ārsta slēdziens!

Negaidu jau nekādus brīnumus, taču varbūt ar Jūsu starpniecību mēs vismaz varētu uzzināt, kādas ir iespējas sagaidīt to, ka māja tomēr tiktu siltināta no ārpuses? Kādu risinājumu iesaka Namu pārvalde un Smiltenes pilsētas dome?

Vispār jau jautājums par mūsu mājas siltināšanu nav no "zila gaisa" paķerts, jo vēl gada nogalē bija mājas sapulce, kurā Namu pārvaldes priekšsēdētājs Raitis Melderis izteica domu, ka šī māja būtu jāsiltina. Tikai gribētos zināt, vai šis "būtu" varētu pārvērsties konkrētā, mērķtiecīgā darbībā!

Ar cieņu,Inese Sukse

 

Raitis Melderis,

Smiltenes pilsētas pašvaldības uzņēmuma SIA "Namu un komunālo uzņēmumu pārvalde" valdes priekšsēdētājs:

 

Šai mājai problēmas ir un būs vēl lielākas. Bet, ja pārējiem dzīvokļu īpašnieki ir vienaldzīgi, tad mēs arī neko nevaram izdarīt.

Šai mājai problēmas ir un būs vēl lielākas. Nama pašreizējais stāvoklis ir tāds, kā aprakstīts vēstulē. Ja tuvāko piecu gadu laikā mājas iedzīvotāji nesapratīs, nedomās un nerīkosies, tad pēc pieciem desmit gadiem tā vienkārši sabruks.

 

Savulaik tur esam uzlikuši cementa apmetumu, lai ūdens tik daudz neietu iekšā. Bet ķieģeļi turpina drupt, tie savu laiku ir nokalpojuši. Mēs varam mājā ieguldīt tik daudz līdzekļu, cik dzīvokļu īpašnieki samaksā par apsaimniekošanu.

 

 Bet, ja pārējiem dzīvokļu īpašnieki ir vienaldzīgi, tad mēs arī neko nevaram izdarīt. Rīgas ielas 10. nama kopsapulcē ieradās tikai viens cilvēks, Sukses kundze, bet pārējiem vienalga, kas notiek ar viņu īpašumu. Diemžēl bez mājas pārējo dzīvokļu īpašnieku piekrišanas darbus uzsākt nav iespējams.

 

Tas jāpadomā pārējiem dzīvokļu īpašniekiem, nevis namu pārvaldei un domei. Vispirms jāsāk pašiem, katram par savu īpašumu ir jādomā, jo sienas un jumts ir kopīpašums. Jāatceras, jo vēlāk sāks kaut ko darīt, jo dārgāk tas izmaksās.

Veicot nepieciešamos remontdarbus, dzīvokļi būs nedaudz siltāki, tomēr būtiskākais neies postā īpašums. To var izdarīt, nedaudz palielinot apsaimniekošanas maksu.

Šī problēma Smiltenē ir vairākām daudzdzīvokļu mājām, pat tādām, kas celtas salīdzinoši nesen.

Komentāri 13

Mājas sapulcēs neko panākt neizdodas, jo tie dzīvokļu īpašnieki kuriem dzīvokļi neatrodas pie ārsienas nekad nepiekritīs par mājas siltināšanu, jo viņiem viss ir labi un nekas nepelē! Tas pats notiek arī ar Rīgas ielas 3 sienām!

pirms 12 gadiem, 2009.01.21 09:48

Tie laiki, kad par visu atbildēja namu pārvaldes, ir beigušies. Mājā visiem ir savi privatizēti dzīvokļi, tāpēc pašiem īpašniekiem vien ir jādomā, kā īpašumu saglābt. Vai nu maksājiet lielāku apsaimniekošanas naudu, vai ņemiet visa māja kredītu un apsiltiniet māju. Tas būtu vajadzīgs visām daudzdzīvokļu majām pilsētā. It kā jau liekas, ka tas būs dārgi, bet par apkuri gan būs jāmaksā mazāk, un māja būs siltāka. Šķiet, ka mūsu pilsētā nav daudz tādu iedzīvotaju, kas domātu tālejošāk. Kad vairs nespēs samaksāt par siltumu, kas izkūp gaisā, tad varbūt arī apsiltinās mājas.

pirms 12 gadiem, 2009.01.21 12:33

Vienmēr jau ir labi vainu novelt uz kādu citu. Neatceros laikus, kad šitām visām mājām nebūtu bijušas problēmas. Jumts tek - jā, lietus sezonā Jums vienmēr jumts tecēs, aplūst dzīvoklis plīstot kādai trubai - jā, nu neko darīt. Rīt sataisīsim. Apsaimniekošanas maksu maksā visi dzīvokļu īpašnieki un jau gadiem ( arī tad, kad dzīvokļi vēl nebija privatizēti), tik nekas nav darīts no NKUP puses , lai tos namus patiešām uzlabotu! Nerunāsim nemaz par gadījumu, ja kas plīst vai trūkst brīvdienās, jo tad darbiniekiem esot jāmaksā kā par "haltūru". Pareizi tagad dzīvoklis ir privātīpašums un tiekat paši galā ar savu īpašumu un kopīpašumu.

pirms 12 gadiem, 2009.01.21 13:20

Rīgas-3 ārdurvis ir vienkārši briesmīgā stāvoklī,vai tad NKUP nevarētu tās nomainīt?

pirms 12 gadiem, 2009.01.21 14:33

Turpretī citām mājām pilsētā durvis ir nomainītas, lai gan iepriekšējām nebija ne vainas. KNUP varēja to naudu labāk pataupīt, lai vēlāk varētu apsiltināt mājas nevis tērēt tāpēc, lai tauta redzētu, ka kaut kas tiek darīts.

pirms 12 gadiem, 2009.01.21 17:51

Smiltenietis

Taisniiba ir tas ka komunismu taa arii neuzcēlām. Bet uzskats ka kādam par visu jāmaksā ir joprojām. Vai kāds samainīs manai mājai jumtu???? Nosiltinās sienas???? Nee tacu. Ņergas un lupatnieki ir visi tie kas raud un grib lai viu pienes uz paplātes.

pirms 12 gadiem, 2009.01.21 19:08

Tur jau tā lieta, ka maksa tiek ievākta, bet darīts gan netiek nekas!

pirms 12 gadiem, 2009.01.21 19:16

ekskursants

Te izlasot dažu viedokli var justies kā ekskursants, kas nokļuvis atpakaļ komunistu laikos.Atrodas vēl ļautiņi,kas domā ka kādam citam jāmaksā,vai piemēram komunālajiem kā burvjiem jāpārvērš pašu simboliskās apsaimniekošanas maksas kaut cik nozīmīgā summā.lai kapitāli rekonstruētu privatizētu dzīvokļu kopīpašumu.Ja paši īpašnieki neko negribēs darīt reālu tad stāvoklis pasliktināsies,bet ne jau nu tā ka sabruks pēc pāris gadiem.

pirms 12 gadiem, 2009.01.21 19:45

Taisnība jau ir, ka ar esošo apsaimniekošanas maksu īpaši lielus remontdarbus nevar veikt, bet vai NKUP kā apsaaimniekotājam nevajadzētu aktīvāk skaidrot dzīvokļa īpašniekiem par papildus līdzekļu piesaistes nepieciešamību ēku remontdarbos.
Bieži braucu uz Valku un man drusku pārņem skaudība, jo pēdējos gados daudzām mājām tur tiek mainīti jumti, logi, durvis. Acīmredzot valcēnieši ir sapratuši, ka bez papildus finansējuma (kredīta) neko lielu nevar veikt. Varbūt NKUP priekšniecība varētu painteresēties kā kaimiņos šo jautājumu risina!

pirms 12 gadiem, 2009.01.21 21:47

antiņš

Re tauta, gribējāt katrs savu šūniņu privātu, nu tad dzīvojat ar savu ieguvumu! Pēc pieciem gadiem tās kastes sabruks un varēsat atkal domāt ko privatizēt.
privatizējāt gan, maksājat jau tāpat vairāk nekā tādas pašas platības privātmājās dzīvojošie. Tie vismaz savu būdeli var nosaukt par savu, jo tās kāpņu telpā nesmēķē sveši ļaudis, nepiemīž sveši kaķi un dzērāji nedauza durvis.
Tā kā novēlu jums laimīgie latvieši, privatizējiet visu ko redziet, bet valsts dzīvojamo fondu vairs nebūvē, jo īre tai neinteresē, lai vārās privātie un mākleri un vispār, kur te vēl ir latvieši? Man šķiet, drīz te to nebūs..

pirms 12 gadiem, 2009.01.22 00:24

tas atiecas ari uz privatmajam kuriem no gaisa nokrita ipasumi prasa nevajas ires maksas bet majas ir traka stavokli pilnigi nerupejas par irniekiem

pirms 12 gadiem, 2009.01.22 13:47

ARTŪRS

ES TĀ PALASU UN PIE SEVIS NODOMĀJU =CILVĒKI AR PADOMJU LAIKA SMADZENĒM

pirms 12 gadiem, 2009.01.22 14:41

Redziet nu, atlika tikai "Ziemeļlatvijai" uzrakstīt, tagad pie mums, Rīgas ielā 10, rosība kā skudru pūznī - gan mūsu kaimiņi sarosījušies, gan arī Namu pārvaldes darbinieki skrien pelējušās sienas lūkoties!!! Ceru, ka mums izdosies kādu risinājumu rast, lai "vilks paēdis un kaza dzīva"!:)

pirms 12 gadiem, 2009.01.26 17:46

Noderīgi