Smiltenes komunālie netraucē darbu bebriem 11

Kāds portāla www.ziemellatvija.lv lietotājs, brīvdienās pastaigājoties gar Tepera ezeru, konstatēja, ka vietu iemīļojuši bebri. Pie volejbola laukuma nolauzti bērzi un netālu no peldētavas bebrs sācis grauzt ozolu. Smiltenietis centies glābt seno ozolu, tāpēc aplicis tam apkārt sētiņu.

 

Smiltenietis Kaspars Stūrmanis cer, ka atbildīgās iestādes centīsies skaistos kokus saglābt un pasargāt tos no bebriem. Sazinoties ar Smiltenes pilsētas domes ainavu arhitekti Laimu Šmiti-Ūdri uzzinājām, ka pirms divām nedēļām Apstādījumu saglabāšanas komisijas priekšsēdētājs Uldis Rudzītis konstatējis, ka bebri sākuši postīt ozolu netālu no Tepera ezera peldētavas.

 

 

Viņš par to pavēstījis atbildīgajiem, proti, Smiltenes pilsētas pašvaldības uzņēmumam SIA "Namu un komunālo uzņēmumu pārvalde". Uzņēmums divu nedēļu laikā nebija darījis neko, lai atturētu bebrus no tālākas rīcības.

 

"Šo konkrēto postījumu apskatījām vakar. Izskatās bēdīgi, centīsimies koku glābt. Trakākais ir tas, ka bebrs apgrauzis mizu kokam visapkārt. NKUP ir uzdots šo lietu risināt. Paldies iedzīvotājam, kurš pamanījis postījumus un ar saviem materiāliem centies ozolu pasargāt," saka domes ainavu arhitekte.

 

Viņa pastāstīja, ka katru gadu bebri iecienījuši tieši Tepera ezera apkārtni. "Iepriekšējos gados bebri grauzuši bērzus un kanāla malā vecos vītolus. Mēs ar Apstādījumu komiteju skatījāmies, ka vītolus vispār vajadzētu ņemt ārā, jo no vecajiem stumbriem aug tikai tādas mazas atvases, ko iemīļojuši šie dzīvnieki. Vītoli nav vērtība, bet ozols gan," uzskata L. Šmite-Ūdre.

 

No ainavu arhitektes uzzinājām, ka ik gadu NKUP ir uzdots apsekot šīs vietas un aizsargāt kokus no postījumiem. "Šim ozolam būs jāliek apkārt papildu siets. Vēl es pakonsultēšos ar dārznieku, kā labāk saglabāt ozolu," uzskata ainavu arhitekte.

 

Sazvanoties ar NKUP ainavu tehniķi Baibu Rubeni, klausules otrā galā atskan smiekli. "Es uz koku paskatījos. Nu nezinu, tur vēl jāiet visiem kopā un jāspriež, man šķiet, ka ozols ir pārāk bojāts. Ozols ir svarīgs, bet šajā gadījumā, pēc viņa vispārējas veselības pakāpes, ainavas vērtība nav augsta. Es dotu piecas balles. Ilgmūžīgs šis koks nebūtu. Šajā gadījumā bebrs kokam palīdz," uzskata B. Rubene. Viņa atzina, ka tieši tāpēc šo divu nedēļu laikā nekas nav ticis darīts. Piebilstot, ka ne visu var pagūt laikus. Toties bērziem, kas aug blakus volejbola laukumiem, NKUP uzlikšot apkārt sētu.

 

 

Ja arī jūs pamanāt ko līdzīgu pilsētā un ārpus tās vai esat ieraudzījuši interesantas lietas, rakstiet "Ziemeļlatvijas" portālam uz [email protected].

Komentāri 11

Arī ozolam jāliek sēta un tas dzīvos,vismaz tā ir ar pagājušajā gadā apgrauztajiem kokiemturpat Tepermalā.

pirms 12 gadiem, 2008.10.28 11:16

fils

Sazvanoties ar NKUP ainavu tehniķi Baibu Rubeni, klausules otrā galā atskan smiekli.


Kas tu,ko smiet?

pirms 12 gadiem, 2008.10.28 12:20

Aizbrauciet uz Niedrāju ,tur jau drīz negūs ko grauzt...

pirms 12 gadiem, 2008.10.28 16:14

Niedrājs tiešām jau no visiem krastiem ir apgrauzts! Berbi ļoti ēdelīgi.

pirms 12 gadiem, 2008.10.28 16:58

Tofiks

Vispār tas no vienas puses ir ļoti labi, īpaši GNP teritorijā, jo visi tie liegumi padarījuši upju un ezeru krastus par džungļiem. Paskatoties vecas fotogrāfijas, redzam skaistus upju krastus bez brikšņiem. Cerams, bebri nenāks tālāk par lieguma joslu un ņems priekšā krūmus. Ja ne, kādreiz varbūt vēlēsim bebru prezidentu :D

pirms 12 gadiem, 2008.10.28 17:19

juureens

NKUP Tas nu gan ir viens "VARENS" uzņēmums!

pirms 12 gadiem, 2008.10.28 18:00

vienkarsi smiltene nogrims ar banditiem un slinciem ja neko nepanaks

pirms 12 gadiem, 2008.10.29 10:17

Arnis

Rubenei tas viss ir pie vienas vietas-smīn ka visi stulbeņi viņ a tā gudrā -grāmatas salasījusies, aizbrauc līdz parkam uzpīpē un brauc tālāk.Priekš kam tādu ainavu tehniķi vajag ka neko nedara

pirms 12 gadiem, 2008.10.29 15:11

XXX

Kādu laiku atpakaļ pie portāla raksta, kur bija informācija par cietsirdīgi nobendētiem suņiem, parādījās vairāki mednieku un suņu nīdēji. Tagad taču ir pienācis mirklis, kad medību noliedzēji var pierādīt, ka viņu vārdi nav tikai puskapeikas vērti. Viņiem ir reāla iespēja pierādīt, ka bez mednieku palīdzības ir iespējams apturēt bebru izplatību, ierobežot viņu postījumus. F8, X-43, Māri un citi - uz priekšu - pie darbiem! :)))

pirms 12 gadiem, 2008.10.29 18:50

Noderīgi