Smiltenes pagastā mēnešiem ilgi grāvī guļ nolauzta ceļa zīme

Jau vairākus mēnešus Smiltenes pagasta Kalnamuižā, Līgo ielas malā, grāvī iemesta ir atradusies ceļa zīme "Iebraukt aizliegts" jeb "ķieģelis". "Ziemeļlatvija" saņēma kāda lasītāja lūgumu noskaidrot, kurš un kāpēc šo zīmi ir nozāģējis vai nolauzis.

Kaut arī sarunās ar atsevišķiem gados jauniem pagasta iedzīvotājiem ir nojaušams, ka kāds vainīgo varētu zināt, policija lietas apstākļus nav izmeklējusi.

Smiltenes policijas iecirknī "Ziemeļlatvija" noskaidroja, ka iesniegums par ceļa zīmes sabojāšanu nav saņemts un policija par šādu faktu pat nav informēta.

Rosina ierobežot ātrumu Valsts akciju sabiedrības "Latvijas valsts ceļi" Smiltenes nodaļas vadītājs Juris Jansons skaidro, ka Līgo iela ir pagasta ceļš un attiecīgi ceļa zīmes īpašnieks ir pagasts. Par nolauzto ceļa zīmi "Ziemeļlatvija" piektdien informēja Smiltenes pagasta pārvaldi.

Zīme "Iebraukt aizliegts" pirms tās sabojāšanas darbojās īsā Līgo ielas posmā: stāvā nogāzē, kur iela izved uz galvenā ceļa un kur attiecīgi bija vienvirziena satiksme.

"Pat nezinu, vai "ķieģeli" vajag atjaunot, jo tas neko nedeva. Vienkārši nedrīkstēja nobraukt lejā no kalna," spriež ielas iedzīvotājs Jānis Gulbis.

Viņš pieļauj, ka drīzāk vajadzētu Līgo ielā uzlikt ceļa zīmi par ātruma ierobežojumu līdz 30 kilometriem stundā, kā dzīvojamā zonā. Tādu viedokli atbalsta arī cits ielas iedzīvotājs Valdis Laganovskis.

Vispirms vajag iesniegumu Līgo ielas abās pusēs atrodas privātmājas, kuru iemītnieku mieru traucē lielā ātrumā cauri braucošas automašīnas. Cilvēki ievērojuši, ka salīdzinoši nesen kvalitatīvi uzklāto asfalta segumu ātrumsacīkstēm izmēģina jaunieši. Līgo ielā dzīvo arī ģimenes ar maziem bērniem, un vecākiem ir iemesls raizēties par viņu drošību.

Ja iedzīvotāji vēlas, lai ielā uzstādītu ceļa zīmes par ātruma ierobežojumu, viņiem ar iesniegumu ir jāvēršas Smiltenes pagasta pārvaldē, "Ziemeļlatvija" noskaidroja novada domē.

Savukārt, lai policija izmeklētu ceļa zīmes sabojāšanu, vispirms ir vajadzīgs iesniegums. Lietas apstākļu noskaidrošanu gan sarežģītu fakts, ka tas ir salīdzinoši sens notikums.

Noderīgi