Stāvlaukumu pārvēš par sadzīves atkritumu izgāztuvi 7

Kāds šoferītis, braukājot no Smiltenes uz Alūksnes pusi, bieži novērojis, ka stāvlaukums pirms Dzeņiem pārvērties par kārtīgu atkritumu izgāztuvi. Lai situācija nepasliktinātos, viņš rosina šādas vietas slēgt.

"Pirmdien, braucot garām Dzeņiem, redzēju, ka ceļinieki tīra stāvlaukumu. Vakarā, braucot uz Smilteni, konteineri visi bija pilni. Pat maisi blakus zemē salikti. Privāto atkritumu vieta uztaisīta.

 

 

Tādu cūcību Alūksnes pusē nekad neesmu novērojis, pie mums gan. Jātaisa stāvlaukums ciet, citādāk iestādei lieka nauda jāmaksā. Tāpat tur fūres reti stāv, ziemā praktiski neviena. Kurš tur stāvēs tādos atkritumos," "Ziemeļlatvijai" stāsta šoferītis no Smiltenes.

 

Domā, ka piemēslo vietējieStāvlaukumā pirms Dzeņiem viņš šādu situāciju novērojis bieži. "Samestas auto detaļas, autiņbiksītes, papīri vienmēr pa apkārtni izmētāti. Pēc redzētā man šķiet, ka piegružotāji ir vietējie," uzskata šoferītis.Grundzālietis Māris ar nožēlu atzīst, ka no Smiltenes puses braucošajiem piegružotais stāvlaukums ir kā Grundzāles vizītkarte.

 

 

"Atkritumu konteineri tur ir pārbāzti. Pats neesmu nevienu piegružotāju redzējis. Tad jau būtu jātup krūmos un jāvaktē. Nedomāju, ka tie varētu būt smago automašīnu šoferīši. Visvairāk žēl, ka laukumu kopā ar bērniem sakopām lielajā Vislatvijas talkā.

 

 

Nedomāju, ka stāvlaukuma aizslēgšana ko mainīs. Drīzāk vajadzētu atkritumu konteinerus ar vāku, jo tagad vējš daudz ko aizpūš. Labāk, lai cilvēki atkritumus met tiem paredzētajos konteineros, nekā aizved un izgāž mežā," domā Māris. Viņš piebilst, ka šāda problēma nav tikai pie viņiem.

 

Pamazām slēdz stāvlaukumus"Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka akciju sabiedrība "Latvijas valsts ceļi" kopā ar Smiltenes ceļu rajonu pieņēmusi lēmumu - pakāpeniski slēgt stāvlaukumus, citādi atkritumu daudzums tajos tikai palielinās."Šo autostāvlaukumu būtība nav sadzīves atkritumu izgāztuve.

 

 

 Tāpēc te nelīdzēs tvertnes ar vākiem. Ja cilvēki to nesapratīs, tad vienīgā izeja būs slēgt stāvlaukumus. Sākām slēgt ciet jau pērn," stāsta Smiltenes ceļu rajona direktors Guntis Beļicskis. Iespējams, ka šādu likteni drīzumā piedzīvos arī stāvlaukums pirms Dzeņiem, un tad tajā nevarēs atvilkt elpu kāds godīgs šoferītis.

Komentāri 7

Sen bija laiks to laukumu slēgt!!!lai vietējie Grundzāles cūkmeņi nopērk sev atkritumu kastes

pirms 11 gadiem, 2009.09.23 14:48

garšoalus

Kā vienmēr-arī šinī situācijā zivs pūst no galvas. Patiesībā ne jau tikai Dzeņi ir tā sāpīgākā vieta. Tas vis ir saistīts ar ES prasību slēgt vietējās izgāztuves lauku pagastos, atkritumu apsaimniekošanu nododot kādai "miskastnieku" kompānijai. Kura-kā jau parasts Latvijā- ir monopola situācijā, konkrētajā reģionā. T.i.nosaka savus tarifus un ja ne sabiedrisko pakalpojumu regulatora, tad šo pakalpojumu cena būtu vienkārši "kosmiska". Rezultātā-reti kura mājsaimniecība var norēķināties par pakalpojumu un šādu stihisku izgāztuvju veidošanās ir tikai likumsakarīga. Secinājums ir visai vienkāršs-tā vietā lai organizēti apsaimniekotu vietējo izgāztuvi, piespiežam ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem katrai mājsaimniecībai turēt pie mājas ne visai lētos konteinerus. Savukārt mājsaimniecības izvēlas vis lētāko tarifu plānu konteineru izvešanai, kas absolūti neatbilst patiesajam atkritumu apjomam- pilnas ceļmalas ar starpību starp konteineru kapacitāti un mājsaimniecību saražoto.Super, tālāk parādās šādas izgāztuves, kuras vienu aiz otras tikai taisam ciet, cerot ka tas ir risinājums. Ha-Jums veči barjeru nepietiks, lai norobežotu ikvienu ceļa malu, tā, kā varbūt ir pēdējais laiks sākt ar galvu iedraudzēties.
P.S. Vēl jau mums ir arī meži, ezeri, purvi, upes utt., ja saprotiet ko ar to domāju.

pirms 11 gadiem, 2009.09.23 15:14

G

Grundzālē jau centrā ir visiem atkritumu urnas. Laukos varbūt visiem vēl nav. Bet tas nenozīmē, ka vainīgi tikai grundzālieši. Vajag tiešām pēc izvešanas pavaktēt. Būtu interesanti. Uzticēt pašvaldībai kādam medniekam šo darbiņu.

pirms 11 gadiem, 2009.09.24 10:09

Globuss

Atkritumu savākšanai jābūt bezmaksas. Maksu par iepakojuma savākšanu un utilizāciju jāiekļauj ražotājam preces cenā. Kautkāds zaļais punkts jau eksistē tagad, kur šie izdevumi esot ietvert. Nezinu gan kā ar kartupeļu mizām.

pirms 11 gadiem, 2009.09.24 14:38

kapracis

Jā, nav gan Alūksnes pusē tik ļoti piecūkotas ceļmalas, jo, diemžēl tur tādu konteineru vispār nav.Bieži braucu pa šoseju uz Smiltenes pusi un esmu redzējusi kā dažādas mašīnas(arī busiņi) piebraukuši pie konteinera iztukšo savus braucamos. Varu droši apgalvot ka tie nav vietējā pagasta iedzīvotāju braucamie, jo tos es pazīstu ,bet kaimiņu pagasta braucamos gan arī esmu sazīmējusi, varētu pat nosaukt pēc uzvārdiem, bet šoreiz lai paliek.
Var jau slēgt visus stāvlaukumus, kādam tas būtu liels atvieglojums,bet vai tad tie nebija domāti šoferīšu atpūtai. Ceļmalās stāvēt nedrīkst,meža ceļos arī nedrīkst-un ko darīt, ja savas tualetes nav līdzi. It īpaši lielajām mašīnām tad vispār nebūs kur apstāties- un, vai tad tā būs izeja?

pirms 11 gadiem, 2009.09.24 15:11

Skārdene

Manam konteinereram arii sasodiiti maza kapacitaate, starpiiba starp maajsaimnieciibaa sarazoto -manaama celmalaa!

pirms 11 gadiem, 2009.09.25 09:04

to Globuss un Skārdene

"Atkritumu savākšanai jābūt bezmaksas" - tur jau tā lieta, kāpēc "cūkmenu kļūst arvien vairāk", ka uzskata ka par to nav jāmaksā. Kurš tad maksās apsaimniekotājiem utt. Tās izmaksas nav lētas. Un ja konteiners par mazu VAJAG SĀKT ŠĶIROT vai vismaz pasūtīt lielāku konteineru!

pirms 11 gadiem, 2009.09.25 20:50

Noderīgi