Tiek meklētas viesģimenes visā Latvijā

Jau šīs vasaras izskaņā YFU programmas (Youth For Understanding) ietvaros Latvijā iebrauks 15 apmaiņas skolēni no visas pasaules, kas Latvijā pavadīs vienu mācību gadu, lai iepazītu mūsu zemes kultūru, sabiedrību, kā arī apgūtu latviešu vai krievu valodu. 

Tā kā apmaiņas skolēni sava apmaiņas gada ietvaros dzīvo vietējās ģimenēs, ir izsludināta jaunu viesģimeņu meklēšana visā Latvijā. 
“Šobrīd meklējam ģimenes, kas ir gatavas savā lokā uz gadu uzņemt 15–18 gadus jaunu apmaiņas skolēnu no ārzemēm,” stāsta YFU Latvija programmu koordinatore Baiba Ezeriņa. “Viesģimenes uzdevums ir palīdzēt jaunietim iepazīt mūsu valsti, apgūt latviešu valodu, kā arī atbalstīt ikdienā.” 


Jau zināms, ka vasaras izskaņā Latvijā iebrauks 15 apmaiņas skolēni no dažādām pasaules valstīm – Vācijas, Taizemes un Argentīnas. Viesģimenes šiem apmaiņas skolēniem tiek meklētas visā Latvijā, potenciālās viesģimenes dzimtā valoda var būt gan latviešu, gan krievu. 


“Viesģimenes nozīme apmaiņas skolēna dzīvē ir neaprakstāma – tā ir iespēja ne tikai gūt starptautisku pieredzi, iepazīt apmaiņas skolēna dzimtās zemes kultūru, bet arī uzlabot savas svešvalodu zināšanas, saprašanās prasmes, paplašināt savu redzesloku,” viesģimenes ieguvumus uzsver YFU Latvija programmu koordinatore Baiba Ezeriņa.


Jankavu ģimene ir tikai viena no ģimenēm, kas pie sevis uz gadu ir uzņēmuši apmaiņas skolēnu. Laiku, kad ģimenē dzīvoja Ilians no Vācijas, viņi atceras ar smaidu un pozitīvām domām. “Viņš it kā mācījās no mums, bet tikpat interesanti arī bija mums  - pamācīties no viņa! Ilians iepazīstināja mūs ar Vāciju, gatavoja viņu tradicionālos ēdienus, pārbaudīja vācu valodas mājas darbus,” atceras Jankavu ģimenes atveses.  (Jankavu ģimenes kopbilde kopā ar apmaiņas skolnieku Ilianu pielikumā).


Līdzšinējās YFU darbības pieredzē novērots, ka interesantu apmaiņas gada pieredzi gūst gan tie apmaiņas skolēni, kas savu apmaiņas gadu pavada Rīgā, gan arī tie, kas savu apmaiņas gadu pavada Latvijas nostūros, mazos ciematiņos pat vairāku simtu kilometru attālumā no Rīgas. “Visas šīs pieredzes ir bijušas neaprakstāmas – katram jaunietim līdz ar to arī apmaiņas gads izvēršas unikāls,” piebilst YFU Latvija programmu koordinatore.


Par viesģimeni var kļūt ikviena ģimene, kas vēlas gūt šādu starptautisku pieredzi un kurai ir iespējas savās mājās izmitināt apmaiņas skolēnu uz vienu gadu. Apmaiņas skolēniem nav nepieciešami grezni apartamenti, bet gan draudzība un gultasvieta, istabu apmaiņas skolēns var dalīt ar vesbrāli vai viesmāsu no Latvijas. Bez ēdienreizēm, kuras apmaiņas skolēns pavada kopā ar viesģimeni, pārejos ikdienas tēriņus sedz apmaiņas skolnieka īstā ģimene. Lai kļūtu par viesģimeni, jāsazinās ar YFU Latvija – zvanot: 67 212 025 vai rakstot: [email protected]


YFU ir viena no lielākajām skolēnu apmaiņas organizācijām pasaulē, kas dod iespēju vidusskolēniem vienu mācību gadu pavadīt ārvalstīs, dzīvojot izvēlētās zemes vietējā ģimenē un mācoties vietējā skolā. Ik gadu YFU programmā piedalās ap 7000 jaunieši no visas pasaules. Sadarbībā ar YFU Latvija nākamo mācību gadu Latvijā pavadīs 16 skolēni, bet 27 vidusskolēni no Latvijas dosies apmaiņas gadā uz kādu no pasaules valstīm gūt savu apmaiņas gada pieredzi ārzemēs.

Noderīgi