Trūcīgajiem mācīs iekopt mazdārziņu un iegūt medu no pienenēm 2

Latvijas Samariešu apvienības Eiropas paku izdales punktos, īstenojot Eiropas paku izdali trūcīgajām personām, no marta notiks dažādi papildpasākumi Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām ietvaros. 

“Papildus pasākumus rīkojam ar mērķi izglītot cilvēkus, sniegt viņiem izpratni par daudzām ikdienā būtiskām lietām, motivēt un iedrošināt paša spēkiem censties uzlabot savu ikdienu. Latvijas Samariešu apvienība vēlas cilvēkiem dot ne tikai “zivi”, bet arī “makšķeri”, kas ilgtermiņā ir daudzkārt noderīgāk, nekā pieradināt tikai saņemt jau gatavu palīdzību,” saka Latvijas Samariešu apvienības Pārtikas bankas vadītāja Agita Kraukle.

Pasākumos reģionos tiks piedāvāts iegūt zināšanas kā datorprasmēs, internetbankas lietošanā, ikdienas budžeta plānošana un pārdomāta pārtikas iegāde, tā arī stāstīts par ēdiena pagatavošanu mājās, mazdārziņu iekopšanu un citiem lietderīgiem padomiem.

Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām atbalsta mērķis ir mazināt nabadzības ļaunākās formas, sniedzot nefinansiālu palīdzību vistrūcīgākajām personām. Ar fonda atbalstu paredzēts mazināt vistrūcīgāko iedzīvotāju nenodrošinātību ar pārtiku, mājsaimniecību ar bērniem materiālo nenodrošinātību.

Plānotajām aktivitātēm trūcīgām vai krīzes/ārkārtas situācijā esošām personām jāpiesakās, zvanot uz norādītajiem tālruņa numuriem, un tās notiks šādos Latvijas Samariešu apvienības Eiropas paku izdales punktos: 

Strenču un Jercēnu pagasta izdales punkts (P.Zemitāna iela 5, Strenči un “Jercēnamuiža”, Jercēni, 29485861) 

Marta beigas/aprīlis – informatīva lekcija par mazdārziņu iekopšanu. 

Maijs – jūnijs – lekcija par pirmajiem dabīgajiem vitamīniem (priežu un liepu pumpuri, nātres, māllēpenes), kā no pieneņu ziediem pašiem gatavot medu.


Smiltenes novada izdales punkts (Kalnamuiža 2, Smiltenes pagasts, 25691392)

Konsultācijas par atbalsta saņemšanas iespējām no pašvaldības un citām nevalstiskajām organizācijām. 


Komentāri 2

lauciniece

Cilveks kas darbojas un neslinko nebus trucigais...trucigie rapec ir tadi ka slinko un negrib neko darit...Sadiem pat iedodot trusus,vistinas saimniekosanas saksanai vini pa slinku uztaisit normalas budas un audzet savu galu,olinas....kur vel normalu darzinu kads tur taisis...pilnigas mulkibas.Trucigi vini gandriz 100procentigi ir aiz slinkuma....zel bernu kas aug sadas gimenes..:(

pirms 5 gadiem, 2016.03.13 22:34

real i.D.

Vien. Lauciniece,
Varbūt trūcīgie tieši tåpēc ir trūcīgi, ka dažiem ir pret viņiem tāda attieksme. Varbūt viņi vēl bērni būdami, vai jaunībā ir gribējuši kaut ko darīt, bet tad ir uzradies kāds visszinis, kas ir šos cilvēkus izsmējis, izspiedis savu zīmogu un lepni aizgājis?
Priekš par tiem, kas cenšas palīdzēt un pamācīt, kā lietas darāmas, nevis vīzdegunīgi bārstās ar savu viedokli.

pirms 5 gadiem, 2016.03.14 09:07

Noderīgi