Uzzini par OCTA! Skaidojumu sniedz eksperts

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) OCTA mēneša ietvaros uzsāk kampaņu „Sargi sevi un citus ar OCTA", kuras laikā sabiedrība tiks izglītota par tās tiesībām un iespējām saņemt kompensāciju pēc iekļūšanas ceļu satiksmes negadījumā.

Lasītājs vaicā: Gribēju uzzināt, ja ar manu auto sieva izrasīja nelielu satiksmes negadījumu, vai BM klase tiks pazemināta tikai avāriju izraisījušajai mašīnai vai arī tas skars manu otru mašīnu, kura ir uz mana vārda reģistrēta?

 

 Juris Stengrevics,

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) valdes priekšsēdētājs:

Risku izvērtēšanas sistēmā Bonus - malus īpašnieka visiem vienas kategorijas transportlīdzekļiem ir kopīga riska klase. Ja ar vienu auto tiek izraisīts negadījums, tas automātiski ietekmē visu vienam īpašnieka piederošo konkrētās kategorijas automašīnu BM klasi.

Tas nozīmē, ka sievas izraisītais negadījums ietekmēs arī citu Jums piederošo automašīnu, ja tās ir vienas kategorijas, ieņemamo riska klasi. Ja ceļu satiksmes negadījums tiktu izraisīts ar citas kategorijas transportlīdzekli, piemēram, motociklu, tad automašīnu riska klasi tas neietekmētu.

Noderīgi