Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkā joprojām daudz bīstamu kāpņu

Lai kājāmgājēji nokļūtu Valkas pilsētas domes Sociālajā dienestā vai pilsētas bāriņtiesā, jāsakopo visa uzmanība, lai uz slīpajām un grubuļainajām kāpnēm nepakluptu un nenokristu.

 

Redakcijai palīdzību atrisināt jau gadiem ilgo problēmu ar bīstamajām kāpnēm, kuras pārsvarā lieto gājēji, kuri nāk no Rūjienas ielas mikrorajona puses, lūdza Valsts probācijas dienesta Valkas teritoriālās struktūrvienības vadītāja vietniece Eva Gulbe. Šī iestāde arī izmitinājusies ēkā Rūjienas ielā 3D, kur strādā arī iepriekšminētās pilsētas domes sociālās iestādes.

 

E. Gulbe stāsta, ka iestāžu darbinieki jau esot pieraduši pie nelīdzenajiem un stāvajiem kāpņu pakāpieniem, bet gados vecākiem cilvēkiem un jaunajām māmiņām ar maziem bērniem ir ko padomāt, lai nokļūtu vajadzīgajā iestādē. Kāpnes izveidotas kalnā, tāpēc slapjā un slidenā laikā nav iespējams, neizmantojot tās, pārvietoties pa šo maršrutu. Lai neradītu bīstamu situāciju savai drošībai un veselībai, atliek vien mērot divas reizes garāku attālumu gar vietējo autoservisa firmu "Gija".

 

 

Valkas pilsētas domes izpilddirektors Valdis Rogainis atzīst, ka tik tiešām šis ceļa posms nav sakārtots un sola šo problēmu līdz ziemas sezonai atrisināt. Savukārt "Ziemeļlatvija" saviem lasītājiem sola pasekot līdzi, lai dome izpildītu savu solījumu un kāpnes un celiņu sakārtotu, lai gājēji justos droši. Līdz šim tas netika darīts, jo netālu no kāpnēm atrodas elektropadeves transformatora apakšstacija.

 

 

Nesen domes īpašumā nonāca poliklīnikas ēka, tāpēc domei bija jāsakārto jautājumi par apgaismojumu un elektropadevi. Šī iemesla dēļ notika rakšanas darbi, kas izjauca jau tā nekvalitatīvo gājēju celiņu. Šajā zonā problēmas ar apgaismojumu un elektrības padevi atrisinātas, atliek vien sakārtot pārējo teritoriju.

 

"Ziemeļlatvija" vairākkārt rakstījusi par Merķeļa ielas mikrorajona problēmu ar dzīvībai bīstamām kāpnēm. Pēc redakcijas neatlaidīgajām publikācijām dome kapitāli atjaunoja kāpnes, kas ved no Merķeļa uz Rīgas ielu. Šajā mikrorajonā ir vēl pāris nolietotu un pat dzīvībai bīstamu kāpņu, kurām nepieciešams kapitālais remonts.

Noderīgi