Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkā sola rakt un salabot 1

Patiesībā sarežģījumu sakne meklējama 70. gadu vidū komunistu valdīšanas laikā

Valkā Beverīnas, Tālavas un Varoņu ielas krustojums pamazām pārvēršas par purvu. Apkārtējo māju iedzīvotāji uzskata, ka nepieciešams radikāls risinājums.

 

Redakciju par to informēja Tālavas ielas 26 nama iedzīvotājs Anatolijs Bogdanovs.

 

 

"Problēmas sākās pērn, bet domē ar tām vērsos šā gada aprīlī. Acīmredzot tās atrisināt nav vienkārši, taču dzeramais ūdens aiztek pazemē. Šķiet, ka tur jau ir izveidojusies upīte, kas skalo ne tikai māju pamatus," stāsta pensionārs.

 

 

Apkārtējo māju sievietes viņu kauninot, ka vīrietim jau nu vajadzētu panākt, lai avāriju novērstu. Viņa mājas pagrabā ūdens ir līdz ceļiem. Zemes virskārta Beverīnas un Tālavas ielas stūrī pie ūdens sūknētavas grimst, pamazām apkārtni pārvēršot par purvu. A. Bogdanovs novērojis, ka, tiklīdz ūdensvadā rodas plīsums, tam uzliek ielāpu, bet itin drīz rodas nākamais.

 

Tikai dažas stundas pēc tam, kad "Ziemeļlatvija" šo vietu apskatīja, tur rosību uzsāka domes Ūdensapgādes un kanalizācijas nodaļas vīri vadītāja Gunta Auniņa vadībā. "Rīt raksim un ūdensvada plīsuma vietu salabosim. Ja notiek avārija, tad jelkādā gadījumā ūdens nokļūst virszemē," skaidro G. Auniņš.

 

 

Viņš piebilst, ka nodaļas darbiniekiem visvienkāršāk būtu šo ūdensvadu slēgt, jo tas apkalpo tikai privātās mājas un šo namu īpašnieki par ūdeni varētu rūpēties paši. Dome viņiem izrādot pretimnākšanu, jo nevēlas zaudēt stabilus klientus. Ūdens piegādi viņiem atjaunos. Darbs nenotiekot tik raiti kā vēlētos, jo tie jāsaskaņo ar elektrosistēmu apsaimniekotājiem.

 

A. Bogdanovs šajā vietā dzīvo jau daudzus gadus un atceras, ka patiesībā sarežģījumu sakne meklējama 70. gadu vidū. Tur sāka būvēt ūdens sūknētavu ar astoņus metrus dziļu kvadrātveida krātuvi. Projekts izrādījās aplams un tā īstenošanu pārtrauca. Sienas nojauca, bet bedre palika.

 

 

Tiklīdz maģistrālajā ūdensvadā rodas avārija, tiek izskalota grunts. "Tur komunālā dienesta darbinieki pat zāli vairs nepļauj, jo ir risks noslīkt lielajā tvertnē. Tā patiešām ir bīstama vieta, turklāt no virspuses nav nosegta. Par to liecina peldošas PET pudeles un citi atkritumi," rāda pensionārs.

 

Domes speciālisti šo vietu jau agrāk apskatījuši, pētījuši, taču risinājuma nav, turklāt nav arī šīs vietas apakšzemes komunikāciju plāna. A. Auniņš to noliedz un piebilst, ka labāks vai sliktāks, taču tāds ir. A. Bogdanovs uzskata, ka šajā vietā jāmaina visa ūdensvada sistēma, jo lāpīšanās ir tikai īslaicīgs risinājums. Interesanti, ka ūdens virszemē parasti izlaužas tikai vēla rudens mēnešos un decembrī.

 

Pensionārs piekrīt, ka tā nav, ka lietas labā attiecīgie speciālisti nav darījuši neko. Nupat vienai no trijām kontrolakām uzlikts jauns vāks. Vēl vienai tas ir salauzts, bet trešajai vispār nav. Ūdenī, kuram tur nevajadzētu būt, peld noslīcis garausis. Šajā apkārtnē tie bieži sastopami. Vienam nepaveicās.

Komentāri 1

Ūdensvada un kanalizācijas sistēma Valkā ir zem katras kritikas, bet ko tad tur var darīt, ja nodaļas vadītājs ir Auniņš.

pirms 10 gadiem, 2008.11.07 23:53

Noderīgi