Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dakteru Klaunu labdarības Pop-up veikaliņam savus darbus ziedo Elita Patmalniece, Kaspars Zemītis, Rihards Lepers un Fēlikss Ķiģelis

Dakteriem Klauniem atklājot labdarības Pop-up veikaliņu t/c “Spice”, Rīgā, dažādiem līdzcilvēku sarūpētiem rokdarbiem savus darbus piepulcēja arī modes māksliniece Elita Patmalniece, mūziķi Kaspars Zemītis un Fēlikss Ķiģelis, kā arī aktieris Rihards Lepers. 


“Dakteri Klauni ir ārkārtīgi liela svētība! Tas ir liels darbs, ko viņi dara, bet reizē mēs pat nepamanām, cik tas ir grūti, jo ārēji izskatās jautrs un nemitīgs tusiņš. Ar prieku veikaliņam dāvāju savus ierakstus un ceru, ka tie kādu iepriecinās kā Ziemassvētku dāvaniņas. Tā kopā mums būs izdevies savelt labo darbu sniega bumbu, jo lielāka tā būs, jo bērni slimnīcās būs priecīgāki,” saka mūziķis Kaspars Zemītis. 


“Man pirmo iespaidu par Dakteriem Klauniem deva aktieris Robins Viljamss filmā par to, kā radās šī kustība. Manuprāt, jebkura sekunde, ko mēs veltām kādam, lai viņam kļūtu labāk, ir vērtīga. Veikaliņa ideja ir lieliska, ka katrs pagatavo kaut ko savām rokām un atnes, nevis atdod, piemēram, veco džemperi vai tml. Pats iesaistījos pagatavot eglīšu rotājumus, lieliski!” teic aktieris Rihards Lepers. 


“Dakterus Klaunus satiku, kad viņi tikko sāka apmācības un interesanti redzēt, cik liela ir bijusi viņu izaugsme pa šiem pieciem gadiem. Lai kaut ko tādu darītu, ir jābūt lielam entuziastam, jāmīl bērni. Reizē ļoti svētīgi, ka tā var palīdzēt bērniem slimnīcās. Viņi savā veidā ir aktieri, redzams, ka seko dzīves aicinājumam. Jāpalīdz, jo katrs varam sastapties ar slimību. Es uz veikaliņu atnesu sveces un apsveikuma kartiņas ar manis veidotu dizainu,” tā modes māksliniece Elita Patmalniece. 


“Jebkurš darbs, kas tiek darīts ar gaišu domu, ir labs, un Dakteru Klaunu darbs tāds ir. Veikaliņam kopā ar bērniem Emīlu un Ievu dāvājām ierakstus, turklāt Ieva Dakterus Klaunus ir satikusi arī slimnīcā. Viņai tobrīd Dakteri Klauni tiešām uzlaboja garastāvokli,” apstiprina mūziķis Fēlikss Ķiģelis.  


Dakteru Klaunu labdarības veikaliņā iegūtie līdzekļi arī šogad nonāks mazo pacientu iedrošinājumam, iepriecinājumam un ātrākai veselības atgūšanai Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcā Rīgā, kā arī reģionu slimnīcās – Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Cēsīs, Rēzeknē un Jūrmalā. Veikaliņā tiks pārdoti rokdarbi un citi darinājumi, ko radījuši un ziedojuši līdzcilvēki visā Latvijā. 

Dakteru Klaunu labdarības veikaliņš darbosies līdz 24. decembrim, un ikviens līdz tam aicināts papildināt veikaliņa krājumus ar saviem darinājumiem. 


Biedrība “Dr. Klauns” kā sabiedriska labdarības organizācija darbojas kopš 2012. gada, un tās pārstāvji – 40 profesionāli medicīnas klauni – katru dienu dodas uz Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcu un citām slimnīcām Latvijā, lai psiholoģiski palīdzētu bērniem, atvieglojot mazo pacientu ikdienu, kamēr tie uzturas slimnīcā. Dakteru Klaunu projektu biedrība “Dr.Klauns” īsteno sadarbībā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu un ar Izraēlas vēstniecības, Latvijā vadošā piena pārstrādes uzņēmuma “Food Union“ un Pētera Avena labdarības fonda “Paaudze” atbalstu. 


Cilvēkziņas