Anete Zālīte dzīvi saistīs ar dziedāšanu 4

Ar Aneti Zālīti tiekos sestdienā pirms došanās uz kārtējo mēģinājumu Rīgā. Uz tikšanos atnāk mirdzoša, kopta, pašpārliecināta un skaista jauna sieviete, kuras būtība izsakāma vien dažos vārdos - šis cilvēks zina, ko grib un dara visu, lai to sasniegtu.

 

"Eņģelītis pret saviem mīļajiem. Briesmonis pret tiem, kas dara viņiem pāri. Mīlu dabu - īpaši sauli un jūru," tā sevi portālā www.draugiem.lv raksturo jaunā un daudzsološā soliste valcēniete Anete.

Viens no pēdējiem Anetes sasniegumiem ir piedalīšanās kā back vokālistei konkursa "Eirovīzija 2009" pusfinālā. Viņa ir komandā ar dziedātāju Ģirtu Zebuliņu, kurš izpilda dziesmu "Place to be". Starp citu, vārdus šai kompozīcijai sarakstījusi valcēniete Diāna Dubrovska. Anete uzskata, ka Ģirtam ir unikāla balss, tikai pagaidām viņš vēl neesot zināms plašākai publikai. Lasot šo publikāciju, jau zināsim, kā šai dziesmai būs klājies skatītāju balsojumā un vai tā būs tikusi līdz nacionālajam finālam.

 

Joprojām par savu lielo veiksmi un pieredzi Anete uzskata, piedalīšanos TV3 šovā "Koru kari", kuri viņa bija dziedātājas Ievas Akurāteres vadītajā Baltajā korī. Soliste uzskata, ka no ikviena sava skolotāja var iemācīties kaut ko jaunu. Par savu pirmo skolotāju Anete uzskata Valgas studijas "Joy" vadītāju Marinu Jerjominu.

 

"Ikviens man var iedot kaut ko savu, bet kad viņš sevi ir izsmēlis, man jāiet tālāk un jāapgūst jaunas lietas. Cilvēks pilnveidoties var pie vairākiem pedagogiem, nevis tikai pie viena," ir pārliecināta Anete.

 

 

 Viņa atzīst, ka pārdzīvojusi kora izbalsošanu, jo vairākkārt kā soliste bija saņēmusi respektablu žūrijas locekļu komplimentus par savu dziedāšanas prasmi. Anetei visbūtiskākās ir no Igo saņemtās uzslavas. Dziedātājai vislabāk patikuši šova uzvarētāji - Daugavpils Oranžais koris, kurā dziedājuši vienkārši, draudzīgi, atsaucīgi un talantīgi jaunieši.

 

"Piedalīšanās šovā bija kā tāds gaismas stariņš pelēkajā ziemā. Ieguvu nenovērtējamu pieredzi un prasmes uzstāties televīzijas kameru priekšā," vērtē jaunā soliste.

 

 

Anetes dziļākā pārliecība ir tāda, ka cilvēks izglītību neiegūst tikai sēžot skolas solā, bet arī darot sev citas tīkamas un personību attīstošas nodarbes. Viņa pieļauj, ja nebūtu dziedāšanas, mācītos tikai uz desmitniekiem.

 

 

Anete smejoties atzīst, ka pašlaik viņas dzīve norit satiksmes autobusā, kurā tikai vēl vajadzētu ievietot drēbju skapi un gultu. Pēc stundām meitene steidzas ar autobusu uz Rīgu, lai piedalītos mēģinājumos. Viņa atzīst, ka dziedātājas karjera nav viegls dzīves ceļš. Tas prasa milzīgu gribasspēku un regulāru sevis pilnveidošanu, un, nenoliedzami, arī talantu.

 

 

Anete nenoliedz, ka nepieciešams arī kopts un simpātisks ārējais izskats, kas vērtējams kā liela priekšrocība skatuves cilvēkam. Mūsdienās svarīgi ir arī iekļūt mūziķu apritē un būt pazīstamam ar šovbiznesa korifejiem. Kas attiecas uz materiālajām lietām, tad Anetei problēmu neesot - viņu ļoti atbalsta ģimene, īpaši mamma.

 

 

Jauniete pieļauj, ka, iespējams, tētim gribētos, lai meita apgūst uzņēmēja zināšanas, bet ģimene nekādā veidā neliek šķēršļus viņas izvēlētajam mērķim.

 

"Uz skatuves Intaram Busulim dzied viss ķermenis un arī dvēsele," priecājas Anete. Pēdējā laikā viņai šis dziedātājs šķiet visprofesionālākais un vissimpātiskākais. Anete necenšas kopēt kādu jau zināmu skatuves cilvēku, bet drosmīgi meklē savu ceļu. Vai tas izdosies, atkarīgs no pašas, bet Anete pārliecinoši māj ar galvu un saka - es būšu uz skatuves.

 

 

 Viņa sevi vairs nespēj iedomāties, birojā sēžot pie galda un strādājot ar datoru. Meitene ir radošs cilvēks, kura dzīves sapnis ir cilvēkiem dod savu enerģiju un radošās izpausmes. Kas attiecas uz tagad visbiežāk starp latviešiem pieminēto vārdu ar burtu k, Anete atrauc, ka viņai neatliek laika gausties, jo brīžiem jūtas kā vāvere ritenī, jo jāpaspēj gan sagatavoties mācību stundām vidusskolā, gan atlicināt laiku dziedāšanai.

 

"Krīze ir pašiem cilvēkiem galvā. Ja ir galva uz pleciem, var atrast izeju no situācijas. Latvijā ir bijuši vēl grūtāki laiki, tāpēc nav ko mest plinti krūmos. Tā jau var prātā sajukt, domājot tikai sliktas domas vai arī gausties par notiekošo," prāto valcēniete. Viņa atklāj, ka priecājas par katru naudas zīmi, kuru izdodas nopelnīt, dziedot uz skatuves. Tomēr, vai ar dziedāšanu Anete nākotnē pelnīs iztiku, to vēl rādīs laiks.

 

 Anete Zālīte> Dzimusi:1989. gada 23. martā> Izglītība: Valkas ģimnāzija,> J. Cimzes Valkas mūzikas skolā apguvusi flautas spēli,> Valgas studija "Joy",> Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskola,> pašlaik Valmieras Viesturu vidusskolas 12. klases skolniece,> apmeklē Maijas Lūsēnas dziedāšanas meistarklases> Sasniegumi: Baltā kora soliste TV3 šovā "Koru kari", konkursa "Eirovīzija 2009" dalībniece, konkursa "Baltijas talants", titula "Valletas talants 2008" ieguvēja un vairāku Latvijas un starptautisko konkursu laureāte> Nākotnes sapņi: skatuve, kā arī apgūt kultūras menedžmentu Kultūras akadēmijā> Sliktākais ieradums: reizēm mēdz kavēt

Komentāri 4

Anete,lai Tev izdodas ! Man ļoti patīk, kā Tu dziedi.!

pirms 12 gadiem, 2009.03.02 14:39

kicite

superiigi vinja laikam ir maijas lusenas skolniece, dzied jau ok

pirms 12 gadiem, 2009.03.16 16:16

grr

Viņai ir ne tikai laba balss, bet viņa pati kā cilvēks ir superīga, jautra, interesanta un mīļa. + ļoti skaista ar skaistām acīm. Un neapšaubāmi viņa ir domāta skatuvei! :)

pirms 11 gadiem, 2010.05.07 23:39

Noderīgi